ДІАСПОРА: знаємо це Українська вільна академія наук в Нью Йорку

18 Листопада, 2021

Українська вільна академія наук
www.uvan.us
Mailing address: 206 West 100th Street
New York, NY 10025
Теl: (212) 222-1866
Fax: (212) 864-3977
Альберт Кіпа, президент

Українська Академія Мистецтв і Наук у США — асоціація вчених, що займається популяризацією та просуванням українознавства та культури в США. Вона була заснована в 1950 році в Нью-Йорку як спадкоємець традицій Всеукраїнської академії наук 1920-х років у Києві (Київ) та Української академії в еміграції, заснованої в Аугсбурзі, Німеччина, у 1945 році і відомої як Української вільної академії наук (УВАН). Відділи Академії також були засновані в Детройті, Денвері, Вашингтоні, Філадельфії та Мюнхені, Німеччина.
З 1961 року Академія розміщується у власній пам’ятній будівлі в стилі ренесансу, колишньому відділенні Нью-Йоркської публічної бібліотеки в Блумінгдейлі. Крім офісу та лекційної зали Академії.


Проф. Дорошенко, перший президент УВАН.


Проф. Ветухів, перший президент UVAN в США


Проф. Володимир Міяковський, один із «батьків-засновників» УВАН.

У будівлі також є бібліотека з близько 55 тис. томів та музейно-архівні фонди (понад 500 тис. одиниць) Української, що робить його найбільшим.
архів за межами України. За час свого заснування Академія видала понад 140 книг та журнальних номерів, серед яких такі визначальні трактати, як «Софійський собор у Києві» О. Повстенка (1954), «Історія української літератури» Д. Чижевського (1956), О. Косач- Кривинюка «Хронологія життя і творчості Лесі Українки» (1970), книга Д. Дорошенка про гетьмана П. Дорошенка (1985) та Т. Скрипки «Лариса Петрівна Косач-Квітка (Леся Українка»). Біографічний матеріал, спогади, фотографії (2004). Офіційним періодичним виданням Академії є «Літопис Української академії мистецтв і наук у США».

На даний момент загальна кількість членів Академії становить понад 175. Сто дев'ятнадцять є дійсними членами (стипендіатами), сорок є членами-кореспондентами і дев'ятнадцять є старшими та молодшими науковими співробітниками. Академія регулярно організовує та спонсорує лекції, конференції, семінари, пам’ятні заходи, концерти та художні виставки, як самостійно, так і у співпраці з іншими науковими та культурними установами США та за кордоном, такими як Інститут Гаррімана Колумбійського університету, Українські наукові установи Інститут Гарвардського університету, Наукове товариство Шевченка та Український музей у Нью-Йорку та Слов’янський інститут Чеської академії мистецтв і наук у Празі, імен
лише декілька.

д-р Антонович, колишній президент УВАН.

Дослідницькі можливості надаються науковцям і кваліфікованим студентам, які прибули як з університетів Колумбії та Нью-Йорка, так і з таких далеких країн, як Чехія, Англія (Оксфорд), Франція (Сорбонна), Німеччина, Ізраїль та Україна.

Роботу Академії контролює Виконавча рада, яка обирається кожні чотири роки. Його нинішнім президентом є Альберт Кіпа, професор, лауреат мов, літератури та культур Коледжу Мюленберга. Його попередниками були М. Ветухів (1950-9), Г.Й. Шевельов (1959-61; 1979- 84), О. Архимович (1961-70), О. Оглоблин (1970-9), Ю. Білінський (1984-90). , М. Борецький (в.о. президента, 1990-2), М. Антонович (1993-1997), В. Омельченко (в.о., 1995) та Олекса Мирон Біланюк (1998-2006).

Хоча дослідження та освіта є основною діяльністю Академії, неприбуткової корпорації, вона також

Почесний президент Академії, покійний професор Ігор Шевченко (ліворуч) та її колишній президент, покійний професор Олекса Біланюк, зробили паузу під час розмови у 2003 році.

служить загальним суспільним інтересам міста Нью-Йорк, надаючи інформацію та консультації вченим і студентам щодо вищої освіти в Сполучених Штатах та за кордоном, спонсоруючи освітні та культурні заходи, відкриті для широкої громадськості, і, як зазначалося вище, співпрацюючи з інші відповідні наукові та культурні установи.

Українська академія мистецтв і наук у США звільнена від сплати федерального податку на прибуток відповідно до розділу 501(c)(3) Податкового кодексу. Усі пожертви для Академії не підлягають податку.

Інформація з сайту Посольства України в США https://uvan.org/invitation/about/

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram