ІГОР ЛІХОВИЙ - Діалоги про наболіле, - Плани великі, а професіоналів виконавців не цінують

5 Жовтня, 2021

Що буває, коли амбітні плани, а професіоналів виконавців не цінують, то і державні кошти йдуть у пісок. Але подвійним є такий злочин як таке робиться під святими іменами наших національних пророків. Шевченко заслужив більшого, це він оберіг Нації, він вже можна сказати стає генетичним кодом для багатьох поколінь,тим Всесвітом, що формує патріотів українців. Тому важливо почути голос професіоналів по збереженню пам'яті про Велікого Генія нашого народу Тараса Шевченка. Ми запрошуємо на радіо Українська хвиля з Європи фахівців - сьогодні наш гість ІГОР ЛІХОВИЙ - хрпгитель Шевченкової гори у Каневі.

У травні цього року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко затвердив перелік, до якого увійшли 22 архітектурні об’єкти, які відреставрують в межах державної програми «Велике будівництво». У наказі міністра йдеться, що для Шевченківського національного заповідника на реставрацію музею Тараса Шевченка у Каневі, запланували 16,5 мільйонів гривень зі спеціального фонду державного бюджету.

Заповідник вже отримав 6 мільйонів 609 тисяч гривень на виготовлення науково-проєктної документації. Під час реставрації музею планують:
влаштування гідроізоляції підземних споруд;
заміну сіро-чорної гранітної підлоги у вестибюлі на орнаментовану, а в експозиційних залах і на балконі – на дубовий паркет;
оформлення фасаду – фронтона, глухих площин ризалітів та підвіконня майоліковим орнаментом згідно із задумом архітекторів-авторів первісного проекту 1930-х років;
відновлення художніх розписів у експозиційних залах, зокрема орнаментів на колонах та стелях капітальний ремонт та реставрацію піддашшя будівлі (відновлення кесонованого піддашшя та його художніх розписів).
«Зараз працюють геологи, геодезисти, проєктанти, приїздив головний архітектор для створення науково-проєктної документації. Зокрема, вони вивчають документацію за якою реставрували будівлю попереднього разу.
Проведення усіх робіт планували на цей рік. Хоча ми, коли ми готували заявку, просили і на 2022-ий, і на 2023 роки. Бо ми враховували, що багато роботи з гідроізоляцією і з відтворенням майоліки за Кричевським. Враховуючи всі терміни, які визначені для тендерних процеїхур, виготовлення науково-проєктної документації, – це ж місяці. Міністерство культури налаштоване оптимістично, щоби завершити усе до Нового року.

Додамо, музей Тараса Шевченка у Каневі будували в 1935–1937 роках за проєктом архітектора Василя Кричевського. У 1990 році він став пам’яткою історії місцевого значення. У 2003–2010 роках провели реконструкцію будівлі.

Зауважимо, до рейтингу об’єктів реставрації Міністерства культури та інформаційної політики увійшли чотири об’єкти Шевченківського національного заповідника.

На основі всього, що було сказано више, треба було б обєднати зусилля всіх небайдужих та знавців справи, але на жаль з розповіді Ігора Ліхового чуємо все далеко не так. І не тільки гроші можуть вирішити проблему, є ще й інший фактор - людський, потрібні професіонали, а їх чомусь у проектах Міністерства культури не передбачено, бо це має вищий вимір, ніж гроші. Невже ми всі, хто шанує Тараса Шевченка, будемо байдуже чекати поки все станеться... Треба зараз іти під прапором України, з словами Тараса, помянути його достойно в головному музеї України та зробити те що збереже нашу пам'ять на віки.


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram