Канадські меценати створили спеціальний фонд Темертеїв в рамках канадської організації "Help us Help" для допомоги Україні.

28 Травня, 2021


Знайомтесь! - Джеймс та Луїза Темертеї, які в найближчий час перевірять, як використовують їх пожертви в Україні, що багато років надсилають для своєї малої Батьківщини, зокрема зараз на вшанування памяті Голодомору 32-33 років минулого століття.
ДЖЕЙМС ТЕМЕРТЕЙ - канадець українського походження, ім'я якого стогодні облетіло низку таблоїдів як мецената, який жертвує 250 мільйонів доларів факультету медицини в Університеті Торонто для створення Центру вивчення штучного інтелекту та його застосування у сфері охорони здоров'я. Це найбільша пожертва в історії канадських університетів.
Дехто сьогодні вперше почув ім'я мецената. Втім, він давно надає підтримку різним проектам. Зокрема активно фінансово підтримує Український Католицький Університет та Києво-Могилянську Академію в Україні. На його кошти був збудований відомий Центр Шептицького УКУ та відкрито Бізнес-школу при Києво-Могилянській академії. Також пан Джеймс фінансує навчання українців в західних уніаерситетах та був одним із перших донорів Європейського молодіжного парламенту у 2001 році.
Цікаво, що Джеймс Темертей не є нащадком якихось багатих українських іммігрантів. Він народився 3 грудня 1941 року в с. Стила Старобешівського району Донецької області. Його батьки, діти розкуркулених українців, Раїса Новікова та Ілля Темертей назвали сина Костянтином. Невдовзі молода родина з дитиною у 1943 була вивезена до Німеччини. По двох роках роботи на німців у Баварії, з приходом союзницьких військ, вони опинилися у Мюнхенському таборі для переміщених осіб. І вже звідти через два роки виїхали до Бельгії, де батько Костянтина (Джеймса) працював інженером-гірником в копальнях. У 1949 р. родина перебралась до Канади у м. Монреаль. Тут мати Костянтина Раїса Темертей була вчителем української мови в суботній школі при катедрі святої Софії. А сам Костянтин (Джеймс) здобув освіту в університеті Конкордія у Монреалі, де закінчив факультет суспільних наук, вивчав політологію, здобув ступінь бакалавра з гуманітарних наук. Почав свою трудову діяльність у представництві компанії IBM у Монреалі та декількох містах США. Згодом заснував власну компанію «Комп'ютерленд» та став керівником і власником контрольного пакету акцій однієї з найбільших на американському континенті посередницьких фірм, які поширюють програмове забезпечення для персональних комп'ютерів. У 1987 р. заснував компанію «Нортланд Павер Інкорпорейтед», яка спеціалізується на енергозбереженні, а у власності компанії перебувають чотири електростанції в Канаді. Цікаво, що «Нортланд Пауер Інкорпорейтед», головою правління якої є Дж. Темертей, має в своєму арсеналі 51 % акцій Дарницької ТЕЦ у м.Києві.
При цьому Джеймс завжди займав активну громадянську позицію та підтримував культурні інституції та гуманітарну сферу. Зокрема, він очолює Раду директорів Королівського музею м. Онтаріо та був директором Симфонічного оркестру в Торонто, фінансово забезпечуючи його існування, входить до Рад директорів низки суспільнозначущих закладів у Канаді. Нагороджений Орденом Канади за свою благодійну діяльність.
Так само, щойно з'явилася можливість, він поширив свою меценатську діяльність і на Україну Петро Яцик запропонував йому стати членом Ліги українських меценатів, а також стати директором його Освітньої фундації. Канадський підприємець є членом Консультативної ради з питань іноземних інвестицій при Президентові України. Він очолював комітет і фінансував урочистості, пов'язані із святкуванням 100-річного ювілею переселення перших українців у Канаду. Фінансував проекти Канадського фонду «Дітям Чорнобиля», виділив 1 млн долларів на Дитячу лікарню майбутнього, а також фінансував видання кількох цінних книг для популяризації України за кордоном, зокрема "Кобзар" Т.Шевченка. Організував в Королівському музеї м. Онтаріо виставки коштовностей «Золото скіфів із стародавньої України» та
«Прадавня Україна: загадка Трипільської культури».
Подружжя канадських благодійників українського походження Джеймс та Луїза Темертеї пожертвували 10 млн канадських доларів на допомогу українцям.
Про це повідомила низка видань, зокрема Блумберг.
Виділена сума (10 млн канадських доларів - понад 8 млн дол США) утворить спеціальний фонд Темертеїв в рамках канадської організації "Help us Help", яка з 1990-х років опікується українськими дітьми в сиротинцях та інтернатах, позбавленими батьківського піклування. З 2014 року вона також допомагає українським ветеранам.
Фонд Темертеїв буде використано для гуманітарної допомоги, ініціатив із боротьби з торгівлею людьми, освітніх проектів, надання психологічної допомоги та семінарів із розвитку особистості, переважно для дітей.
Нагадаємо, що ми вже розповідали про Джеймса і Луїзу Темертеїв, які на початку року були визнані одними з найбільших жертводавців в Канаді: у 2020 р. вони зробили найбільшу пожертву в історії Канади - 250 млн канадських доларів на розвиток медичного факультету університету Торонто
Подружжя Темертей у рейтингу отримали «Ім’я номер 1 у сфері медичної благодійності». Справді, вони активно і щедро вже багато років жертвують кошти на розвиток сфери охорони здоров’я Канади. І чимало з медичних закладів названі на честь Джеймса та Луїзи Темертея, як, наприклад, Центр терапевтичного втручання мозку ім. Темертея, Центр раку молочної залози ім.Луїзи Темертей при центрі Sunnybrook Health Sciences Centre.
Восени минулого року кафедра медицини Торонтського університету стала медичним факультетом ім. Темертея на знак подяки за пожертву 250 мільйонів доларів. Цей грант є найбільшим в історії Канади та однією з найбільших пожертв, зроблених на міжнародному рівні медичному факультету.
Цікаво, що з відомих канадців українського походження до рейтингу "Maclean's Power List" включено також віцепрем’єр-міністерку, міністерку фінансів Канади Христю Фріланд. Вона посіла 6-ту сходинку.

Джерело: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=967027490469861&id=516524395520175
Diaspora.ua
#УД_Джеймс_Темертей #УД_благодійність

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram