Сьогодні в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, без обіцяного меморіалу і музею

20 Лютого, 2022

Сьогодні, 20 лютого, в Україні вже увосьме відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні.
День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння сягнуло свого піку. Цього дня 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану. Свої життя віддали 48 учасників протесту. З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Загалом у списках Героїв Небесної Сотні 107 осіб.Відомо, що 104-м Героям Небесної Сотні посмертно надали звання Героїв України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція та Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
День Героїв Небесної сотні: це надієя на правду, на достойну пам'ять і гідне вшанування.
Що нам дала, а чого позбавила Революція гідності? У чергову річницю трагічних подій на Майдані у лютому 2014-го року досі виникає чимало запитань без відповідей. З одного боку – події Революції гідності вшановуються, а внесок протестувальників у питанні відстоювання прав і свобод кожного українця не викликає сумнівів. На формальному і на неформальному рівні – більшість громадян засуджують дії тодішньої влади. Винних та тих хто віддавав накази і досі шукають. На жаль багато з доказових артифактів знищено, так само, як за ці роки, коли йшли розмови про спорудження меморіалу пам'яті, проводились численні зарубіжні конкурси,Небесної сотні на які потрачені державні кошти, а те, що було створено учасниками Майдану Гідності по незагоєних ранах втрат, залишилось в проектах. Відомий художник Анатолій Гайдамака, автор багатьох знакових в Україні меморіалів пам'яті, запропонував ще в ті роки таке творче бачення простору де обірвалось життя Героїв Небесної Сотні, але діячі від культури та і очільники міста не побачили те, що відтворює біль наших втрат та пам'ять поколінь до подвигу, який змінив Україну.
Подвиг Героїв Небесної сотні і героїчні бої під Дебальцеве то історія нашої країни, в боротьбі за Незалежність та Волю. Чоловіки і жінки, які пройшли справжнє пекло війни. Ніхто не хоче воювати, не хоче вмирати. Але ніхто не житиме під прапором окупанта. Наша боротьба триває!
Тисячі військових по всій Україні вже не з нами. Тримають мирне небо і стали нашими ангелами-охоронцями. Пам’ятаємо кожного! Світла пам’ять Героям російсько-української війни! Боже, бережи Україну!


В пам’ять про тих, хто став Небесними ангелами.Проект Народного художника України, лауреата Державної премії їм. Шевченка Анатолий Гайдамака , 3D візуалізація Yura Fomin
На світлинах фрагменти меморіалу Небесній Сотні в Києві з надиних владі для реалізації ще в 2015 році.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram