Як повідомив Антарктичний Лікар на своїй сторінці ФБ: На третій день після нашого прибуття усе паливо було нарешті отримане. Льодова обстановка не давала можливості перевезти усі залишки сміття на судно, тому кілька бочок таки лишилися зимувати з нами.
Ближче до обіду усі зібралися в великому залі їдальні для урочистої церемонії передачі бази та прощання. Були підписані акти прийому-передачі, прозвучали побажання гарної зимівлі нам та доброї дороги тим, хто вирушав додому. Потім усі висипали на вулицю. Прощальні фото під дощем. І від причалу стали відходити зодіаки, які групами доставляли наших колег на судно, що вже чекало на них.
Так ми залишилися самі на наступні дев'ять місяців. Решта вечора пройшла тепло, ми ближче знайомилися між собою, колеги відкрили для нас свої таланти. Таким став один із перших чудових вечорів, які ми проведемо на "Вернадському".
Кілька наступних днів провели у продовженні авральних робіт. Це і остаточне розміщення наших кількох тон запасів продуктів у холодильній та морозильній камерах (після цієї роботи біль у зв'язках біля кистей рук давав про себе знати наступні два місяці, я навіть гадав, що він залишиться зі мною навіть довше, перетворюючи майже щоденні сеанси розчищання снігу на помітно болісну процедуру), і прибирання по офісах і горищах, де були організовані спальні місця для тих, хто не вміщався у кубриках, і розміщення нового обладнання і матеріалів по офісах та складах, які спершу також слід було впорядкувати. Зокрема, ми з колегами винесли старе і занесли до медичного офісу новеньке функціональне ліжко.
Зробити це було не надто просто: спочатку слід було повиносити майже всю апаратуру, якої в офісі наразі забагато через його малу площу. Вирішення цієї проблеми заплановане під час майбутньої реконструкції, під час якої медичний офіс має бути суттєво розширений.
Окрім авральних робіт, ми також почали знайомство з нашими спільними та індивідуальними обов'язками. «Першачки» навчалися в досвідчених зимівників, як правильно робити обходи критичної інфраструктури та заступали у свої перші чергування.
Нічна чергова перепрала купи брудного одягу та білизни в наших двох пральних машинах.
Також зусиллями чергових та добровільних помічників були здійснені спроби порятунку овочів та фруктів, що почали псуватися: гнилі частини видалялися, решта йшла на негайне споживання або в заморозку.
Наступним важливим завданням був демонтаж паливопроводу, який складався з кількох десятків відрізків гнучкого армованого рукава. Попри наші зусилля, встигнути до першого сильного снігопаду не вдалося, тож окрім зливання залишків палива та поступового від’єднання секцій, паливопровід довелося ще й відкопувати з-під снігу.
Роботи були організовані настільки чітко, що на землю не впало навіть краплі пального. Гуртом відкопували секцію за секцією. Піднявши дальній край, зливали вміст у відра, які обережно переносили до бази. Потім секція рукава від’єднувалася і переносилася у спеціальне місце. Пінгвіни діловито сновигали довкола, з цікавістю спостерігаючи дивною активністю «великих двоногих».
Частина роботи потрапила в таймлапс, який мені дуже подобається:
https://www.facebook.com/.../pcb.../492830691757629