Діалоги: Хто Ми і куди йдемо ?

7 Травня, 2023

Ми українці є слов’яни і зараз розберемо два приклади антислов’янського шовінізму. Нагадуємо, шовіні́зм (фр. chauvinisme) — ідеологія, суть якої полягає в пропагуванні переваги одного народу (нації) над іншими народами.

Наша глядачка Оленка Українка, яка напевно має досвід життя у Німеччині, пише:
Син вивчає латину у гімназії і вчили слова з ним. Виявили слово "serva" - німецькою Sklavin, що у перекладі на українську - раб... Почала шукати інформацію і натрапила на вас. Почала шукати відповідь, бо східні німці дуже зневажливо ставляться до слов'ян, а одна німка мені якось заявила, що я унтерменш (недолюдина), бо слов'янка. Untermensch - на їх думку: євреї, цигани і слов'яни.

Вперше етнонім «склавини» згадується в VI ст. н. е. у роботі «Гетика» (551 р) Йордана у формі «Sclaveni» і в праці «Війна з готами» Прокопія Кесарійського (555 р) у формі «Sklaboi»

З цих перших описів зовсім не видно, що склави були рабами:

…Племена ці, - пише Прокопій Кесарійський, - склавини й анти, не підвладні одній людині, але здавна живуть народовладдям…
…Вони лічать, що один з богів — творець блискавки…
Вступаючи ж у битву, більшість йде на ворога пішими, маючи невеликі щити і списи в руках…
Є у тих і інших і єдина мова, абсолютно варварська…
…вони займають неймовірно обширну землю на більшій частині іншого берега Істра, по той бік ріки.

Йордан таке пише про склавинів:
Ці [венети]… походять від одного кореня і нині відомі під трьома іменами: венетів, антів, склавенів. …тепер, за гріхами нашими, вони лютують повсюдно…

Як вам такі раби, що лютують повсюдно?
Зафіксували: у 6 столітті слово склавини було синонімом пана, лютого воїна.

Коли ж з’явилася сема «раб» у слові склавени?

The American Heritage Dictionary of the English Language
Slave:
Похідне слово slave/раб ілюструє частину європейської історії та пояснює, чому два слова slave/раб і Slav/слов’янин такі подібні; вони, по суті, історично тотожні.

Слово slave вперше з'явилося в англійській мові близько 1290 року, пишеться як sclave. Написання базується на давньофранцузькому esclave від середньовічного латинського sclavus, «слов’янин, раб», вперше записаного близько 800 року. Sclavus походить від візантійсько-грецького sklabos «слов’янин», який з’являється близько 580 року. Sklavos нагадує власну самоназву словян, Slověnci, що збереглася в англійській Slovene та Slovenian.

З 800 року як «раб» в латині. А це час Карла Великого і заснування Священої римської імперії германцями, час початку Drang nach Osten - окупації та геноциду слов’ян. Наші літописи відобразили це як «налізли волохи на слов’ян на Дунаї». Мусили частина слов’ян тікати до Вісли а відтак до Дніпра. З того часу тече Дунай по українських піснях, колядках. Наші колядки складалися на Дунаї – там, де пізніше творили композитори віденської школи.

«Дранґ нах Остен» — лозунг німецької експансіоністської політики, що сформувалася ще в добу середньовіччя й була орієнтована на колонізацію східних, переважно слов'янських, земель.

Таким чином, англійське слово slave «раб» та його когнати походять від середньовічної латині Sclāvus, слов’янин (від поширеної практики дегуманізації слов’ян у ранньому середньовіччі). Дегуманізація людей застосовується ворогом, щоб виправдати вбивство, поневолення та грабіж інших людей.

Слідом за німецькими вченими, наші українські дослідники невпевнено вторять, що слово Склавіни є видозміною імені «славіни» («словени») внаслідок вставки звуку «-к», тому що в грецькій і латинській мовах не є прийнятним звукосполучення «-сл». Але лише думка з приводу, а не аргумент. Досі нез’ясованим залишається походження слова Склавени.

От не хочуть вчені, за деякими винятками, помічати авторитетний висновок академіка Рибакова, що зарубинецька культура поєднала в собі пізніх скіфів та ранніх слов’ян, що пізні скіфи та ранні солов’яни, УВАГА, це фактично одне й те саме. Очевидною є спорідненість етнонімів СКОЛОти «скіфи» та СКЛАвени «слов’яни»...

Чи унікальна ситуація з нашим скіфо-слов’янським етнонімом, коли назва народу стає синонімом рабства? Ні. ТАК САМО БУЛО з аріями. У всіх фінських мовах слово арій означає «раб»...
Див відео:
________________
Джерела:
1. Йордан "Гетика".
2. Прокопій Кесарійський "Війна з готами".
3. Slave // The American Heritage Dictionary of the English Language
4. Тищенко К. Етномовна історія Прадавньої України. - К.: Аквілон-Плюс, 2008. - 480с. - С.37-38
Music: Pure_Magic_by_Chris Haugen

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram