Кінематограф. Види та жанри , Ярослав Лисенко, актор - вчитель

22 Січня, 2024  

Жанри кінематографу та їхні специфічні риси
У рефераті розглянуто декілька жанрів кінематографу. Окреслено їхні основні риси. Зроблено порівняльний аналіз. Надано відомості щодо стану сучасного кінематографу

Документальне кіно — жанр кінематографа. Документальним називається фільм, в основу якого лягли зйомки справжніх подій і осіб. Реконструкції справжніх подій не ставляться до документального кіно. Перші документальні зйомки були зроблені ще при зародженні кінематографа.

Темою для документальних фільмів найчастіше стають цікаві події, культурні явища, наукові факти й гіпотези, а також знамениті персони й співтовариства. Майстри цього виду кинотворчості нерідко піднімалися до серйозних філософських узагальнень у своїх добутках. У цей час документальне кіно міцно ввійшло в кіномистецтво всього миру.

Знамениті документальні кінофільми "Параджанов: Остання весна" (Вірменія — США, 1992) "Замах на Росію" (Франція, 2000) "Боулінг для Колумбины" (США, 2002) "Фаренгейт 9/11" (США, 2004) "Подвійна порція" (США, 2004).

Знамениті радянські й російські документальні фільми "Повість про нафтовиків Каспію" (СРСР, 1953) "Звичайний фашизм" (СРСР, 1966) "Велика Вітчизняна" (СРСР, 1979; 20 серій; у США йшов за назвою "Невідома війна") "Легко чи бути молодим?" (СРСР, 1987).

Знамениті режисери документальних фільмів Флаэрти, Роберт (США) Ивенс, Джорис (Голландія) Грирсон, Джон (Великобританія) Мур, Майкл (США) Разом з тим, слід зазначити, що сам термін "документальне кіно" ставиться багатьма сучасними кінознавцями й кінокритиками під сумнів. Справа в тому, що на думку багатьох режисерів, будь-яка людина побачивши камери тією чи іншою мірою починає грати, виконувати якусь роль, поводитися неприродно — і в підсумку кінофільм стає в певній мері постановочним. Тому багато експертів взагалі заперечують наявність документального кіно, уважаючи його лише піджанром художнього кіно.

А дійсно документальними фільмами ці експерти вважають лише фільми, від початку до кінця зняті схованої камерою. Таке кіно, зняте схованої камерою, вони називають істинно документальне кіно. "Істинно документальне кіно" є із сучасного кіномистецтва й викликає зараз жвавий інтерес киноманов.

На перший погляд, короткометражне кіно відрізняється від повнометражного тільки невеликою тривалістю фільму (в основному 15—20 мінут). Але так здається тільки на перший погляд, адже у вузькі тимчасові рамки короткометражного фільму потрібно вмістити весь спектр глядацьких переживань, який існує в кіно повнометражному. Тому короткометражне кіно є, з художньої точки зору, зовсім окремим видом кіномистецтва й окремим видом кінематографічної творчості. Його ще іноді називають "киноминиатюрой".

ТОП-7 жанрів кіно*
У наш час кіноіндустрія розвивається шаленими темпами, адже сучасні технології дають створювати неймовірні спецефекти, реалісти образи та персонажі, а операторська робота завжди у пошуку цікавих кадрів.
У теперішньому світі просто неможливо віднайти людину, яка б не дивилася чи не любила б фільми. Жанровий асортимент настільки широкий, що кожен може знайти те, що припаде йому до душі. А якщо ви досі не вибрали, які фільми вам подобаються, давайте подивимося на ТОП-7 найпопулярніших жанрів кіно.

1. Комедія

Звичайно, список буде очолювати комедія, яка допомагає відволіктися від повсякденних рутинних справ та проблем, зануритися у позитивну та часто трішки дурнувату атмосферу головних героїв. Якщо казати про конкретні фільми у цьому жанрі, то одними з кращих та найпопулярніших є фільми за участю Джима Керрі, що бездоганно перетворюється з одного образу в другий.

2. Фантастика

Фантастика стала набагато популярнішою тоді, коли на ринок прийшли фільми всесвітів Marvel та DC, комікси яких ще до цього стали культовими. Дивлячись такі фільми завжди хочеться вірити в те, що у будь-якій небезпечній ситуації нізвідки з’явиться фантастичний супергерой, та врятує нас, а потім увесь світ.

3. Жахи

Такий жанр кіно популярний тому, що ми через екран можемо полоскотати собі нерви, підняти рівень адреналіну навіть не виходячи з кімнати. Але такі фільми не рекомендується дивитися всім, адже там присутні сцени та моменти, що дійсно можуть негативно вплинути на психіку людини, у якої вона слабка.

4. Бойовик

Бойовики, особливо сучасні, просто не можуть не захоплювати, адже кількість та якість спецефектів вражає, а епічніть сцен не відпускає від екрану телевізора. Там часто розповідається про таких супергероїв, яких дійсно є ймовірність зустріти у реальному світі.

5. Мелодрами

Фільми про ревнощі і зради, нерозділене кохання, втрачених дітей та інші перепитії життя тримають нас до останнього, адже часто у нас виникає відчуття жалю, співчуття та співпереживання до героїв. Ну і, звичайно, буває такий настрій, коли хочеться сісти й поплакати, а з такими фільмами сльози просто гарантовані.

6. Містика

Коли хочеться вірити у щось містичне, але життя не дає таких ситуацій, можуть допомогти фільми у жанрі містика, де присутні привиди, чаклуни й відьми, інша нечисть. Цей жанр часто навіює щось таємниче та сховане від простого людського ока.

7. Детектив

І закінчує наш рейтинг детектив, який протягом усього фільму втягує нас у ту нерозгадану загадку. Ми намагаємося помітити найменші дивні деталі та самостійно дати їм пояснення, висовуючи власні теорії. А найвидатнішим детективом кіно, й не тільки кіно, являється Шерлок Холмс.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram