LIVE Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини станом на 13:00 16 березня
Як повідомив офіційний сайт радіо https://www.radiosvoboda.org/a/rosiya-ukrayina-zahroza-viyny/31703318.html Ми крок за кроком йдем до перемоги:
Вранці 24 лютого Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну по всій довжині спільного кордону і з території Білорусі. Україна чинить запеклий опір
Коротко про головне
Росія, починаючи із весни 2021 року, поступово нарощувала концентрацію військової техніки, озброєнь і військ біля українського кордону та на території Білорусі. Ударне угруповання сягнуло щонайменше 150 тисяч.
Розвідки США та Великої Британії попереджали, що президент Росії Володимир Путін має намір розпочати широкомасштабне вторгнення в Укр
аїну та атакувати Київ, щоб змістити законно обрану владу.
24 лютого на світанку Росія напала на Україну по всій довжині спільного кордону, від Луганська до Чернігова, а також із території Білорусі й окупованого Криму.
Російська армія обстріляла із артилерії українські прикордонні застави. Одночасно були завдані удари, зокрема із повітря, по понад 40 об'єктах військової інфраструктури в майже у всіх регіонах країни.
Після цього розпочався рух танкових колон та живої сили вглиб території України.
Володимир Путін це назвав «спецоперацією на Донбасі», а метою оголосив – «демілітаризацію і денацифікацію України».
Збройні сили України, Національна гвардія та загони територіальної оборони розпочали чинити запеклий опір.
В Україні був оголошений воєнний стан і загальна мобілізація.
Військові України вели чи продовжують вести важкі бої на підступах до низки міст. У більшості випадків російські військові зазнали серйозних втрат, намагаючись прориватися до Харкова, Маріуполя, Херсону, Чернігова, Києва.
«Українці на своїй землі і нікому її не віддадуть», – заявив президент Володимир Зеленський.
Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії, зокрема проти Путіна, через напад на Україну.
Україна направила позов проти Росії в Гаагу. Суд ООН 7 березня відкрив справу
ОНОВИТИ
На півдні України окупанти викрали ще одного мера, люди вийшли на протест
У місті Скадовськ Херсонської області російські військові 16 березня викрали мера Олександра Яковлєва та його заступника Юрія Палюха. Після цього місцеві жителі зібралися на мітинг біля міської ради, вимагаючи повернення представників влади на робочі місця, пряму трансляцію з місця подій вів активіст Артем Костюченко.
«Щойно зі Скадовської міськради російські військові викрали мера Олександр Яковлєва та Юрія Палюха. Збираймося на центральні площі о 12:00», – написав Костюченко після 11:00.
Раніше Запорізька єпархія Православної церкви України повідомила, що російські військові в окупованому Бердянську затримали та вивезли в невідомому напрямку священника ПЦУ отця Олега Ніколаєва.
Раніше окупанти викрали в містах Запорізької області щонайменше двох мерів – у Дніпрорудному та в Мелітополі. Також серед затриманих є громадські активісти, організатори антиросійських протестів.
Першим був затриманий міський голова Мелітополя Іван Федоров.
Президент України Володимир Зеленський звернувся до західних лідерів із проханням допомогти звільнити його з полону.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Український персонал ЧАЕС відмовляється залишати станцію. Про це повідомляє «Енергоатом»
«На пропозицію змінитися або звільнити станцію українські атомники відповіли відмовою, розуміючи, що так вони піддадуть ризику своїх колег, які у такому випадку мають стати добровільними заручниками окупантів. Також, якщо персонал покине станцію, російські загарбники можуть замість них завезти новий персонал із «Росатому», – пояснюють у державному підприємстві.
У «Енергоатомі» додають, що комунікація між українськими співробітниками захопленої ЧАЕС та російськими військовими «фактично відсутня», а останні «поки не втручаються у виробничий процес».
За даними держпідприємства, на ЧАЕС нині перебуває 103 працівники.
«Персонал ЧАЕС харчується власними продуктами із попередніх запасів. Їжу та продукти від окупантів персонал не приймає», – зазначають у «Енергоатомі» та додають, що станом на 16 березня радіаційний фон на ЧАЕС та навколо неї не змінився і перебуває у межах допустимих норм.
Під час широкомасштабного військового вторгнення в Україну російська армія вже взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Хакери зламали спільний ефір телеканалів України, у рухомому рядку – фейкова заява Зеленського
Невідомі хакери близько 12:30 16 березня зламали спільний ефір українських телеканалів під час трансляції блоку, який готували журналісти телеканалу «Україна-24». У рухомому рядку зʼявилася фейкова заява нібито від імені президента України Володимира Зеленського із визнанням поразки і закликом скласти зброю та «повернутися до своїх сімей».
Президент України Володимир Зеленський звернеться по відеозвʼязку до Конгресу Сполучених Штатів, це відбудеться 16 березня в ранкові години за часом Вашингтона (мінус шість годин до київського часу).
Очікується, що у своєму виступі президент України закликає США встановити безполітну зону над Україною та попросить надати країні бойові літаки МІГ-29, які перебували в арсеналі Польщі. Ці літаки дозволять Україні протистояти в небі російській авіації, обʼєктами ударів якої останніми днями стають житлові квартали українських міст.
Кілька днів тому Білий дім відповів відмовою на пропозицію Польщі передати Україні літаки МІГ-29, натомість Польща хотіла отримати американські F-16. На відміну від адміністрації президента Джо Байдена, в Конгресі США переважають настрої на користь надання Києву бойових літаків. На підтримку такого кроку висловилося кілька впливових американських законодавців.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Десятки будинків охопило вогнем у Рубіжному, Сєвєродонецьку та Лисичанську через обстріли військ РФ – влада
У Сєвєродонецьку, Рубіжному та Лисичанську на Луганщині упродовж минулої ночі палали десятки житлових будинків, повідомили місцеві рятувальники та голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«У Сєвєродонецьку, Рубіжному та Лисичанську протягом ночі палали десятки житлових будинків – багато загиблих і постраждалих серед мирного населення. Рятувальники ДСНС Луганщини продовжують допомагати людям вибратися з під завалів, привозять людям воду та допомагають органам влади з евакуацією людей в безпечні місця. Але російська армія хоче більше заручників війни серед мирного населення і робить евакуацію неможливою. Обстріли не вщухають. Режиму тиші немає – гуманітарного коридору сьогодні не буде. Російські війська обстрілюють колони автобусів та точки збору людей, звідки планувалась евакуація», – йдеться в повідомленні ДСНС.
Водночас Сергій Гайдай додає, що у Рубіжному через обстріли є один загиблий, вісім дорослих поранених і дитина.
«Щодо соцінфраструктури – рашисти поцілили в «стратегічний об’єкт» – басейн. У Лисичанську перебито газопровід», – повідомив Гайдай.
За його даними, без газопостачання нині 23 населених пункти повністю та 7 частково, загалом близько 35 тисяч абонентів.
«Станом на 09:00 16.03.2022 року знеструмлено 35 населених пунктів, з них 22 повністю, 13 частково. 98 076 споживачів перебуває без електроенергії, відключено 599 ТП», – повідомив Гайдай, зауваживши, що є також проблеми з тепло- і водопостачанням.
Війська РФ нині обстрілюють всю територію Луганщини, яка перебуває під контролем влади України.
12 березня голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що на сьогодні окупованими є 70% території Луганської області.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
«Дуже багато російських солдатів. Люди налякані». Що відбувається в окупованих Мелітополі та Скадовську?
Мелітополь Запорізької області продовжує спротив російській окупації, регулярно збираючись на мирні мітинги. Але, як повідомляє голова Мелітопольської районної ради Ігор Судаков, у місті російські військові намагаються насильно встановити свою владу, що супроводжується «залякуванням, побиттям, викраденням людей і масовими заборонами». «Окупанти намагаються зламати настрої місцевих жителів, вводячи свою диктатуру», – розповіли проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов'я» місцеві жителі.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
На Хмельниччині у ДТП потрапив евакуаційний автобус – 7 людей загинули, 9 – травмовані
У Нацполіліції повідомили, що на Хмельниччині в автомобільну аварію потрапив евакуаційний автобус.
«Дорожньо-транспортна пригода сталася сьогодні, 16 березня, близько 6:00 години на трасі «Кропивницький – Знам’янка» поблизу с. Лозова Волочиської тергромади... Відбулось зіткнення автобуса «Setar» під керуванням 61-річного жителя Донецької області та мікроавтобуса «Mercedes-Benz Sprinter» (дані водія встановлюються), який перевозив переселенців з Дніпра в напрямку Тернополя. У результаті ДТП водій та 6 пасажирів мікроавтобуса загинули на місці події. Ще 9 пасажирів транспортного засобу госпіталізовані до лікарні в м. Волочиськ», – йдеться в повідомленні.
У поліції зазначили, що наразі анкетні дані загиблих і потерпілих встановлюють. Водій та пасажир автобуса серйозно не постраждали.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
«Мені 19. Зрозуміла – не можу по-іншому»: тероборонівці Києва склали військову присягу (відео)
Київ: частина бійців 128 батальйону територіальної оборони Києва склали військову присягу на вірність народу України 14 березня. Всі вони раніше вже підписали контракт резервіста. Наразі тероборона Києва налічує близько 30 тисяч бійців.
Журналісти Радіо Свобода поспілкувались із військовими про причини, що спонукали їх долучитись до ТрО ЗСУ.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Обстріл телевежі у Вінниці – в місті тимчасово нема ефірного телемовлення
Під обстріл російських військ у Вінниці в середу потрапила телевежа концерну РРТ, повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації.
«Вранці 16 березня окупанти обстріляли телевежу Концерну РРТ (входить до сфери управління Держспецзв’язку) у Вінниці. Ефірне мовлення в місті тимчасово не працює», – йдеться в повідомленні.
Перед тим голова Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов повідомив, що російські загарбники в ніч на середу завдали ракетного удару по Вінниці. Він казав, що інформації щодо жертв немає.
Російські війська вже не вперше атакують телевізійні та вежі зв’язку в Україні. До такого вони вдавалися раніше, у Києві, Харкові, Рівному та інших містах.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
У Запорізькій ОВА прокоментували перші атаки військ РФ на цивільні об’єкти у Запоріжжі
У Запорізькій обласній військовій адміністрації повідомили, що сьогодні російські війська здійснили фактично перші удари по цивільних об’єктах Запоріжжя.
«16 березня окупанти завдали удару по Олександрівському району міста Запоріжжя. Там зранку пролунав потужний вибух. Наразі на місці вибуху працюють відповідні служби. Ймовірно, противник здійснив два пуски ракет. Наслідки – одна ракета попала в ціль, а інша застрягла в землі і не здетонувала. Крім того, у Шевченківському районі міста виявили і вилучили радіопередавачі. Постраждалих наразі немає», – повідомив Радіо Свобода речник Запорізької ОВА Іван Арєф’єв.
Він попросив мешканців цих районів і Запоріжжя загалом не панікувати та не розповсюджувати відео або фото в соцмережах щодо вибухів.
Вранці голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух заявив, що 16 березня вперше з початку війни РФ проти України у Запоріжжі цивільні об’єкти зазнали бомбардувань.
Раніше, як повідомила також «Укрзалізниця», у Запоріжжі внаслідок обстрілу з боку російських військових зазнала ушкоджень інфраструктура станції Запоріжжя-2 – персонал та пасажири не постраждали. Але було пошкоджено колії, контактну мережу, у будівлях повилітали шибки.
Тим часом вранці у пресцентрі Командування групи військ «Південь» ЗСУ повідомили, що російські загарбники вертольотами обстріляли цегельний завод у Малій Токмачці у Запорізькій області. Повідомлялося, що війська РФ також систематично завдають авіаударів по одному із населених пунктів у Пологівському районі.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Юридичний фронт: про що ухвалить рішення суд у Гаазі у 21-й день масштабної війни Росії проти України?
16 березня, як очікується, Міжнародний суд ООН в Гаазі оголосить рішення про тимчасові заходи у справі «Україна проти РФ» щодо звинувачень у геноциді. Дату і час оприлюднення рішення суд анонсував в своєму акаунті в твітері: о 17:00 (за київським часом) у середу. Клопотання, в якому Україна, по суті, просила МС ООН наказати Росії зупинити військові дії на українській території, було подане в рамках позову про порушення Росією «Конвенції про геноцид» 1948 року. Позов і клопотання датуються 26 лютого – другою добою після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Число загиблих за три тижні війни дітей перевищило 100, дані не остаточні – прокурори
Щодня під обстрілами в Україні гинуть щонайменше пʼять дітей, станом на ранок 16 березня загинули 103 дитини і понад 100 поранено внаслідок збройної агресії РФ, ідеться в повідомленні Офісу генпрокурора.
«Найбільше постраждало дітей у Київській, Харківській, Донецькій, Чернігівській, Сумській, Херсонській, Миколаївський та Житомирській областях… Ці дані не є остаточними через відсутність можливості огляду місць події, де ведуться активні бойові дії та на тимчасово окупованих територіях», – інформують прокурори.
Також вони повідомляють, що внаслідок бомбардувань та обстрілів пошкоджено понад 400 закладів освіти, 59 із них зруйновано повністю.
Офіс Генерального прокурора вказує, що використовує всі національні та міжнародні юридичні фронти для притягнення країни-агресора до відповідальності за вчинення воєнних злочинів в Україні.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
У Харкові з початку війни російські військові вбили понад 500 людей – ДСНС
У Харкові з початку війни російські загарбники вбили понад 500 мирних жителів, повідомило 16 березня Головне управління ДСНС України у Харківській області.
«Лише за підтвердженими даними, з початку війни у Харкові загарбники цинічно вбили понад 500 мирних мешканців, 88 із них рятувальникам довелося діставати з-під завалів. Пошукові роботи не припиняються. Завдяки роботі рятувальників на місці зруйнованих будівель за весь час війни вдалося врятувати 189 людських життів», – ідеться у повідомленні.
Упродовж минулої доби, 15 березня, харківські рятувальники витягли з-під завалів 4 людей, двох загиблих виявили під уламками будівель.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Верещук заявила про відсутність відповіді від МКЧХ щодо гуманітарних коридорів на 16 березня
Україна не отримала відповіді на пропозиції, відправлені до Міжнародного Червоного Хреста, щодо відкриття гуманітарних коридорів на 16 березня, повідомила віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
За її словами, під час роботи гуманітарних коридорів за декілька останніх днів з боку Росії почались грубі порушення домовленостей про припинення вогню – загарбники почали обстрілювати гуманітарні колони автобусів, населені пункти, точки збору людей, а також брати в заручники осіб з супроводу. Це загрожує безпечному переміщенню людей гуманітарними коридорами, каже Верещук.
«Ми не отримали відповіді на наші пропозиції, направлені вчора до Міжнародного Червоного Хреста щодо відкриття гуманітарних коридорів сьогодні. Залишається відкритим питання організації гуманітарних коридорів сьогодні для Ізюму та Маріуполя. В таких умовах ми, звичайно, не можемо безпечно вивозити людей», – сказала Верещук.
Водночас, за її словами, сьогодні продовжується розробка маршрутів для передачі гуманітарної допомоги, продуктів та ліків, до захоплених або оточених українських міст. Це, зокрема, міста і селища Луганської, Донецької, Запорізької , Харківської, Київської, Чернігівської, Сумської та Херсонської областей.
Верещук підкреслила, що про всі деталі та можливі зміни гуманітарних коридорів або про відкриття нових інформуватимуть упродовж дня.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Росія: «АвтоВАЗ» зупинить роботу у квітні, бракує «електронних компонентів»
У Росії співробітники підприємства «АвтоВАЗ» підуть у «планову корпоративну відпустку» з 4 до 24 квітня через «тривалу кризу в постачанні електронних компонентів». Про це повідомляє агенція РБК із посиланням на пресслужбу компанії.
Раніше корпоративну відпустку планували провести з 25 липня до 14 серпня. Як заявили в компанії, рішення про перенесення відпустки сприятиме «нагромадженню необхідного запасу компонентів для забезпечення більш стабільної роботи підприємств у Тольятті та Іжевську з 25 квітня, а також у травні 2022 року».
Раніше в «АвтоВАЗ» раніше оголошували, що 5, 9, 10 та 11 березня стануть днями простою на підприємствах в Іжевську та Тольятті через «кризу постачання електронних компонентів».
Група «АвтоВАЗ» – частина альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi, група випускає автомобілі для брендів Lada, Nissan, Datsun та Renault. Альянс, до якого входить «АвтоВАЗ», займає 35,5% російського авторинку.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
У Бучанській міськраді кажуть, що військові РФ захопили в полон шістьох працівників і волонтерів
Російські військові у вівторок увечері влаштували погром у будівлі Бучанської міської ради та взяли в полон шістьох співробітників і волонтерів, повідомляє пресслужба міськради у фейсбуці в середу.
«У вівторок ввечері, 15 березня, російські окупанти вчинили погром в адміністративній будівлі Бучанської міської ради та взяли в полон наших співробітників і волонтерів, які до останнього під обстрілами допомагали мешканцям нашого міста... Від’їжджаючи, окупанти викинули їхні паспорти та інші документи. Просимо Офіс президента України, Ірину Верещук, Київську ОВА, Київську обласну державну адміністрацію допомоги у звільненні наших людей», – йдеться в повідомленні.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
«Це не війна – це просто знищення людей». Депутат розповів, як «армія РФ розстрілює Маріуполь»
Депутат Маріупольської міської ради Максим Бородін поділився з проєктом Радіо Свобода «Новини Приазов’я» подробицями життя у місті, яке оточене військами Росії та щодня зазнає ракетних ударів, зокрема по житлових будинках. Бородіну вдалося вчасно виїхати з Маріуполя, але, за його словами, з ним зв’язуються місцеві жителі у той рідкісний час, коли в них з’являється мобільний зв’язок. За інформацією маріупольського депутата, офіційна кількість загиблих серед місцевого населення значно занижена.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
ООН оприлюднила офіційно підтверджені дані про число цивільних жертв війни в Україні
Управління Верховного комісара ООН із прав людини заявило станом на початок доби 15 березня, що з початку бойових дій в Україні загинув 691 мирний житель, серед яких 48 дітей, також 1143 особи зазнали поранень. Це дуже застарілі, але точно підтверджені дані, що визнає і сама організація.
За даними ООН серед 691 загиблого – 135 чоловіків, 99 жінок, 7 дівчаток та 11 хлопчиків, а також 30 дітей та 409 дорослих, стать яких поки що не вдалося встановити; серед 1143 поранених – 105 чоловіків, 73 жінки, 15 дівчаток і 4 хлопчики, а також 43 дитини та 903 дорослих, стать яких поки не вдалося встановити.
У Донецькій та Луганській областях загинуло 173 особи, 578 поранені, заявили в ООН. За даними організації, на території, контрольованій українським урядом, загинуло 134 людини, 448 зазнали поранень, а на території, контрольованій угрупованнями «ДНР» та «ЛНР» загинули 39 людей, 130 поранених.
«Причиною більшої частини зафіксованих випадків загибелі або поранення цивільних осіб було застосування вибухових пристроїв з великою зоною ураження, у тому числі обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – заявили в ООН.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини вважає, що реальні цифри втрат «значно вищі», оскільки багато повідомлень, як і раніше, потребують додаткового підтвердження. Це стосується міст і сіл, де тривають бойові дії: за даними ООН, це стосується міст Ізюм (Харківська область), Маріуполь та Волноваха (Донецька область).
Раніше Міністерство оборони Росії наголошувало, що Збройні сили РФ ведуть вогонь лише по обʼєктах військової інфраструктури. Повідомлення з Києва, Чернігова, Харкова, Миколаєва, Маріуполя та десятків інших українських міст не підтверджують цю заяву Москви.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Кордон України та Польщі: «гуманітарний коридор» для біженців на пункті пропуску «Краковець» (фотогалерея)
На пункті пропуску «Краковець» у Львівській області облаштували так званий «гуманітарний коридор» для громадян, які перетинають українсько-польський кордон. Тут біженці можуть відпочити, поїсти, зігрітись, переодягнути дітей, зарядити телефон і навіть переночувати перед перетином кордону. Встановлено намети, де волонтери роздають їжу та гарячі напої. Цілодобово чергує бригада швидкої допомоги. На всіх пунктах пропуску на українсько-польському кордоні облаштували пункти обігріву, де чергують волонтери та медики.
Кордон України та Польщі: «гуманітарний коридор» для біженців на пункті пропуску «Краковець» (фотогалерея)
ФОТОГАЛЕРЕЯ:
Кордон України та Польщі: «гуманітарний коридор» для біженців на пункті пропуску «Краковець» (фотогалерея)
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
«Укрзалізниця»: через обстріли військ РФ зазнала ушкоджень станція Запоріжжя-2
Внаслідок обстрілу з боку російських військових зазнала ушкоджень інфраструктура станції Запоріжжя-2 – персонал та пасажири не постраждали, повідомляє у середу пресслужба «Укрзалізниці».
«Зокрема, пошкоджено колії, контактну мережу, у будівлях повилітали шибки. Також на станції знаходилися приміські поїзди без пасажирів, у них пошкоджено вікна. «Укрзалізниця» в найкоротші терміни відновить усю пошкоджену інфраструктуру. Через обстріл було скасовано приміський рейс Запоріжжя – Канцерівка, поїзд сполученням Запоріжжя – Синельникове відправиться о 09:30 зі станції Запоріжжя-Ліве», – йдеться в повідомленні.
Відправлення всіх приміських поїздів, які вирушали зі станції Запоріжжя-2 тимчасово переносять на основний залізничний вокзал міста, вказує «Укрзалізниця».
Крім того, у середу надходять повідомлення про вибухи і в інших частинах Запоріжжя. Влада поки не надає деталей, щоб інформація не стала «коригувальною» для російських військових, які завдають ударів.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
«Відстрілюють нас, як звірів». Мирні жителі розповіли, як втікали від обстрілів з боку військ Росії
Після анексії Криму українського Росією Роман та Тетяна Власенки вирішили стати внутрішніми переселенцями та переїхали із Сімферополя до невеликого курортного містечка Ворзель під Києвом. Там вони збудували будинок і почали жити разом зі своїми трьома дітьми. Минуло 8 років і вони знову побачили російських солдатів – цього разу вже біля свого нового будинку. Про це вони розповіли Російській службі Радіо Свобода.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Генштаб ЗСУ каже, що втрати особового складу РФ у війні проти України наближаються до 14 тисяч
Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив орієнтовні втрати російської армії станом на ранок 16 березня, на 21-й день повномасштабного російського вторгнення:
особовий склад – понад 13 800 осіб,
430 танків,
1375 бойових броньованих машин,
190 артилерійських систем,
70 реактивних системи залпового вогню,
43 засобів протиповітряної оборони,
84 літаки,
108 гелікоптерів,
6819 автомобілів,
3 кораблі,
60 цистерн із паливно-мастильними матеріалами,
11 безпілотних літальних апаратів,
10 одиниць спецтехніки
Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій, зазначає Генштаб.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Володимир Зеленський виступить 16 березня перед Конгресом США
Президент України Володимир Зеленський звернеться по відеозвʼязку до Конгресу Сполучених Штатів, це відбудеться 16 березня в ранкові години за часом Вашингтона (мінус шість годин до київського часу).
Очікується, що у своєму виступі президент України закликає США встановити безполітну зону над Україною та попросить надати країні бойові літаки МІГ-29, які перебували в арсеналі Польщі. Ці літаки дозволять Україні протистояти в небі російській авіації, обʼєктами ударів якої останніми днями стають житлові квартали українських міст.
Зі зверненням до країни 16 березня також виступить президент США Джо Байден. За повідомленнями преси, він оголосить про надання додаткових фінансових ресурсів на військову допомогу Україні. США розширять постачання Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin та зенітно-ракетних комплексів Stinger. За словами людей з оточення президента Байдена, Білий дім не готовий запровадити безполітну зону над Україною та схвалити передачу Україні польських МІГів, оскільки побоюється прямого протистояння з Росією, яка є ядерною країною.
Кілька днів тому Білий дім відповів відмовою на пропозицію Польщі передати Україні літаки МІГ-29, натомість Польща хотіла отримати американські F-16. На відміну від адміністрації Байдена, в Конгресі США переважають настрої на користь надання Києву бойових літаків. На підтримку такого кроку висловилося кілька впливових американських законодавців.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
На сайтах арбітражних судів Росії після атаки хакерів з’явилися заклики до імпічменту Путіна
Сайти арбітражних судів у деяких регіонах Росії зазнали хакерської атаки – невідомі особи розмістили на їхніх головних сторінках заклики до імпічменту президента Росії Володимира Путіна.
Як передає сайт «Настоящее время», створений Радіо Свобода за участі «Голосу Америки», вранці 16 березня не працювали сайти арбітражних судів у низці регіонів Сибіру та Далекого Сходу.
Пізніше стало відомо, що хакери атакували арбітражні суди Приморського, Красноярського та Хабаровського краю, Новосибірської та Курської областей, Москви та п’яти регіонів Уральського федерального округу.
На сайтах, зокрема, з’явилися повідомлення, де Володимира Путіна називають «терористом номер 1», вимагають його імпічменту, суду в Гаазі та свободу для політв’язнів.
За період широкомасштабної збройної агресії Росії проти України українські хакери уже «поклали» десятки стратегічних сайтів в Росії Білорусі.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
У Шевченківському районі Києва внаслідок ранкового обстрілу пошкоджені дві багатоповерхівки
У Шевченківському районі Києва внаслідок ранкового обстрілу з боку російських військових пошкоджені дві житлові багатоповерхівки.
Згідно з повідомленням управління ДСНС у Києві, 16 березня о 06:16 надійшло повідомлення про обвал у 12-поверховому житловому будинку у Шевченківському районі.
Після прибуття на місце рятувальники встановили, що внаслідок потрапляння уламків снаряду у житловий будинок стався обвал будинку на 12-му та технічному поверхах, а також частково пошкоджено сусідній 9-поверховий будинок.
Рятувальники евакуюють мешканців з будинку та ліквідують окремі осередки пожежі.
Про жертви наразі не повідомляється. За попередньою інформацією, евакуйовано 37 осіб, з яких 2 постраждало.
За повідомленнями у соцмережах, пошкоджено будинки поблизу зоопарку.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Генштаб розповів про успіхи ЗСУ на початку 21-ї доби протистояння вторгненню РФ
На початку 21-ї доби протистояння російському воєнному вторгненню у Генштабі Збройних сил повідомили, що Україні вдалося завдати «нищівних ударів по угрупованнях військ окупантів» на тимчасово зайнятих територіях, а на окремих напрямках – перейти у контрнаступ.
«За підсумками попередньої доби, за рахунок дій протиповітряної оборони Повітряних сил ЗСУ, було знищено три літаки (два з них Су-34). Крім того, збито один вертоліт, три БПЛА оперативно-тактичного рівня та дві крилаті ракети. Додаткова інформація зараз уточнюється. Авіація Повітряних сил продовжувала завдавати ракетно-бомбових ударів по наземних цілях. Було здійснено дев’ять авіанальотів на колони техніки та скупчення військ окупантів», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що війська РФ продовжують нанесення ракетно-бомбових ударів по інфраструктурі та густонаселих районах українських міст.
«Противник продовжує нести втрати на відступає на окремих напрямках. Основні зусилля окупантів зосереджуються на закріпленні та утриманні раніше зайнятих рубежів та районів оборони», – розповіли у Генштабі.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
«Укрзалізниця» повідомила про додаткові евакуаційні рейси на 16 березня
«Укрзалізниця» повідомила, що на 16 березня призначено додаткові евакуаційні рейси з Харкова, Дніпра, Краматорська і Кривого Рогу.
Харків:
9:40 – №229/230 Харків – Ужгород;
13:00 – №239/240 Харків – Львів.
Дніпро:
10:30 – №907/908 Дніпро – Хелм;
12:30 – №903/904 Дніпро – Самбір;
14:00 – Інтерсіті+ Дніпро – Львів;
20:00 – №234/233 Дніпро – Чоп.
Краматорськ:
13:00 – №271/272 Краматорськ – Ковель;
16:00 – №269/270 Краматорськ – Львів.
Кривий Ріг:
11:00 – №219/220 Кривий Ріг – Чоп.
Додаткові рейси також відправляться з Одеси до Ужгорода о 22:32 та з Бердичева до Хелма о 22:00.
Як повідомляв раніше перевізник, евакуаційні рейси – безкоштовні.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
США виділили Україні додатково 186 млн дол на гуманітарну допомогу – Блінкен
США виділили додатково Україні 186 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу Україні, повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Як йдеться у його заяві на сайті Держдепартаменту, «США надають понад $186 млн як додаткову гуманітарну допомогу для підтримки внутрішньо переміщених осіб та більш ніж трьох мільйонів біженців» з України.
Блінкен закликав гарантувати «безпечний вихід тим, хто хоче залишити міста», а також «сприяти безперешкодному гуманітарному доступу до України».
Від лютого поточного року США виділили на гуманітарну допомогу Україні близько 293 млн доларів, а за останні вісім років – приблизно 644 млн дол, зазначили у Держдепартаменті США.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Зеленський про переговори з РФ: позиції звучать реалістичніше, але потрібен час
Президент України Володимир Зеленський заявив, що позиції РФ на переговорах з українською стороною «звучать уже реалістичніше».
«Ще потрібні зусилля. Потрібне терпіння. Ще потрібно боротися. І працювати – кожному на своєму місці. Кожному. Зокрема, нашим представникам, нашій делегації на переговорах із Російською Федерацією. Це важливо. Складно, але важливо, тому що будь-яка війна завершується угодою. Зустрічі тривають. Як мені доповідають, позиції на переговорах звучать уже реалістичніше. Проте, ще необхідний час, щоб рішення були в інтересах саме України», – сказав Зеленський у своєму зверненні в ніч на 16 березня.
За його словами, ЗСУ «дають нам цей час».
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Мер Києва Віталій Кличко заявив, що плани військ Росії взяти Київ не будуть реалізовані
«На сьогодні можу сказати чітко: плани росіян взяти Київ не реалізуються. Ніколи! Якщо вони в крайньому разі і зможуть взяти якісь будівлі, людей вони не візьмуть. Київ – це не лише будівлі, зведені тут, це в першу чергу люди», – сказав Кличко в ефірі телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода за участі «Голосу Америки».
За його словами, обстрілами загарбники намагаються посіяти паніку в місті, але ефект виходить протилежний. «У людей виникає злість і ненависть і бажання помститися», – сказав Кличко.
Раніше сьогодні міський голова Києва закликав жителів столиці підготуватися до комендантської години тривалістю 35 годин.
«Сьогодні – складний і небезпечний момент. За рішенням військового командування, від сьогодні – 15 березня, з 20:00 – в Києві запроваджується комендантська година. Заборона пересування містом без спецперепусток. Виходити можна тільки, щоб дійти до укриття. Комендантська година діятиме до 7 ранку 17 березня. Тому прошу всіх киян підготуватися до того, що дві доби доведеться бути вдома або, за сигналу тривоги, в укритті», – заявив Кличко.
Аналогічні заходи в той же часовий проміжок діятимуть і в Київській області, повідомила ОВА.
Напередодні в ефірі Радіо Свобода Кличко прокоментував обстріли столиці 14 березня і зазначив, що оборона міста триває майже три тижні попри те, що російські війська планували взяти його за два дні.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Генштаб: війська РФ втратили до 40% підрозділів, залучених до вторгнення в Україну
Генеральний штаб Збройних сил України заявляє, що Росія втратила до 40% підрозділів, залучених до вторгнення в Україну. Вони знищені повністю або втратили боєздатність, уточнили в Генштабі.
«Ворог знесилений і деморалізований», – додали там.
Підсумовуючи 20-у добу від початку повномасштабного вторгнення РФ, у Генштабі наголосили, що завдання із розгрому угруповань ЗСУ, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей «та інші завдання противником не виконані».
«Ворог намагається посилити угруповання військ за рахунок додаткового перекидання на територію України батальйонних тактичних груп, сформованих зі зведених підрозділів, що зазнали втрат протягом перших десяти діб операції, військових найманців із числа громадян іноземних держав. Крім того, за наявною інформацією, російським військовим керівництвом прийнято рішення про достроковий випуск курсантів вищих військових навчальних закладів на території російської федерації з подальшим залученням їх до бойових дій проти України», – додали у Генштабі.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Російські військові «взяли в заручники» лікарів і пацієнтів лікарні у Маріуполі – голова області
Російські військові взяли у заручники лікарів і пацієнтів обласної лікарні у Маріуполі, заявив у телеграмі керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
«Таку звістку встиг передати один із працівників лікарні. Далі цитата: «З лікарні неможливо вийти. Сильно стріляють, сидимо у підвалі. Машини до лікарні не можуть під’їхати вже дві доби. Навколо горять багатоповерхівки. До нашої лікарні росіяни нагнали 400 людей із сусідніх будинків. Вийти нам не можна», – повідомив Кириленко.
За словами голови області, днями російські військові практично зруйнували лікарню. В основному корпусі від бомбардувань впали плити перекриття, але персонал і пацієнти залишалися працювати і лікуватися в підвальному приміщенні.
За даними місцевої влади, Маріуполь щодня обстрілюється з артилерії, «Градів» і мінометів, неушкоджених будинків у ньому практично не залишилося.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Навальний в останньому слові на суді: наслідком вторгнення в Україну буде розвал Росії
Російський опозиціонер Олексій Навальний виступив із останнім словом на черговому виїзному засіданні Лефортівського суду Москви у виправній колонії №2 у місті Покрові Володимирської області Росії. Він, зокрема, заявив, що наслідком вторгнення російських військ до України «буде розвал, розпад» Росії.
«Звучить дикувато. Але словосполучення російсько-українська війна теж звучить дикувато», – зазначив опозиціонер.
Як пише «Медіазона», під час виступу Навального і його захисту трансляція із зали суду постійно переривалася, тому журналісти не змогли повністю почути, про що говорили політик і його адвокати.
За його словами, війну розв’язала «група божевільних дідів», яким «не шкода нікого і нічого».
«Їхня батьківщина – це швейцарські рахунки. І хоч би як вони завертали патріотизм – це міф. І це грандіозна загроза для нас усіх. Що робити, насправді, зрозуміло. Обов’язок кожної людини зараз – боротися з війною», – сказав Навальний.
Він також пообіцяв, що історія його Фонду боротьби з корупцією не закінчиться через те, що сам політик сидить у в’язниці.
«Не просто не зупиниться, Фонд боротьби з корупцією стане глобальним, міжнародним», – наголосив він.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Росія заборонила в’їзд до країни президенту США Байдену. У Білому домі відреагували
Російське Міністерство закордонних справ оголосило про введення персональних санкцій проти президента США Джо Байдена, його сина Гантера Байдена, голови Держдепартаменту США Ентоні Блінкена та інших високопосадовців. Їм заборонено в’їзд до Росії, йдеться в повідомленні на сайті відомства.
У санкційний список потрапили також колишня голова Держдепартаменту Гілларі Клінтон, речниця Білого дому Джен Псакі, радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, голова ЦРУ Вільям Бернс. У повідомленні російського МЗС вказано, що санкції стали «неминучим наслідком украй русофобського курсу, взятого нинішньою адміністрацією США».
Речниця Білого дому Джен Псакі, коментуючи рішення російського МЗС, заявила, що учасники списку не планували туристичні поїздки до Росії і не мають там рахунків. Крім того, вона зазначила, що повне ім’я Байдена – Джо Байден-молодший, тому в списку санкцій, можливо, опинився померлий у 2002 році батько президента.
Обмеження на в’їзд запроваджено у відповідь на санкції США проти вищих російських чиновників, держслужбовців і президента. Наприкінці лютого Вашингтон оголосив про заборону на в’їзд та заморожування можливих активів для Володимира Путіна, міністрів закордонних справ та оборони Сергія Лаврова і Сергія Шойгу, а також голови Генштабу Валерія Герасимова.
Санкції проти них, проти майже усіх членів російського парламенту, ключових галузей економіки запровадили у відповідь на повномасштабне вторгнення російської армії в Україну. Санкційний тиск на Москву став найсильнішим в історії міжнародних відносин. Вашингтон, Лондон, Брюссель та їхні союзники обіцяють посилювати санкції й надалі, доки російське вторгнення не буде зупинене.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
МВС: через агресію РФ в Україні знищені 3,5 тисячі об’єктів цивільної інфраструктури
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська армія знищила вже 3,5 тисячі об’єктів цивільної інфраструктури, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
У тому числі, за його словами, 230 об’єктів транспортної інфраструктури, 165 об’єктів життєзабезпечення населення, таких як електропідстанції та газопроводи – повністю або частково зруйновані.
«Зруйновані заклади освіти – повністю або частково – 72 об’єкти. Заклади охорони здоров’я – 21 об’єкт на території України. Житлові будинки – кількість змінюється щодня. Зараз це понад 2700 зруйнованих будинків. Заклади соціальної сфери – 10. Інші об’єкти, серед яких є будівлі Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції тощо – понад 400», – цитує слова Монастирського під час телемарафону пресслужба МВС.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заявляв, що не завдаватиме ударів по цивільних.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Зеленський подякував головам урядів Польщі, Чехії і Словенії, які приїхали в Київ, за «потужне свідчення підтримки»
Президент України Володимир Зеленський у Києві провів зустріч із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, віцепрем’єром Польщі Ярославом Качинським, прем’єр-міністрами Чехії і Словенії – Петром Фіалою і Янезом Яншею, які 15 березня прибули до столиці України.
«Ваш візит до Києва у цей важкий для України час – потужне свідчення підтримки. Ми це дуже цінуємо», – цитує Зеленського його пресслужба.
На відео, опублікованому у телеграм-каналі Зеленського, видно, що участь у зустрічі також бере український прем’єр Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністри Чехії Петр Фіала, Польщі Матеуш Моравецький і Словенії Янез Янша прибули до столиці України в умовах наступу на місто російських військ.
Той факт, що іноземні лідери відвідують українську столицю, «є значним успіхом України у відбитті російського нападу», пише «Голос Америки».
«Сьогодні, на 20-й день злочинної агресії Путіна проти України… ми їдемо до Києва, щоб продемонструвати українцям нашу солідарність. У такі переломні для світу часи наш обов’язок бути там, де кується історія. Бо йдеться не про нас, а про майбутнє наших дітей, які заслуговують жити у світі, вільному від тиранії», – написав Моравецький у фейсбуці.
Він додав, що візит здійснюється за домовленістю з Європейським союзом, щодо цього поінформовані голова Ради Європейського союзу Шарль Мішель, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та ООН.
Премʼєр-міністр Польщі також нагадав про слова покійного президента цієї країни Леха Качинського, сказані під час війни Москви проти Грузії: «Сьогодні Грузія, завтра Україна, післязавтра країни Балтії, а потім, можливо, настане час для моєї країни, для Польщі».
Під час російсько-грузинської війни влітку 2008 року тодішній президент України Віктор Ющенко разом із президентами Польщі, Естонії, Литви та Латвії поїхали до Тбілісі, щоб підтримати Грузію. У цей час російські війська вже наближалися до грузинської столиці.
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
Війна в Україні: Знищена російськими ракетними ударами Охтирка в Cумській області (відео)
Ситуація у Сумській області сьогодні: в Охтирці російські військові обстрілюють та по цивільному житловому сектору міста. 14 березня внаслідок авіаудару Росії щонайменше троє людей загинули, повідомив міський голова Охтирської територіальної громади Павло Кузьменко.
Днями влада Сумщини повідомляла, що теплоелектроцентраль та електропідстанція у Охтирці повністю зруйновані, теплоносій у місті відсутній, а водопостачання, водовідведення та електропостачання здійснюється з перебоями. Крім того, на вихідні, зокрема, 12 березня, планувалася евакуація городян, але в місті тривав артобстріл і коридори для евакуації не було підтверджено.
Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Війська РФ обстрілюють житлові райони з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
(Відео надане Радіо Свобода пресслужбою окремої механізованої бригади «Холодний Яр»).
Поділитися на Facebook
Поділитися у Twitter
Поділитися у Telegram
ПАРЄ одноголосно підтримала виключення Росії з Ради Європи
Парламентська асамблея Ради Європи 15 березня одноголосно рекомендувала виключити Росію з Ради Європи.
«Мені сумно, що нам довелося це зробити, але радий, що ми наважилися зробити це вперше. Ця жорстока агресія проти нашої країни-члена України просто неприйнятна. Завершіть війну зараз!», – цитує пресслужба ПАРЄ свого президента Тіні Кокса.
Рішення підтримали 216 голосами з 219 (троє утрималися). Остаточне рішення має ухвалити Комітет міністрів Ради Європи.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи голосування, заявив, що це потрібно було зробити ще в 2014 році, і додав: «Тепер настав час для депутінізації».
Голова української делегації в Асамблеї, народна депутатка «Слуги народу» Марія Мезенцева зазначила, що за виключення Росії із Ради Європи проголосували 46 країн Європи.
«Росія, намагаючись зберегти обличчя, сьогодні подала лист до Ради Європи про добровільний вихід з організації. Натомість ми добиваємось саме виключення Росії, і ми зробили все для цього. Такої єдиності в ПАРЄ ще не було – 216 за з 219 голосів. ПАРЄ виправляє свої помилки», – цитує Мезенцеву пресслужба «Слуги народу».
«Фінальну крапку у цій історії», за її словами, поставить Комітет міністрів Ради Європи 17 березня. «Очікується, що Комітет якнайшвидше скаже дату, з якої Росія більше не буде вважатися членом Ради Європи, а значить – демократичного простору, в якому поважаються цінності верховенства права та прав людини», – сказала Мезенцева.
Раніше сьогодні Росія сповістила Раду Європи про вихід з організації. Про це повідомив 15 березня депутат Держдуми РФ Петро Толстой.
Після виходу російські громадяни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини, а Москва не матиме зобов’язання відмовитися від смертної кари.
Росія вступила до Ради Європи в 1996 році. 25 лютого Рада Європи зупинила членство Росії в Комітеті міністрів і ПАРЄ через повномасштабне вторгнення російської армії до території України.
Як повідомили тоді, рішення означає, що Російська Федерація залишається членом Ради Європи й учасницею відповідних конвенцій Ради Європи, зокрема Європейської конвенції з прав людини.
Після цього російське Міністерство закордонних справ заявило, що країна не буде брати участь у роботі Ради.
ОП: із Маріуполя на приватних автомобілях виїхали близько 20 тисяч людей
Близько 20 тисяч людей виїхали 15 березня з Маріуполя на особистих автомобілях гуманітарним коридором, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
«Із 4 000 авто, які вирушили з міста, 570 вже прибули до Запоріжжя. Інші залишаться на ніч в населених пунктах Запорізької і Донецької областей. Всім надається допомога», – написав він у своєму телеграм-каналі.
За даними Тимошенка, всього гуманітарними коридорами за сьогоднішній день вдалося евакуювати із заблокованих міст близько 29 тисяч людей.
Із 24 лютого, від самого початку масштабного вторгнення Росії в Україну, Маріуполь Донецької області перебуває під постійними обстрілами російської армії. Із 3 березня українське місто фактично заблоковане російськими військовими. Внаслідок обстрілів у місті, як повідомляє місцева влада, немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води.
Байден підписав закон про надання Україні «історичного» фінансування у 13,6 млрд доларів
Президент США Джо Байден повідомив, що підписав двопартійний закон про державне фінансування, який передбачає надання Україні «історичного» фінансування у 13,6 мільярда доларів.
«Я щойно підписав двопартійний закон про державне фінансування, який… надає Україні історичні $13,6 млрд фінансування», – написав Байден у твітері 15 березня.
«Агресія Путіна проти України об’єднала людей Америки та світу, щоб діяти невідкладно і рішуче. Я хочу подякувати керівництву Конгресу за таку швидку роботу з переконання, що у нас є ресурси, необхідні для продовження нашої рішучої реакції на цю кризу», – додав президент США.
Він нагадав, що ця війна перетворила майже три мільйони українців на біженців. «Це на додачу до того, що понад 12 мільйонів людей, які потребують гуманітарної допомоги в Україні. Сполучені Штати допомагають давати глобальну гуманітарну відповідь із нашими партнерами в Європі та за її межами», – додав він.
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Кулеба про четвертий раунд санкцій ЄС проти Росії: «нищівний удар», але зупинятися на цьому не можна
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав «нищівним ударом» по Росії четвертий раунд санкцій Євросоюзу, але наголосив, що зупинятися на цьому не можна.
«Це був непростий позиційний бій для нашої дипломатії. Але Україна перемогла в ньому. Ще один нищівний удар по економіці й самолюбству РФ. Я вдячний всім державам-членам ЄС за це рішення. Але на цьому не можна зупинятися, поки ми не зупинимо Путіна. Наступ на санкційному фронті буде тривати, поки РФ не припинить агресію, бомбардування наших міст, воєнні злочини проти наших людей», – написав Кулеба на своїй сторінці у фейсбуці.
За його словами, «у бан» відправляються:
операції з низкою підприємств РФ, включаючи військово-промисловий комплекс: Роснєфть-Аеро, Рособоронекспорт, Високоточні комплекси, Курганмашзавод, Вертольоти Росії, Об’єднана авіабудівна корпорація, Об’єднана суднобудівна корпорація, Уралвагонзавод та Зеленодольський завод ім. Горького;
нові інвестиції в енергетичний сектор РФ;
послуги кредитного рейтингу, а також доступ до послуг, пов’язаних із кредитною рейтинговою діяльністю;
чавун та сталь (розширено торговельні обмеження);
предмети розкоші;
ключові олігархи, бізнесмени, лобісти та пропагандисти, які просувають політику РФ щодо України, а також очолюють ключові компанії у секторах ВПК (персональні санкції).