Манана Абашідзе: Християнський світ проти путінського фашизму

22 Березня, 2022

Виступ в Американсько-Українській церкві, де разом молилися за Україну українські первосвященики митрополит Антоній, архієпископ Данило та член Священного Синоду Грузинської Церкви єпископ Саба.
Ось що сказав єпископ Саба (переклад з грузинської)
«Грузія – це країна, яка неодноразово зазнавала утисків з боку Росії! Сьогодні окуповано 20% території Грузії! 2008 року ми зрозуміли, що наступною буде Україна, але тоді світ не міг цього побачити, а зараз ми всі разом бачимо, з якою жахливою диктаторською країною ми маємо справу!
Ви кажете, що ми священики, знаєте, що відбувається в Україні, я хочу вам сказати, що так ми, віруючі в істинного Бога, знаємо і бачимо, що відбувається в Україні, на жаль, не всі опинилися на цьому боці і вони (деякі патріархи та архієреї) моляться за людей, які знищують мирне населення в Україні!
Це не християнство! Сьогодні ті, хто вірить у Христа, мають стати на бік України! Тому що сьогодні в Україні женуть Христа! В Україні сьогодні Голгофа! Де Христос розіп'ятий сьогодні! І ми глибоко віримо, що буде Пасха, і нарешті світло переможе пітьму!
Від себе та свого духовенства висловлюю свою повну підтримку!»
Християнські церкви у всьому світі почали розривати стосунки з РПЦ.
"Християнські громади у світі починають дистанціюватись від патріарха Московського Кирила через підтримку російської збройної агресії проти України", передає Reuters.
Лідери православних церков засудили підтримку Путіна Кирилом. Із засудженням Кирила виступили глава Олександрійської православної церкви патріарх Феодор II, глава Румунської православної церкви патріарх Даніель та предстоятель православної церкви Фінляндії архієпископом Лев.
Крім того, до Кирила звернулася Всесвітня рада церков, яка об'єднує громади різних християнських конфесій та деномінацій з усього світу. Виконуючий обов'язки генерального секретаря Ради отець Іван Саука у листі попросив Кирила «втрутитися і стати посередником між представниками влади, щоб припинити цю війну»
Кирило надіслав лист у відповідь, в якому висловив своє переконання, мовляв, сили, «відкрито заявляють про свої ворожі наміри до Росії, наблизилися впритул до кордонів Росії», і що Захід «почав повномасштабну геополітичну стратегію» проти Росії.
На думку експертів, Папа Римський Франциск, швидше за все, відмовитиметься проводити другу зустріч з Кирилом. Їхня перша зустріч на Кубі 2016 стала першою розмовою глав обох церков за всю історію.
Однак усередині РПЦ також помітили ознаки внутрішньої незгоди через підтримку Кирилом дій Путіна.
Близько 300 членів громадської організації "Російські священики за мир" підписали лист із засудженням "вбивчих наказів", що виконуються в Україні. У листі вони зазначили, що «народ України має самостійно вирішувати свою долю, не під дулом автомата і без тиску як з боку Заходу, так і Сходу».
Російськомовна православна парафія святого Миколая в Амстердамі вирішила розірвати зв'язок з Москвою і припинити згадувати ім'я Кирила в молитвах під час літургії. Крім того, в Українській православній церкві Московського патріархату виступили також проти російсько-української війни. Митрополит Київський Онуфрій закликав припинити "братовбивчу війну", а глава Сумської єпархії Євлогій наказав священикам не згадувати ім'я Кирила у молитвах під час літургії.
У Росії порушено кримінальне провадження проти православного священика в Костромі, який розмістив на сайті приходу посилання на петицію громадян із закликом "Немає війні!"
Нагадаю: 13 березня російські окупанти з артилерії обстріляли споруди Святогірської лаври, що належить УПЦ МП. Президент Зеленський жорстко відреагував, зазначивши, що у Лаврі ховалися у укриттях мирні люди, а жодних військових об'єктів там не було. Перед цим 3 березня російські загарбники обстріляли Свято-Успенський собор у Харкові, який також належить УПЦ МП.
Інші церкви також відреагували на російську війну в Україні. 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, Папа Римський Франциск порушив правила протоколу та особисто вирушив до російського посольства в Римі, щоб висловити своє обурення та незгоду через початок війни.
12 березня Ватикан запропонував своє посередництво у мирних переговорах між Україною та Росією. 13 березня у річницю свого обрання на престол святого Петра, Франциск публічно закликав російську армію припинити «криваву різанину» у Маріуполі.
На фото Владика Саба. підготувала і переклади Манани Абашідзе

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram