Народна дипломатія: Мало заявити і виставити фото та добрі наміри треба працювати... Або дім на піску

22 Грудня, 2021

22 грудня 1917 року Голова Генерального Секретаріату Української Народної Республіки, проголошеної III Універсалом Центральної Ради, Володимир Винниченко і Генеральний секретар з міжнаціональних справ Олександр Шульгін підписали «Законопроект про створення Генерального секретарства міжнародних справ», цей день святкують українські дипломати, як професійне свято, мабуть і для Народної дипломатії цей день також можна вважати святковим.
В Литві є багато волонтерів, представників громад і навіть литовців - патріотив України, які щоденно творять народну дипломатію. А ще у вересні 2021 року голосно в Посольствіі сфотографувались засновники нової офіційну організації " Укракраїнський дім" мабуть забели уточнити коли і як буде працювати і кого в дім Ласкаво просять. Наше радіо не запросили бо ми і так впродож року щодня 24 години на добу є ві дкриті для народної та культурної дипломатії. Зі святом Нас. а засновниуам і представникам культурної дипломатії нагадаємо - Дав слово - виконуй...
Бо голосно заявлене в Посольстві України в Литві , навіть особисто підтримано, в той час діючим послом Володямиром Яценківським, який є на фото серед засновників. Та крім добрих намірів, та одного змістовного інтерв'ю Артема Петрика, що організувало наше радіо ми нічого не знайшли ні на сторінці ФБ посольства і так званому сайті Українського дому, вибачаюсь кажуть був спецвипуск Трембіти, та на жаль не знайшов. А все інше, навіть дозвіл використовувати приміщення Саюдіса стало недоступним... Мабуть пани засновники чекають фінасування та штату, ну і звично кабінетів. А народну дипломатію в Європі роблять прості Люди, які працюють і мають славу кращих працтвників, творять мистецтво і є теж кращі, а ще Радіють що можуть передати іскру своєї любові європейцям з інших країн. З святом друзі Народні Дипломати...!
Світлина з офіційної сторінки Український Дім, від жовтня 2021
Apie mus - Про нас - About us
Український Дім в Литві - це не приміщення і не гасло. Це повноцінна платформа для спілкування та реалізації спільних проектів, коли ініціатори і виконавці якогось конкретного культурного чи інформаційного проекту живуть в різних країнах і навіть в різних куточках Земної кулі. Український Дім - це синергія людей, синергія культури та інформації, творчості і опору. Місія організації можна висловити досить коротко: культурна дипломатія і інформаційний опір в умовах гібридної агресії. Приєднуйтесь, наша платформа може бути повноцінною тільки завдяки вашої участі в спільних проектах і спілкуванні.

Платформа культурної дипломатії
Український Дім в Литві - це повноцінна платформа для спілкування і реалізації спільних проєктів, коли ініціатори і виконавці якогось конкретного культурного або інформаційного проєкту мешкають в різних країнах і навіть в різних куточках Земної кулі. Український Дім - це синергія людей, синергія культури і інформації, творчості і спротиву. Місію організації можна висловити доволі стисло: культурна дипломатія та інформаційний спротив в умовах гібридної агресії. Приєднуйтеся, наша платформа може бути повноцінною тільки завдяки вашої участі в спільних проєктах і спілкуванні.

Кожен з нас, засновників та учасників Платформи Український Дім має безліч ідей і купу шляхів реалізації. Незважаючи на власні творчі амбіції і бажання реалізувати, ми прекрасно розуміємо, що краще, цікавіше й ефективніше працювати командою. Втім погодьтеся - якість роботи і результат творчості не пов'язані з кількістю людей або масою намірів. Однак ми все будемо раді кожному новому учаснику і жителю Українського дому. Його двері відкриті для співпраці.

А для початку представимо засновників і виконавців цього задуму.
Нещодавно мав честь долучитися до важливого проекту, створення Українського Дому у Литві. Плідно працюємо над результатом, та запрошуємо до співпраці.
Дискусія з приводу Українського Дому та історія створення за посиланням на передачу:
https://www.lrt.lt/.../trembita-diskusija-apie-ukrainos...
Людмила Жильцова - поки єдина жінка в нашій команді. Відома громадська діячка Литви і України. Пані Люда є активною учасницею жіночого руху українок ді
аспори, першою головою Громади Українців Литви, активісткою української громади Лос-Анджелеса в Каліфорнії, цікавиться історією українства за кордоном, в тому числі в Литві міжвоєнного періоду. Нагороджена державними нагородами Литви і України.

Микола Дзядзін - колишній український дипломат, фахівець в області поліграфії, автор ряду проектів, пов'язані з творчістю і співпрацею литовських і українських дітей і підлітків. Має урядові та державні нагороди Литви і України.

Віктор Чернишук -професійний журналіст, публіцист, автор кількох документальних фільмів, засновник і автор телевізійної програми українською мовою "Трембіта" про Україну і українців. Переможець кількох міжнародних конкурсів, має державні та урядові нагороди Литви, України, інших країн. Автор низки громадських міжнародних проектів, в тому числі Медіа Каравану "Разом в Європі", фестивалю "Балтійська трембіта".

Олексій Матвєєв - професійний режисер, документаліст. Його твори високо оцінені на міжнародних європейських конкурсах і фестивалях. Пан Олексій має чітку і принципову громадянську позицію щодо спротиву інформаційним міфам і псевдокультурним діям країни-агресора, є автором багатьох громадянських акцій, спрямованих на інформування литовського суспільства про справжні наміри пропагандистів Кремля.

Петро Пирогов - професійний художник, скульптор. Пан Петро є учасником міжнародних конкурсів і фестивалів, чудово об'єднує в своїй творчості художні традиції Литви і України. Має принципову громадянську позицію і бачить свою місію в реалізації ідей і механізмів культурної дипломатії.

Артем Петрик - кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Клайпедського університету, професійний дослідник історії Литви міжвоєнного періоду (1918-1940), має низку професійних нагород, є переможцем конкурсу на звання "Молодий вчений року" 2021 р. Пан Артем є координатором програми ЄС з надання наукової та навчальної підтримки талановитій українській молоді. Завдяки його роботі 50 талановитих випускників шкіл і гімназій України стали студентами Клайпедського університету. Виступає за програму донесення історичної правди і організації справжнього інформаційно-інтелектуального спротиву у відповідь на гібридну агресію зі Сходу.

Валентин Однов'юн - професійний фотомитець, член організації фотомитців Литви, учасник і переможець багатьох міжнародних конкурсів з фотографії. Автор фото альбомів і книжок, в яких світлини виступають в ролі самостійних публіцистичних творів. Його світлини емоційно впливові і спроможні довести важливу річ - самостійне бачення ситуації. Пан Валентин певен, що обмін фото і художними виставками, ідеями митців допоможе створити світ довіри і творчості.

Тарас Майстренко - професійний кулінар, кондитер, кухар, організатор і творець процесу харчування. Його вироби вражають красою і неперевершеним смаком. Це той випадок, коли прізвище відповідає суті фаху. Майстер Тарас має власну кав'ярню в Старому Місті Вільнюсу, виробництво смаколиків в Литві і Україні. Він, незважаючи на молодий вік, має достатній фаховий досвід, закінчив найперстижнійший кулінарний заклад Франції Le Cordon Bleu і має досвід роботи в ресторанах української Білої Церкви і Києва, грецької Каламати і Парижу. Тарас бачить одну зі своїх завдань - прищепити культуру споживання і харчування широкому колу людей, а також пропагувати справжню національну українську кухню в Литві і інших країнах Європи.

Це ВСЕ, новим є запис "Це місце ідеально підходить для ваших улюблених цитат, які надихають вас".
„Ši erdvė puikiai tinka jūsų mėgstamai citatai, kuri jus įkvepia“. на сторінці Народної Дипломатії "Український дім"
Більше про Україну та Українців і в Литві читайте та слухайте: https://radioukreurope.com/category/ukrainstvo/ukrainstvo-lytvy/

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram