Наші в Антарктиці

24 января, 2022  


Наші в Антарктиці. Частина перша
Офіційна дата створення Національного антарктичного наукового центру — 9 червня 1993 року. 6 лютого 1996 року на станції «Академік Вернадський» вперше підняли Державний прапор України. Відтоді центр став головною організацією з проведення в Антарктиці науково-дослідних експедицій, координації наукових досліджень, добору й підготовки зимівників та забезпечення життєдіяльності станції. Проте не всі знають, що українці насправді брали участь і у відкритті Антарктиди.

Наші в Антарктиці. Частина друга
Вже 25 років на станцію «Академік Вернадський» приїжджають вчені, які вивчають зміни клімату, унікальні рослини і тварин. Біля антарктичної станції мешкає близько 3000 пінгвінів Дженту та приблизно 1500 морських котиків. Трапляються тут і південні морські слони та тюлені-крабоїди. А ще поряд живуть морські леопарди, коти та восьминоги.


Наші в Антарктиці. Частина третя

19 серпня 2021 року Україна придбала криголам «Ноосфера». До цього майже 20 років наша країна не мала наукового судна для полярних досліджень: останній самостійний рейс України в Південному океані відбувся у 2001-2002 рр. Тепер же завдяки науково-дослідному криголаму ми можемо розширити можливості експедицій на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський», проводити дослідження не тільки в Антарктиді, а й в Арктиці та інших регіонах планети, а ще створювати наукові та логістичні консорціуми з іншими країнами.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram