Наталя Терамае про Богомазова варто говорити в Україні тай у світі-він наш...

4 Липня, 2023  


Чому я це роблю? Бо ми маємо обороняти наші території всюди – і в мистецькому світі цепитання стоїть особливо гостро.«Богомазов у Фінляндії» розказує про півторамісячну подорож художника країною, яка була йому не зовсім зрозумілою: відстань, мова, менталітет. 1911 рік. У Фінляндії бурлять антиросійські настрої, інтелектуали, зокрема, відомі художники, шукають і знаходять фінськість у Карелії,у регіоні, куди, власне, подався Богомазов. У цій книзі я вас проведу Фінляндією – її історією і культурою (звісно, не претендуючи на вичерпність). І нагадаю, як Богомазов любив Україну. Дякую «Родовід» за красиве видання. Особлива заслуга дизайнерки Каті Лесів.
Що очікувати? У червні 1911 року газета « Киевская мысль» відрядила 31-річного у к р а ї н с ь к о г о художника Олександра Богомазова у Фінляндію. Результатом його півторамісячної подорожі країною стали 30 робіт – акварелі, графіка, олії, створені в Фінляндії.
Через 110 років маршрутом Богомазова проїхала українська журналістка Наталя Дмитренко – Терамае, яка живе у Фінляндії з 2014 року. Вона дослідила місця, де бував художник, поговорила з мистецтвознавцями, істориками, краєзнавцями, ідентифікувала локації, зображені на його пейзажах, атрибутувала деякі твори мистця, приблизні назви яким давали інші дослідники.
Наталя слідом за онукою художника Тетяною Поповою називає Богомазова О.Бог. Він її віртуальний супутник у подорожі-дослідження Фінляндії, її історії, природи, мистецтва. Результатом подорожі Наталі-Терамае стала книжка «Богомазов у Фінляндії», видана РОДОВОДОМ, жанр якої балансує між дослідженням, тревелогом і журналістським репортажем з елементами розслідування. 30 червня у книгарні «Сенс» відбулася розмова про фінський цикл
Олександра Богомазова, про культурні стосунки Ураїни і Фінляндії, про дослідження української культури та інші цікаві речі.

Книга була презентована на щорічному вже Х1 міжнародному книжковому фестивалі у Мистецькому Арсеналі в серці України Києві. Але давайте бути чесними: у теперішніх умовах книжковий фестиваль не про купівлю книжок у першу чергу. З цим чудово справляються книгарні й онлайн-магазини. Сьогодні він про те, що ми є, про потребу дружніх обіймів, теплих усмішок, поговорити-і-послухати. Десятки важливих розмов і дискусії: війна і дитяча література, сприйняття війни, як нам позиціонувати себе світові, який втомився, як правильно комунікувати, як довести геноцид з боку росіян і як говорити про сексуальні злочини, що стали їхньою зброєю. І це не повний перелік. Бо усе має значення. Дякую команді «Книжкового Арсеналу» за це свято життя. Дякую тим, хто тримає наше небо і нашу землю. Слава ЗСУ!

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram