Василь Доценко на сторінці Феесбук нагадав нам цікаві факти мудрості українців ·
У Гаївці біля Кропивницького знайдено пригоризонтну обсерваторію віком у 5 тисяч років )))
На Купальський ранок (21 червня) станьте на найбільший курган групи "Могили" і Сонце зійде із-за іншого кургану, що є по дорозі на Аджамку біля силосної ями. Курган у гарному стані.
На Купальський вечір стійте там само і Сонце зайде за Курганом при вершині Козацької балки біля Буланівського шляху. Курган у чудовому стані.
На ранок астрономічної коляди (21 грудня) із найбільшого кургану Могил буде видно Сонце, що підіймається із-за двох курганів, що розміщені по одній лінії на відстані 2 та 6 стадій від спостерігача. Кургани потребують захисту: виведення з-під оранки та реставрації.
На південь від Могил уже на Покровських землях за 13 стадій є курган, що завжди позначає Полудень/Південь. Курган потребує захисту: виведення з-під оранки та реставрації.
І це ще не все... Астрокурганні дослідження лиш розпочато...
Україна - країна давніх храмів-обсерваторій:
ХРАНИТЕЛІ КУРГАНІВ
Обсерваторія Безводівка - курганно-астрономічний комплекс, до складу якого, входить понад 35 курганів. Пригоризонтна обсерваторія ІІІ-ІІ тис. до н. е. Кургани-візири розміщені з дотриманням математичних пропорцій, а також, дозволяють визначати астрономічно важливі події сонцестояння та рівнодення. Окрім того, деякі кургани Безводівки є візирами для визначення астрономічних подій пов'язаних з Місяцем. Таке сприйняття звичайних курганів (місць поховань давніх насельників краю від доби енеоліту до середньовіччя) та майданів (курганів, що їх було деформовано селітроварильниками XVII-XVIII ст.) категорично заперечується професійними археологами та астрономами.
В одному кілометрі на північ від села Безводівка знаходиться однойменний археологічний комплекс. Чотири насипи розташовані по колу з діаметром 185 м. Комплекс знаходиться на висоті 170 м над рівнем моря на плато, вододілі річок Іченька, Безводівка та одного з витоків річки Смош. Ценральне коло близніж візирів мало 6 земляних насипів (до сьогоні зберіглися 4). В центрі був курган висотою 4,5 метри, який був робочим місцем спостерігача. З центрального кургану проводилися всі спостереження за рухом небесних всітил по горизонту впродовж року. На різних відстанях від 800 до 4000 метрів від спостерігача розміщені дальні візири (понад 20 курганів). Дальні візири розміщені на азимутах, які повторюють азимути ближніх візирів центрального кола.
Історія відкриття Редагувати
В 2015 році дослідник Олександр Кликавка відкрив астрономічну функцію курганного комплексу Безводівка. Свою теорію прадавньої обсерваторії він обгрунтував в численних публікаціях в журналах та статтях на сайті проекту. В 2016 році документальний фільм Олександра Кликавки "Пригоризонтна обсерваторія Безводівка" прийняв участь в 27-му міжнародному фестивалі документального кіно в місті Роверетто, Італія. В 2019 році першовідкривач астрономічного комплексу видав книгу "Шлях до Сонця".
20 травня 2016 року голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч згідно Закону України «Про перейменування об’єктів топоніміки у населених пунктах області» підписав розпорядженням про перейменування в с. Безводівка (Ічнянський район) вул. Крупської на вул. Обсерваторна.