Сценарна майстерність» від Марії Вайно.

16 Квітня, 2021  

Cинопсис кіносценарію “Чоловік у кредит, або Четвертий варіант”
Опубліковано mvaino on Липень 23, 2011 | Коментарі Вимкненодо Cинопсис кіносценарію “Чоловік у кредит, або Четвертий варіант”
kinoВ психологічній драмі «Чоловік в кредит, або Четвертий варіант» проблема корисливості чоловіка (альфонса) і жертовної відданості жінки (художниці) зачіпає супутні проблеми : батьків і дітей, істинної любові та її маски, мистецтва та грошей, віри в Бога і щастя, справжнього і оманливого, сліпого і зрячого…
Вдова, людина мистецтва, образу і краси, мудра і чуйна мати, – закохується в чоловіка, вродливого і «неперевершеного у всьому»… виходить заміж, незважаючи на те, що у Влада «прогорів бізнес», він з усіх боків – боржник… Марія згідна рятувати його, ситуацію, вона щиро любить доньку чоловіка і все, що з ним пов’язане…

Проте незадовго «вилазить справжнє нутро» цього вродливця. Вона вже бачить… це, проте не вірить собі… Жінка довго не хоче полишати щастя (нехай, що оманливого, проте вона його ще по-жіночому відчуває!). Марія бачить, що не тільки матеріальне, яка вона заставила, але й життя її він в гріш не ставить. Натомість має – вишукане лукавство, а не почуття, до якого прагнула.

Проте всьому приходить край.. Вона вибирає «четвертий варіант»… їхніх стосунків. Ледь відривається від нього і проблем, до яких мимоволі як законна дружина стає причетна… А як наслідок гіркого досвіду її життя – постає її символічна картина із зображенням чоловіка, який зовні схожий на Христа, але як придивитися ближче – це «диявол во плоті» … і його сутність доповнюють фрагменти сюжетів, майстерно вплетені у графіці.

Впізнавши на виставці себе у цій картині Влад намагається понівечити роботу, розриває її на чотири шматки. Проте ті клапті, створюють новий композиційний шедевр: кожний шматок – в окремій рамці з паспорту, якщо їх розмістити квадратом з проміжками – пропускають простір хреста – перемогу світла над темрявою, справжності над фальшем, любові, здатної на високі почуття над лицедійством. Картина багатопланова, концептуально цілісна, психологічно та філософсько сповнена у діалогах, символах, які передаються кінозасобами.

Кіносценарій свого часу став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», його було видано (і перевидано) у вербальному форматі, бо написаний легко, захоплююче і майстерно. Має високий рейтинг читабельності. Створений на кшталт Довженківських кіноповістей. Композиційно вивершений кіносценарій за наявності хорошого акторського складу та безза

стережного режисерського вникнення в тему та проблематику твору має явну сценарну потугу для створення колоритного, неординарного і водночас касового фільму.

БІОГРАФІЯ
Народилася на Галичині. Виросла в місті Калуші на Івано-Франківщині. Складати вірші почала дуже рано, друкуватися – з четвертого класу. Творчим вчителем був поет Йосип Попадюк. «Він мене взяв за руку і вивів на творчу дорогу»,- каже авторка. Ще школяркою брала участь у зльотах юних поетів та прозаїків у Києві ( 1972 -73р.р.).
Закінчила Чернівецький держуніверситет. Отримала фах філолога за спеціальністю: українська мова та література. Працювала вчителем, старшим викладачем Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності; постійно співпрацювала з видавництвами.

Деякий час проживала в Києві, працювала літредактором, а згодом редактором на Першому національному телеканалі.

Займалася в народній кіностудії «Верховина» м. Івано-Франківська (керівник Юліан Яковина). Відтоді пише кіносценарії.

Донедавна викладала в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника сценАрну майстерність.

Автор 15-и художніх книжок: поезія, проза, кіносценарії; посібника “СценАрна майстерність” у двох книгах.

Член Національної спілки письменників України, відповідальний секретар Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, член Національної спілки кінематографістів України (як кіносценарист), член правління Національної спілки кінематографістів України, Лауреат міської премії ім. Івана Франка та літературної премії ім. Василя Стефаника в галузі літератури, двічі лауреат Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» та інших.

Мешкає в місті Івано-Франківську.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram