29 вересня 2021 року Громадська організація «Україна-2050» разом зі світовою спільнотою віддає шану всім невинним жертвам Бабиного Яру у 80-ту річницю цієї страшної трагедії.
Під час Другої світової війни відразу після вторгнення нацистів у Київ, протягом тільки двох днів – 29 і 30 вересня 1941 року – нацисти стратили 33 771 єврея.
За часи нацистської окупації Києва у 1941-1943 роках більше 100 тисяч жертв було вбито в Бабиному Яру, переважна більшість з яких були євреями. Серед них були духовенство, місцева інтелігенція, в тому числі видатна поетесa Oлена Теліга та її чоловік Михайло, знаний бандурист, Головний редактор газети «Українське слово» Іван Рогач, Голова Київської міської адміністрації Володимир Багазій, багато членів Організації українських націоналістів та деякі футболісти Київського «Динамо», які виграли «матч смерті» проти нацистів.
15 років тому Головний рабин Тель-Авіву Ісраель Меїр Лау заявив:
«Якщо 29 і 30 вересня 1941 року міг статися Бабин Яр, і світ не реагував …, різко, ненормально, можливо це був гарний тест для [Гітлера]. Tак що … в січні 1942 року, недалеко від Берліна, у Ванзеє, відбулaся конференція, де було прийнято … остаточне рішення єврейського питання. … Можливо, якщо сама подія була б … драматичною, у вересні 1941 року тут, в Україні, конференція Ванзеє прийшла б, можливо, до іншого завершення.
Ми замовчували. Це мовчання уможливило всі страхіття у світі за останні 65 років».
Тому, вшановуючи пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру, міжнародна спільнота має обов’язок активно діяти, щоб запобігти новим людським трагедіям у світі, зокрема на тимчасово окупованих територіях Криму і сходу України.
Вічна пам'ять всім невинним жертвам Бабиного Яру!
Евген Чолій
Президент Громадської організації «Україна-2050»
www.ukraine-2050.org