Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Леся Українка у лютому 1900 року перебувала в місті Дерпт (тепер Тарту)

17 Березня, 2021

25 лютого виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки - величної постаті в культурі, науці та громадському житті України та всього світу. Про цю видатну особистість написано чимало і інформацію про життя та творчість Лесі Українки можна знайти в багатьох джерелах.
А ось естонська сторінка життєпису Лесі відома мало; її дослідженням займався професор Тартуського університету Сергій Ісаков.
З його досліджень стало відомо, що Леся Українка у лютому 1900 року перебувала в місті Дерпт (тепер Тарту) в гостях у свого брата Михайла Косача - викладача університету. Вона побувала на Шевченківському вечорі, організованим нелегальною організацією Дерптська українська студентська громада.
На честь перебування Л. Українки в Тарту у 2001 році Посольством України була встановлена меморіальна дошка. В Тарту при місцевому Товаристві української культури "Промінь" (керівниця Анна Сумик) діє недільна школа ім. Лесі Українки.
В день ювілею Лесі Українки місцеві українці вшанували пам"ять видатної діячки
Congress of Ukrainians of Estonia

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram