Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

21 БЕРЕЗНЯ 2022 року - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОЕЗІЇ 2022 р., присвячений УКРАЇНІ“

21 Березня, 2022


Генеральному директорові ЮНЕСКО
Нашим колегам-поетам
Усім людям доброї волі

Україна, 19.03.2022 (24-й день національного спротиву)

Дорогі друзі України!

Ви обізнані про скорботні, але величні часи, які переживає Україна. Протилюдська війна, цілеспрямовано розв’язана росією (московією), прийшла в наші домівки і водночас у світовий дім і ставить перед усіма надважливі питання: “Як? Чому? Заради чого? Хто стане наступним?”

Очевидно, ніхто не знає відповіді, але хто має в грудях серце, а не камінь, розуміє, що кожен свій крок мусимо спрямувати на припинення звірства, що його ЗЛО-дійці скерували на невинних, ненароджених, а також на тих, хто пережив жахіття Голодомору, Другої світової війни, Голокосту. Мусимо припинити нескінченне полювання Мордору за життям і свободою.

Після Другої світової війни світ об’єднався у зусиллях, аби встановити та зберегти глобальний мир, уникнути зла та жити в добрі. Однак у світі завжди існувала сила, основним принципом якої було протилежне, сила, яка ніколи не поважала життя і свободу.

Для боротьби з агресором надзвичайно важливою є не тільки зброя, але й Дух у формі Слова. Слово поезії, що народилося глибоко в серцях тих, хто бореться за свободу, принесе зі собою Світло Надії та Правди. Тому ми, українські поети від малого до старого, від професіоналів до аматорів – ті, хто воює на полі бою, у шпиталях і підвалах – відчуваємо своїм внутрішнім покликом і святим обов’язком ГОВОРИТИ.

 

Тому ми вважаємо за потрібне поділитися зі світом своїми почуттями, емоціями, надіями та переконаннями. Ми впевнені, що поезія є інструментом для пробудження і поживи, є бронею надії та свободи, запорукою майбутнього відродження України та світу.

Ми маємо шанс вислухати слово болю, яке водночас є словом незламности.

Страшний звук снарядів і бомб не заглушить наші голоси у Всесвітній день поезії.

Вибрані 50+ поезій, які українські автори написали від 24 лютого 2022 року, із понад 500, зумовлених війною проти України та прагненням нашого народу до перемоги, представлені вашій увазі українською та іншими мовами.

Самі автори записали своє декламування українською мовою.

Для підготовки кінцевого відео із субтитрами створено студію.

Увесь світ може приєднатися до нас за посиланнями, які будуть транслюватися з медіаресурсів України.

Ми пишаємося, що ми українці, виражаємося в поезії, щоб відбудувати свою країну й здобути перемогу над нашим ворогом, ворогом людства.

Будь ласка, приєднайтеся до Всесвітнього дня поезії під час Українського поетичного маратону.

Переконайтеся, що ваші друзі, колеги та ЗМІ поділилися цією інформацією, щоб підтримати нас під час маратону і щоб ми зібрали кошти на підтримку України.

 

Понеділок, 21 березня 2022 року, 20:00.

 

Посилання буде доступне тут: https://www.facebook.com/volodymyr.tymchuk.1/

Ви почуєте голоси Юлії Бережко-Камінської та Гліба Бабича, Анатолія Дністрового та Тетяни Власової, Романа Коляди та багатьох інших.

 

Друзі-поети, відгукніться у цей день поетичними строфами за Життя, розмістіть їх для всеогляду з тегом #WorldPoetryDayForUkraine у соціальних мережах, з вашої національної мови перекладіть їх англійською (або іншою мовою цього звернення), аби ми, у свою чергу, переклали їх українською (надсилайте твір, його дослівний переклад і коротку довідку про Вас (до 100 слів) сюди: WorldPoetryDayForUkraine@gmail.com). Також ми вже переклали на мови звернення (і продовжимо це робити) поезії, які будуть доступні (за згодою авторів) на сайті, який ми спеціально створимо для цього, як підсумок акції 21 березня, тож будемо раді, якщо ви їх перекладатимете і спільно з партнерами-видавцями зробите World Poetry Year for Ukraine.

 

Сподіваємося, що після нашої зустрічі, кожен із нас зможе сказати:

“Спочатку було Слово, і слово було Україна».
Тож Збережімо Україну!”

 

Мета нашого “Всесвітнього дня поезії для України – 2022”:

 

– Закликати закрити повітряний простір над українськими містами, щоб зупинити вбивства цивільних українців;

– Демонструвати нашу волю боротися за свою країну та демократичні закони й загальнолюдські цінності;

– Згадати в посланні генеральному директору ЮНЕСКО у Всесвітній день поезії про Україну, що воює і творить;

– Поширити повідомлення про Всесвітній день поезії 2022 року в Україні із закликом до Гідності, Перемоги, Миру, Свободи, Закону, Правди та щирого партнерства у світі.

І на шостий день Він створив людину

 

Душі весна, весни душа і… шостий день

Вся Україна — у вогні, і світ інакшим

Стає, адже свобода — не слова, а гідність — не

Мана, коли у рідний край приносять

Облудний мир — страждає Харків і кровлять

Чернігів, Суми, Буча, Миколаїв, Волноваха,

Коли в оселю чи в авто, чи у садок — фугас,

Коли в дитячі сни вриваються сирени і вокзали,

Коли в лікарнях, потягах і чергах — тиск і страх,

Коли узяті у полон пощади просять,

Коли в церквах — молитви і прокльони впереміш,

Коли на вулицях в містах без пострілів виходять

По всьому світу люди, що серця

Відчули і простягнули руку допомоги,

Коли... Це світ — новий, якого не було.

 

(Львів. 1.ІІІ.2022, 13:30 – 14:13).

Володимир Тимчук, офіцер Збройних сил України, підполковник, поет і перекладач, лавреат премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва, лавреат Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури в номінації “Поезія” імені Маркіяна Шашкевича, організатор акції “Всесвітній день поезії для України – 2022”.


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram