25 років плавань довколо світу, щоб відкрити українську Антарктиду.

9 Квітня, 2021  


Про 6 лютого 1996 року, коли над колишньою британською станцією "Фарадей" замайорів український прапор, і сама вона отримала нове ім'я "Академік Вернадсткий", я цікавився давно. Спогадів і матеріалів було не так вже і багато. Аж тут за кілька днів до 25 ювілею як посипалося. Тепер інформації, на радість, побільшало. Після цього мені не було що сказати, адже є чимало людей, які були учасниками тих подій, і які розказують багато і детально. Лінки на кілька матеріалів про це кину у коментарях.
Тим часом, подумалося про майбутнє нашої держави, про її вічні проблеми, як от відтік талановитих і працездатних людей із різних сфер за кордон. А за тим і про різні інші виклики, що стоять перед нами як державою.
Життя - одне. Інколи приходить жаль, що щось у минулому пішло не так, що було б непогано, якби на тому чи іншому етапі життя старт був інакший, а ти чи то спіткнувся, чи стартував з гіршої позиції. І потім треба докласти більше зусиль, щоб наздогнати решту. Жаль, "бо могло ж бути інакше". Те саме є з історією країни. "Все ж могло бути інакше".
Але насправді, у всіх бувають невдачі, або "просто так стається". А от чи кожен всупереч усьому наздоганяє решту?
І я ось до чого: Україна - це країна "всупереч". Так, шкода, що не все так гладко, але за логікою речей, ми могли би бути частиною імперії, колонією, нас могло взагалі не бути, але ми всупереч всьому є.
За логікою речей, така країна, як Україна, могла б і не бути в Антарктиді. Там всього 30 пару держав, серед яких США, Франція, Британія, Китай, Південна Корея, Австралія, Немеччина, Індія тощо. І ми - країна, яка вагається між тим, який шлях їй обрати: її постійно тягне на шлях країн, що не дбають про освіту, науку, культуру, візію і майбутнє. За логікою речей, країнам з таким підходом немає чого робити в Антарктиді, на "континенті майбутнього", на "континенті науки". Але всупереч всьому ми - одна із тих 30 пару країн, що там є.
Українці "там" - із самого початку, вже понад 200 років. Українці як народ із своїм науковим потенціалом там вже із середини ХХ століття - з часів УРСР. Україна як Незалежна держава в Антарктиді - 25 років і 4 дні.
Як і у всьому в житті, у нашій присутності "там" є трішки щасливого збігу обставин, трішки фарту, але, буз сумніву, головним чинником є неймовірні зусилля всіх тих людей, які 25 років тому поверули Україну всупереч всьому на "континент науки і майбутнього".
Хай живе Українська антарктична станція "Академік Вернадський" і всі ті, що своєю науковою діяльністю надають її існуванню живого сенсу наукових досліджень!

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram