Підтримати

7. ГАЙДАМАКИ Тараса Шевченка -"ТРЕТІ ПІВНІ"

18 Вересня, 2021

7. ГАЙДАМАКИ Тараса Шевченка читає Олександр Биструшкін
Т. Г. Шевченко прагне викликати інтерес земляків до героїчного минулого рідного краю, переконати їх, що Україна спроможна стати самостійною дер­жавою, що її історія триває, що українцям потрібно вчитися у гайдамаків во­лелюбності, набувати почуття національної гідності, громадянської мужності. Головним героєм поеми є повсталий народ, про що свідчить і сама її назва — «Гайдамаки». Усі дії гайдамаків спрямовані на досягнення єдиної мети — звільнити Україну від чужоземного поневолення, встановити справедливий державний лад, стати вільним господарем своєї землі, долі. Безжально зни­щуючи всіх гнобителів, гайдамаки були мужні й непохитні в збройних супе­речках з ворожим військом. Щоправда, цих сутичок в поемі показано мало, бо Т. Шевченко всю увагу зосередив на відображенні почуттів і настроїв народ­них мас, що надає творові глибокого ліризму.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram