Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

А ви знали, що у "Apple Computer" сьогодні 45-річчя від дня народження, коли МАС 1 запрацював.

1 Квітня, 2021


1 квітня 1976 року було засновано компанію. Поряд зі Стівом Джобсом засновником компанії був СТІВ ВОЗНЯК - американський інженер, програміст та кібернетик українського походження, конструктор (разом зі Стівеном Джобсом) одного з перших персональних комп'ютерів. Тож маємо сьогодні нагоду згадати про нього.

Стіва Возняка, який народився 11 серпня 1950 року в місті Сан-Хосе (Каліфорнія) в сім'ї з українським корінням, вважають одним із батьків революції персональних комп'ютерів, якій значно сприяли його винаходи 1970-х років. Разом зі Стівом Джобсом у 1976 році він заснував Apple Computer (Apple inc.) У середині 1970-х він створив комп'ютери Apple I та Apple II. Останній став найпопулярнішим персональним комп'ютером 1970-х - початку 1980-х років.
За видатні досягнення в галузі технологій президент США Р.Рейган нагородив С.Возняка найвищою національною нагородою США та вручив йому національну медаль технологій. У вересні 2000 року Стів Возняк увійшов до Національного залу слави винахідників. Про свій внесок у розвиток комп'ютерних технологій сам Стів Возняк якось сказав: «Це була революція, мирна революція. І я щасливий, що був її частиною».

Після припинення активної роботи в Apple С.Возняк заснував низку високотехнологічних компаній, а також займається доброчинністю, зокрема, підтримує молоді таланти та допомагає знедоленим.
У вересні 2007 року він опублікував автобіографічну книгу «iWoz», названу за одним зі своїх імен. Загалом у нього їх було кілька - «The Woz», «Wizard of Woz» і «iWoz». В Apple Computer його називали також «Інший Стів» або «Воз» напротивагу Стіву Джобсу, адже їхні імена англійською звучать однаково.
Щодо етнічної приналежності Стіва існують різні думки, проте сам він чітко ідентифікує себе із Україною. Він ствержджує, що завжди відчував спорідненість з Україною через своє ім'я: "Я завжди знав, що моє прізвище — українське. Все своє життя я хотів приїхати до України". Коли його бажання здійснилося, виступаючи у Києві, він сказав: "Багато хто в мене запитує: Стів, ти поляк? Бо моє прізвище Возняк. Я відповідаю: Ні, я українець".
Р. S. Стів Возняк також автор мудрої тези, яку можна вважати доброю порадою для нас всіх - «Ніколи не довіряй комп'ютеру, який не можеш викинути з вікна»
Diaspora.ua
Текст підготовлено спеціально для Diaspora.ua на основі відкритих джерел, використання - за умови активного посилання на Diaspora.ua.
#УД_США #УД_Стів_Возняк #УД_наука_технології

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram