Амбасадор української культури – таку відзнаку отримала відома громадська діячка української діаспори Леся Королик-Бойко

25 Травня, 2024  

НА РАДІО УКОАЇНСЬКА ХВИЛЯ З ЄВРОПИ ЗВУЧАТЬ ЇЇ ПІСНІ, ПОЕЗІЇ, РОЗДУМИ, А ЩЕ ВІДЕО ЗУСТРІЧІ, ЯКІ ПЕРЕПОВНЕНІ ЛЮБОВЮ ТА РАЛІСТЮ І ГОРДІСТЮ БУТИ УКРАЇНКОЮ ЗА ТИСЯЧІ КІЛРМЕТРІВ ВІД РІДНОГО ДОМУ, це – Леся Королик-Бойко. Уродженка Івано-Франківська давно проживає на Апеннінах, але часто приїздить на Батьківщину, реалізовуючи міжнародні мистецькі проєкти для українців як в Україні, так і в інших державах. Вона у рамках міжнародної акції «Тарасова верба» посадила вже в Хорватії, Польщі, Італії, Іспанії та Німеччині привезені з України пагінці – нащадки того славнозвісного дерева, що колись виростив на півострові Мангишлак геніальний український поет Т. Шевченко, якого туди заслав царат солдатом російської армії.

Тепер пані Леся знову приїхала з італійського міста Ґуббіо на Батьківщину як співголова оргкомітету й голова журі нового – I Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мистецькі промені України», якому надає інформаційну підтримку й газета «Галичина». Його відбірковий етап уже завершується, а гала-концерти переможців відбудуться 29 травня у Києві, в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, та 4 червня – в Івано-Франківську, в актовій залі Університету Короля Данила. Тож очолюване Л. Королик-Бойко журі має визначити володарів гран-прі, лавреатів і дипломантів цього творчого змагання в дев’яти номінаціях, також потрібно розв’язати чимало організаційних питань з причетними до проведення конкурсу установами, закладами, громадськими об’єднаннями.

А днями громадську діячку української діаспори, співачку, диригентку Лесю Королик-Бойко нагородили званням лавреатки VI Національної премії «Найкраща українка в професії 2024». Вона увійшла до десятки найкращих жінок у своїй професії й отримала відзнаку «Амбасадор української культури і мистецтва». Урочиста церемонія відбувалася у Торгово-промисловій палаті України. Нашу землячку зала нагородила щедрими оплесками за виконання пісні «Жінки-українки» на вірш Зої Ружин, музику Світлани Садовенко.

У своєму фейсбучному пості пані Леся написала, що відзнака лавреатки престижного конкурсу – то для неї велика честь. Вона вдячна Тетяні Коляді, головній редакторці всеукраїнського журналу «Super Lady» – організатору конкурсу, та Марині Кінах, голові його комісії експертів, – громадській діячці, заслуженій журналістці України, «за запрошення до участі в цьому потужному проєкті, який єднає жінок-українок в одну українську родину, де панують мир, взаємоповага й висока професійність у всіх сферах». Л. Королик-Бойко дякує і всій своїй команді, з якою працює, ініціюючи та здійснюючи різні міжнародні проєкти, всім тим, хто постійно підтримує її ідеї: «Разом робимо величні справи для України і в її ім’я! Це спільна всіх нас нагорода!».

Зазначимо, що з більш як 1000 заявок, які надійшли з різних куточків України на конкурс «Найкраща українка в професії» (він відбувається щороку під патронатом Українського союзу промисловців та підприємців і Торгово-промислової палати України), обрали 100 претенденток. Їх запросили до Києва, а з-поміж них визначили 10 найкращих українок у своїй професії. Цей соціальний проєкт має на меті підтримати й прославити жінок, з-поміж них і військових, котрі у своєму фахові є для інших прикладом досконалості й наполегливості. Кожній із них конкурс надає можливість заявити про себе як висококваліфіковану професіоналку улюбленої справи. Проєкт виконує й благодійну місію – допомогти дітям, котрі опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Іван ГАВРИЛОВИЧ
Заслужений журналіст України, спецкореспондент газети "Галичина", заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти», член НСПУ і НСЖУ.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram