Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

АНАТОЛІЙ ЛЮТЮК - ТВОРЕЦЬ ЖИВИХ КНИГ

31 Січня, 2022


Багато років займаюся вивченням та популяризацією Українських народних ремесл. Апропо засвідчую людям, які зацікавлені у збереженні Українських народних промислів, що наш проект - це унікальна можливість дослідження та збереження маловідомих народних ремесл.
Шановні друзі, запрошую Вас активно брати участь у проєкті «Таємниці України для тебе» 🤗 АНАТОЛІЙ ЛЮТЮК - ТВОРЕЦЬ ЖИВИХ КНИГ до яких скоро додадуться і книги з цього проекту.
Так хочеться називати цю людину - керівника Центру української культури в Таллінні, естонського волонтера Анатолія Лютюка.
У його руках книги оживають! Вони проростають травою і зацвітають маками, адже їхні сторінки, котрі виготовлені із черпаного паперу (а він служить тисячу років) зберігають в собі насіння цих рослин, вони носять його під своїми серцями. І це не вигадка, і не фантазія. Це прекрасна реальність, котра твориться унікальною Людиною - Анатолієм Лютюком та його колегами в талліннській майстерні. Це у нього виникла їдея створення «Книги Добра», яка мандрує світом і, яку поблагословив Папа римський Франциск.
Книга Добра - це масштабний міжнародний соціальний проект, ініціатором якого є Благодійний Фонд «Чисті серцем», який мандрує світом та об’єднав тисячі дітей та дорослих з єдиною метою - відшукати унікальні історії про добро в усіх проявах. Це Книга про Україну, про нас, українців, і про майбутнє, яка містить в собі щире та нерафіноване добро. Стартував він у 2017 році за підтримки Міністерства закордонних справ України та Естонії.
Участь у створенні «Книги Добра» взяли більше 500 тисяч дітей та дорослих з усіх куточків України. «Книга добра» передана в найбільші бібліотеки світу. Унікальний примірник «Книга Добра» вже зберігається у бібліотеці Ватикану, Туреччини, Литви, Латвії, Естонії, Румунії та України.
А іще, я б назвала його – Миколаєм для всіх дітей в Україні, а особливо для дітей зі Сходу нашої України. Адже саме він з Центру української культури на протязі багатьох років надає гуманітарну допомогу школам, лікарням, біженцям та пораненим в Україні. Це проекти МЗС Естонії, який проводиться разом з партнерами - фондом "Чисті Серцем".
Щирий, доступний і людяний, і це додає снаги всім, хто з ним спілкується. Божа Людина небесного штибу, адже труд його серця і рук житиме не одне сторіччя. І найприємніше те, що він вже сьогодні поцінований!
І ось творець живих книг живе в Естонії, а мені, за волею Бога, пощастило з ним зустрітися там, у Центрі української культури в Таллінні. Я дуже рада нашому реальномому знайомству, особисто вдячна за своїх рідних, яким він допомагав у скрутний час. Щиро дякую Вам за любов до України!
О. Литвин
Світлини з соціальних мереж відкриють кілька сторінок з життя АНАТОЛІЯ ЛЮТЮКА:

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram