Підтримати

Антарктида, Італія, Литва, та мабуть весь світ не можуть без смачної української кухні - про це та інше в Діалогах та Довколосвітніх подорожах в пошуках українців.

17 Грудня, 2021

Щоб зняти цей діалог довелось чекати кілька днів і ось пан Ярослав Дозоров нас порадував є вільна хвилинка...

Він уточнив, тут час на вагу золоти...Взагалі у нас нема визначених для всіхв один день вихідних — відбір і передача даних відбувається цілодобово і сім днів на тиждень. Але якщо все працює добре, хороша погода, дані надходять, апаратура працює, то можна і повалятись годинку-другу, почитати книгу, подивитись кіно чи послухати музику. Таке, правда, буває нечасто. З самого початку експедиції ми плануємо графік на тривалий період, аби за тиждень чи місяць людина не “зірвалась”. Тим більше тепер, коли один член експедиції має суміщати в собі фактично дві посади.

Тобто нинішні дослідники мають бути і кухарями, і зоологами в одній особі?

Не зовсім так. Після світової кризи 2008 року кількість полярників від України скоротилась з 14 до 12 людей. Але ж дослідження проводити треба. Ось і доводиться трохи більше навантажуватись. Але це не про поєднання двох окремих спеціальностей йдеться, а про розширення спеціалізації. Ось, наприклад, геофізик, окрім своїх безпосередніх обов’язків, займається сейсмікою плюс відстежує магнітні показники, а також озоновий шар, низькі та високі частоти. Я, окрім головування в експедиції і на станції, треба відповідати за електроживлення та інші моменти. А лікар у нас, окрім своєї основної професії, ще і психолог, і працівник лабораторії. Іншого виходу просто немає — доводиться бути “багатостаночником”. Щоби не перевантажуватись, ми заздалегідь пишемо детальний план, аби не заганяти самих себе в кут. Також важливе своєчасне харчування, тому що в складних умовах організм не може витримати “голоду”.

Про те як ми харчуємось і як нас радує своїм талантом краще розповість Артем Ігнатенко. Для радіо "Українська хвиля з Європи" Артем розкриє секрети авторських і з секретами української кухні. Для нього від радіо є сюрприз, разом з Артемом в діалозі буде українка Євгенія Шалата яка дивує італійців українськими стравами.

Артем розказав, що головне що робить борщ особливо смачним - то готувати його з Любовью...Харчування на станції розписане, це так, але ніхто їжу не закриває. Від кого закривати, якщо нас всього дванадцять і ніхто нікуди не сховається? Та і який в тому сенс — все одно продуктів закупається рівно стільки, скільки треба, тому що фінансування і так обмежене. Спільного сніданку як такого у нас нема, оскільки всі лягають і встають у різний час. А от обід і вечеря — за розкладом, їмо всі разом. Потім гуртом прибираємо і миємо за собою посуд. Так вже звикли.Це добровільне чергування, але за борщ відповідаю я і головна моя професія на станції кухар, я її люблю та вивчаю новинки щодня...

Про Антарктиду можна розповідати і дивитись до безконечності. Для Вас наші перші 30 хвилин про українців в Антарктиді. Надіємось зняти справжній документантальний фільм.

Петро Олар - кінорежисер ( Литва)


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram