Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Антарктида українська: «Ні на мить не забуваємо, що в Україні триває війна»: як полярники долучилися до марафону проти агресії РФ

8 Грудня, 2021
Нам повідомили зі станції Вернадського, як подолати 400 метрів по снігах Антарктиди.

Нещодавно українські полярники в Антарктиді взяли участь в акції «Марафон, який ніхто не хоче бігти». Це забіг, який стартував у селищі Нью-Йорк на Донеччині, за кілометр від лінії фронту. Проект створений, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської агресії на сході України.

Восьмеро учасників 26-ї української антарктичної експедиції пробігли

символічне коло на станції «Академік Вернадський».

Замість стартових номерів наші зимівники мали аркуші з цифрами про війну. Наприклад, 3,4 мільйона людей на сході України потребують гуманітарної допомоги.

«Попри те, що ми перебуваємо на краю світу, ми ні на мить не забуваємо, що в Україні триває війна. І хочемо нагадати усім небайдужим про лихо, яке спіткало нашу країну.

Біжимо з упевненістю, що в майбутньому зможемо безпечно провести забіги в усіх звільнених українських містах: Сімферополі, Севастополі, Євпаторії, Донецьку, Луганську та інших», – повідомили полярники у соцмережах.

Забіг почали п’ятеро людей, які пов’язані з війною:

військовий, волонтерка, медик, військовий журналіст та переселенка.

До акції долучилися вже понад 35 тисяч людей з різних куточків України та світу. Проект «Марафон, який ніхто не хоче бігти» почався 7 листопада – в день Нью-йоркського марафону. Акція триватиме, поки бігуни з усього світу будуть готові бігти.

«По снігу походили пінгвіни, тому вся поверхня була в їхніх слідах»

В Києві 12:05, а на станції «Академік Вернадський» тільки 7:05 ранку. Навіть не віриться, що зараз у мене буде прямий зв’язок з Антарктикою. З лікарем експедиції Андрієм Хитрим говоримо по дзвінку через месенджер фейсбука. Саме він став ініціатором забігу полярників.

«Мабуть, я би не дізнався про цей марафон, якби не моя хороша знайома. Саме вона скинула мені посилання на нього. Вона знає, що ми в Антарктиці підтримуємо різні ініціативи, і зробила правильний висновок, що нам це буде цікаво.

Я прочитав і вирішив, що цю акцію варто підтримати. Як правило, ми зустрічаємося всі разом за столом під час обіду чи вечері. Після того, як оголошення зробить керівник експедиції, слово можуть взяти інші учасники.

За обідом я розповів про марафон, і мене підтримали мої колеги.

Ми вибрали час між роботою, роздрукували номери, прикріпили їх і побігли».

Полярники пробігли символічне коло навколо будівлі аерології. Це близько 400-500 метрів. А трасу для них напередодні витоптали пінгвіни.

«Ми вже звикли до Антарктики, але це було справді цікаво. Бігли навколо будиночка аерології. Кілька днів тому там проїжджав снігохід і зробив щось схоже на трасу. Зараз весна і сніг постійно змінюється.

Перед забігом якраз пройшов легенький сніжок. По ньому походили пінгвіни, тому вся поверхня була в їхніх слідах. Це все замерзло і утворився суцільний нерівний рельєф з маленьких ямочок. Тому по ньому було досить важко бігти. Це був гарний, сонячний день.

Температура становила близько -5 градусів морозу.

Чесно кажучи, ми тут не так багато ходимо – у нас маленький острів. Трохи є у нас така нетренованість і ніжки трішки слабнуть. Та ще й по такій поверхні не просто було бігти, але ми це зробили».

Гордимось !  Українці Антарктиди змогли... А МИ зможемо більше, приклад  надихає...


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram