Базилік на воді та без сонця: як працює інноваційна родинна ферма на Хмельниччині

2 Грудня, 2024  

Антоніна Зайцева виростила перший базилік у підвалі, де чоловік планував відкрити СТО. Вивчивши метод гідропоніки через відео в інтернеті, вона навчилася вирощувати зелень без ґрунту та сонячного світла. Сьогодні маленький експеримент переріс у сімейний бізнес із виробництва «українського песто».


Вирощування базиліку без ґрунту та сонця
Антоніна розповідає, що метод гідропоніки передбачає вирощування рослин у воді з додаванням лише поживних речовин — без пестицидів чи гербіцидів.
«Найважливішим у цьому процесі є світло, яке для наших рослин замінює сонце», — пояснює Антоніна.
Однак перші блекаути стали серйозним викликом для бізнесу. Відсутність електроенергії зупинила подачу води, і всі рослини загинули.
Ситуацію вдалося врятувати завдяки участі у програмі «Курс на незалежність» від агропромхолдингу «Астарта-Київ». У межах цієї ініціативи підприємиця отримала сонячні панелі, які дозволяють працювати автономно навіть під час відключень світла.
«Завдяки сонячним панелям ми більше не залежимо від зовнішньої електроенергії та можемо продовжувати роботу навіть під час блекаутів», — додає Антоніна.
Виробництво унікального «українського песто»
Окрім вирощування базиліку, Антоніна почала виготовляти соус песто, який, за її словами, в Україні не виготовляє ніхто інший. Для створення дизайну наклейок на упаковку вона використовує штучний інтелект.
«Соус із базиліку виходить на новий рівень, і я щаслива розвивати цей напрямок», — розповідає підприємиця.
Усією діяльністю Антоніна займається разом з родиною та мріє, щоб після перемоги їхній син, який зараз на фронті, долучився до сімейного бізнесу.

magnifiermenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram