День Об’єднання Румунії – національне свято, яке вшановує об’єднання країни і формування румунської держави в її теперішніх кордонах, що відбулося в 1918 році. Відзначається щороку 1 грудня.
День Об’єднання Румунії – національне свято, яке вшановує об’єднання країни і формування румунської держави в її теперішніх кордонах, що відбулося в 1918 році. Відзначається щороку 1 грудня.
Румунія святкує свій Національний день, який також називають "Великий День Союзу", парадами і урочистими публічними виступами національних лідерів. Країна одягається в кольори національного прапора. Основні заходи проходять в таких містах, як Бухарест і Альба-Юлія.
Це офіційне державне свято, так що у багатьох людей в країні вихідний день. Банки, державні установи та багато приватних підприємств закриваються, щоб дати можливість своїм співробітникам долучитися до святкової події або провести час з сім’єю. Організовується ряд культурних заходів, присвячених символам національної пам’яті.
Одеська національна наукова бібліотека вітає Генеральне консульство Республіки Румунії в Одесі, а також наших румунських партнерів у проєктах міжнародного культурного співробітництва з національним святом - Днем Об’єднання Румунії!
Одеська національна наукова бібліотека підтримує тісні зв’язки з Генеральним консульством Республіки Румунія в Одесі. За часів незалежності України Генконсульство подарувало бібліотеці колекцію книг різноманітної тематики, виданих у Румунії. Вони знайомлять з історією та сьогоденням цієї країни – члена Європейського Союзу, з життям української діаспори Румунії та ін.