Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

День вишиванки у Львові

20 Травня, 2021


У четвер, 20 травня, відзначають День вишиванки. Аби передати атмосферу свята у центрі Львова у вбрання з українським орнаментом одягнули античні статуї та фігури левів-охоронців Ратуші. А ще – статую лева, яку встановили до сторіччя ЗУНРу на вулиці Городоцькій.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» ще у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. Дівчина тоді закликала своїх одногрупників та студентів обрати один день і всім разом одягнути вишиванки.

Сьогодні львів'яни вже традиційно зі свого гардеробу обирають саме одяг із вишиваним орнаментом. У вишиванках влаштовують колективні фотосесії, флешмоби та акції.

Сьогодні на роботу у вишитих сорочках прийшли і ведучі радіо Люкс ФМ. У кожного – різний орнамент та своя історія. До прикладу радіоведучій Лані Квітневій вишиванку подарувала слухачка.

«Вона запросила мене в гості. Я до неї приїхала. Ми потоваришували. І вона мені дозволила в своїй старій скрині пошукати. Мені завжди було цікаво пошукати такі старовинні речі. І я знайшла вишиванку, яку поїли миші, яка вже була геть не до ношення. Але на ній був оцей красивий взір. Це дуже стара вишиванка. Їй вже понад сто років. Я взяла і дала їй друге життя», – розповіла радіоведуча Лана Квітнева.

Джерело: https://zaxid.net/news/

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram