Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

"Діалоги про наболіле" - АНАТОЛІЙ ГАЙДАМАКА - про музей Тараса Шевченка в Каневі

26 Вересня, 2021

Наш сучасник український художник Анатолій Гайдамака зателефонував до радіо "Українська хвиля з Європи" і поділився з нами унікальними фотодокументами та своїми думками. Та біль переповнила його творчу душу. А тема, його розповіді - це те з чим він живе останє дисятиліття. Тама пророка в своїй вітчизні, та мистецька доля українського генія Тараса Шевченка. Мистецька спадщина Тараса Шевченка для нас не менше цінна, ніж його поезія. Не будемо забувати, що саме природний дар малювання прокинувся в ньому найпершим і вивів його з безодні кріпацького стану в мистецьку еліту.
Маестро Гайдамака переслав нам фото місць де жив Тарас Шевченко в часи заслання до Казахстану, і де під забороною писати і малювати,  на заслані, він все таки став, найкращих художником для багатьох поколінь казахів. Але матеріали заслання: цілий зал, де раніше містилась експозиція періоду заслання, став таким собі парадним, готували його в часи Януковича для прийому Путіна. Та не сталося і це святе місце оскверняють засіданями кілька разів на рік, весь інший час зала закрита, а раніше там була експозиція присвяченна періоду заслання. Чому таке невігластво, чому Шевченка і зараз відправляють в записники щоб проводити ща державні кошти міжнародні конференції Черкаського маштабу, без учених з Києва і не кажучи країн де Тарас Шевченко жив і творив. Долучайтесь до громадської оцінки того, що відбувається зараз в музеях Тараса Шевченка та інших закладах нашої культурної та мистецької спадщини.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram