ДІАЛОГИ ПРО ВІЧНЕ! СІМ'Я! - Документальний фільм " СІМ' +- Я!" творимо на радіо Українська хвиля з Європи

26 Грудня, 2021  

Коментар героїні фільму:

ЄВГЕНІЯ ШАЛАТА

Незвичний експеримент!
Литовська кіностудія Араттафільм готовить до виходу на екран документальний фільм "СІМ'-Я", до якого будуть залучено сім героїнь - жінок й матерів різних профілів дяльності та соціальних позицій.
Я отримала нагоду бути вибраною до цього незвичного й есперементального кінопроекту, який мені допоміг визначити та підійти по-іншому до основної" життєвої теореми" - ЩАСТЯ.
Вчора, на саме Різдво, відбувся незапланований діалог з редактором радіо "Українська хвиля в Італії" , поетом, кінорежисером Петром Оларом. Після чого, мені було дано продивитись усе інтерв'ю.
Я побачила себе збоку, а може ще й в іншому спектрі - у "дзеркалі своєї душі".
І мені захотілось добавити свої роздуми до несказаного.

ДІАЛОГИ ПРО ВІЧНЕ!
СІМ'Я! - Документальний фільм " СІМ' - Я!"
Адже тільки після інтерв'ю, я побачила образно й відчула глибинне значення того слова" СІМ'Я".
Слово говорило про мою сім'ю - батько, мати і нас п'ятеро доньок. От тобі і "СІМ"!
Можна й трактувати цифру "СІМ", просто, як одним з "щасливих " номерів.
А що ж та остання буква "Я"?
Вона виділено говорить сама за себе, ніби хоче сказати, що "ніхто інший не є будівником твого щастя, як ти сам!"
Часто ми бажаємо один одному щастя, інколи не задумуючись над його значенням, знаючи як про гарне, приєне, радісне відчуття.
Можна сказати, що ЩАСТЯ - це ЖИТТЯ, яке дане кожному Богом через твоїх батьків, але на цьому не можна зупинитись, бо якось звучить по-філософськи банально.
ЩАСТЯ - це народження дітей! Так в тому воно є теж, але також немає тої повноти значення самого слова, бо це щасливі миті, які переживає кожна жінка та, зрештою, батьки.
ЩАСТЯ - коли людина досягає cвоєї мрії, реалізовує свої плани, здійснює свою мету, виконує роботу, яка приносить стабільність і задоволення і в тому теж є своя радість.
ЩАСТЯ - коли ти в доброму здоров'ї і біля тебе усі твої рідні.
Щастя - коли ти під чистим й мирним небом. І всі земні катаклізми тебе обходять.
Можна багато складати різних ділем, але щоб сказати, що вбирає у себе саме те слово, чітко визначити ніхто не може.
Зачасту проживши життя, людина виводить свою ТЕОРЕМУ ЩАСТЯ, зупинившись на якійсь хвилі роздумів, зустрівшись наодинці сама з собою. На певному етапі, опинившись перед проблемою, чи скрутою, чи горем, чи одинокістю, помічає те, що раніше не вдавалось побачити, а саме - Хто поруч?!
Чи діти, чи чоловік, чи друзі, знайомі, чи чужі люди, чи, просто, нікого...
Тоді починаєш перебирати усе в пам'яті, де були допущені помилки, де були якісь пропущені можливості змінити й завдаєшся багатьма питаннями, чому так? А де ж воно? У чому моє те щастя?
Можливо, не було учителя, який би дав урок розуміння, як жити, щоб створити його? І тоді приходить просвітлення , де ти все більше розумієш, що ЩАСТЯ - це повноцінна СІМ"Я!
Щасливий той, хто проніс те розуміння продовж всього життя і не шукав іншого.
Зараз по школах в Америці та в інших країнах, включаючи Україну, вводять уроки, чи курси по підготовці до інтимного життя, але менше робиться акцент на дуже важливій темі - по побудові сім'ї і розумінні справжнього людського щастя, де основними канонами є Любов, Розуміння, Повага, Праця, Виховання.
Церква багато працює над тим, але чому б не ввести такий урок у школі, де б викладали ази побудови міцних сімейних узів і правильних відносин, захищаючи змалечку від забрудненого інформаційного простору, де б формувало здорове покоління нації та всього народу.
Євгенія ШАЛАТА
16.12.2021
м. Терні (Італія)

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram