Діана Науседєне: «Нехай подарунок, який ви купуєте, і зігріває ваше серце, стане для іншого різдвяним світлом надії».Якби не борщ на ярмарку, то в Литві менше б знали про Україну

5 Грудня, 2021


Перша леді Діана Науседєне у суботу відкрила Міжнародний різдвяний благодійний ярмарок на Ратушній площі Вільнюса.

Представники 23 країн презентували традиції своїх країн вільнюсчанам і гостям міста, а також міжнародним школам та членам Міжнародної жіночої асоціації. Загалом на відвідувачів чекали понад 30 різнокольорових стендів з унікальною продукцією з усього світу.
Перша леді Діана Науседєне у суботу відкрила Міжнародний різдвяний благодійний ярмарок на Ратушній площі Вільнюса.
Традиційний ярмарок, який проходить вже в 19-й раз, організовує Міжнародна асоціація жінок Вільнюса разом із 30 представницями різних посольств. Діана Науседєне є меценатом цієї благодійної ініціативи.
За словами першої леді, у сучасному світі важливо продовжувати та плекати глибокі традиції соціальної відповідальності.
«Співчуття та цілеспрямовані зусилля, спрямовані на зменшення відчуження та обміну – це головні цінності, які об’єднують і об’єднують нас», – сказала Діана Науседєне, яка запропонувала всім зробити свій внесок у благодійну діяльність. «Нехай подарунок, який ви купуєте, і зігріває ваше серце, стане для іншого різдвяним світлом надії».
Вироби ручної роботи, сувеніри та святкові частування, які продаються в павільйонах посольств різних країн на ярмарку, стають спільним символом добра та тепла, за словами першої леді.
Кошти, зібрані під час благодійного ярмарку, будуть передані литовським благодійним організаціям, які допомагають літнім людям, залежним людям, хворим дітям, інвалідам та сім’ям, які доглядають за соціально вразливими дітьми.
Як завжди, на ярмарку була лотерея, де можна було виграти інтерактивне крісло з інтегрованою звуковою системою, картинкою чи масажем.
«У суботу відвідувачі заходу відчули святковий настрій, піддалися хвилі різдвяного добра та взяли активну участь у ярмарку. Це була чудова нагода не лише придбати унікальні різдвяні подарунки для близьких, а й допомогти тим, хто дуже потребує допомоги», – розповіла голова Міжнародної жіночої асоціації у Вільнюсі Вайда Кіселюте. Кошти, зібрані на різдвяному ярмарку, підуть десяти організаціям, які допомагають людям у скрутному становищі.


Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою і яскравий плакат та маленька термічна каструля з борщем представили всю багатогранну палітру різдвяних дарунків з України та українців в Литві.

Україна – традиційна учасниця Міжнародного різдвяного благодійного базару у Вільнюсі
На Ратушній площі м. Вільнюс відбувся традиційний 19-й Міжнародний різдвяний благодійний базар, на якому було представлено стенд «Україна», підготовлений спільно Посольством України у Литовській Республіці та українською громадою Литви.
Цьогорічний захід відбувся під патронатом Першої леді Литовської Республіки пані Діани Наусєдєнє, за організації та сприяння Міжнародної асоціації жінок м. Вільнюс, Мерії литовської столиці та за участі дипломатичних представництв, акредитованих у Литві.
У заході взяли участь Посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський з дружиною Роксоланою, співробітники ПУ в Литві, священники Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Пресвятої Трійці у м. Вільнюс та представники української громади Литви.


Численні відвідувачі різдвяного благодійного базару мали чудову можливість покуштувати страви української національної кухні, зокрема, славетний український борщ, та дізнатись, що культура його приготування занесена до Національного списку нематеріальної культурної спадщини України, а також про той факт, що у 2021 році Україна офіційно подала заявку на внесення борщу до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО та визнання його національною українською стравою.
Організаторами події передбачається, що кошти, виручені на Міжнародному різдвяному благодійному ярмарку-2021, будуть традиційно спрямовані на доброчинні цілі, зокрема, на допомогу людям похилого віку, дитячим будинкам, вразливим та малозахищеним верствам населення.

За матеріалами Литовських ЗМІ.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram