Підтримати

Для біженців відкрили перший у ЄС Український центр — подробиці

11 Червня, 2022

Сьогодні, 11 червня, у столиці Литви Вільнюсі відкрили перший у Європейському Союзі Український центр для громадян, які були вимушені виїхати з України через повномасштабну війну. Культурний осередок створили за ініціативою перших леді двох країн — Олени Зеленської та Діани Наусєдєнє. Про це інформує "Дом" із посиланням на пресслужбу Офісу президента України.

Приміщення для центру надав Університет Вітовта Великого. Головою Українського центру у Вільнюсі став підписант Акта про незалежність Литви, колишній посол Литви в Україні Альгірдас Кумжа.

"Коли ми задумували цей центр з Діаною Наусєдєнє, ми хотіли, щоб в українців, які через війну були змушені приїхати до Литви, з’явилося по-справжньому рідне місце. Щоб центр справді був осередком, куди можна звернутися з будь-якого питання — по допомогу чи спілкування. Щоб тут можна було навчатися, проводити дозвілля. Долучитися до культурного заходу або освітнього курсу", — розповіла Олена Зеленська.

За задумом, Український центр стане місцем навчання, профорієнтації, психологічної допомоги, відпочинку для дітей, молоді та дорослих. Тут можна буде залишити малечу на позашкільні заняття, відвідати лекції, освітні курси чи приділити час хобі.

Центр також буде майданчиком для культурної дипломатії між країнами, презентуватиме Україну, її культуру та самобутність у Литві, братиме участь в академічній діяльності, тут проводитимуть творчі зустрічі, концерти, інші заходи.

За даними ОПУ, від початку російської агресії Литовська Республіка прийняла понад 50 тисяч українських біженців.

Нагадаємо, на кінець травня за кордоном офіційний статус біженця зареєстрували близько 5 млн українців, повідомляє Організація Об'єднаних Націй. Це ті, хто рятувався від бойових дій та окупації. Виїжджають за кордон і росіяни. Ось тільки причини, через які люди залишають батьківщину, зовсім різні.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram