Для першого запису пісні "Червона рута" Володимир Івасюк запросив оркестр ансамблю "Карпати" Валерія Громцева

30 Січня, 2023  

.
ПАМ'ЯТАЙМО !
Громцев Валерій Павлович (16. 02. 1949, м. Чернівці) — український композитор, музикант. Закінчив (1970) Чернівецьке музичне училище. Від 1966 — музичний керівник ВІА "Карпати" Чернівецького БК легкої промисловості, від 1973 — музичний керівник ВІА "Товтри"Хмельницької обласної філармонії, від 1974 — керівник ВІА "Світязь"Волинської обласної філармонії, від 1979 — музичний керівник ВІА "Море" Кримської обласної філармонії, від 1983 — музичний керівник ВІА "Червона рута" Кримської обласної філармонії, від 1984 — музичний керівник БК рибаків м.Севастополь, від 1986 — музичний керівник ВІА "Чайки" Кримської обласної філармонії, від 1990 — музичний керівник джаз–оркестру "Графська пристань" Чорноморського флоту. Від 1999 живе і працює у м. Тель–Авіві, Ізраїль.
ВІА "Карпати" утворено у 1966 році в Чернівцях при Будинку культури текстильників під керівництвом Валерія Громцева. До першого складу входили: колишній директор Центрального палацу культури Віктор Оболенко, музикант Євген Тарнавський, солістка Світлана Юрченко (тепер Кобевко), поет Микола Бучко, на слова якого Громцев писав пісні.
Загалом Валерій Громцев створив цілу низку блискучих естрадних хітів, керував такими відомими ансамблями як "Товтри", "Світязь", "Червона рута", "Чайки", "Графська пристань". Саме він ввів у виконання Чорноморським флотом ще за часів Радянського Союзу гімн українських моряків, який написав на слова Буковинського поета Леоніда Курявенка. Тоді зазначали, що українського флоту ще немає, а гімн уже є. Цей гімн ансамбль Чорноморського флоту України виконує і понині. Віддавши більшу частину життя українській естраді, Валерій Громцев не мав жодної української відзнаки та нагороди.Автор гімну Українського флоту отримав звання заслуженого
Президент Віктор Ющенко таки дослухався до клопотання творчої інтелігенції Буковини і присвоїв почесне звання "Заслужений діяч мистецтв України" Валерію Громцеву — композитору, фундатору багатьох популярних естрадних українських гуртів, а нині громадянину Ізраїлю. Валерій Громцев відзначений Президентом України у складі нагороджених засновників та організаторів першого Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики "Червона рута". Відзначити Валерія Громцева творча інтелігенція Буковини клопотала перед Президентом України у вересні цього року за результатами творчої зустрічі з композитором, який відвідав Чернівці перед ювілений фестивалем "Червона рута".

Підготував Остап Савчук - Заслужений діяч мистеутв України (Париж)

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram