Евген Чолій: відновлення Незалежності України є однією з найважливіших геополітичних подій двадцятого століття.

11 Листопада, 2021

Вебінар ОУОН: «УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ – минуле сучасне й майбутнє»
5 листопада 2021р. Об'єднанням Українських Організацій у Німеччині провело вебінар на тему: «УКРАЇНСЬКА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ – минуле сучасне й майбутнє».

Доповідачі вебінару ОУОН

До дискусії долучилися знакові особистості українського простору
Др. Евген Чолій, Монреал — Канадський адвокат, Президент Громадської організації «Україна-2050», Президент Світового Конґресу Українців (2008-2018 рр.), Почесний консул України в Монреалі.
Проф. Микола Лазарович, Тернопіль — Професор Західноукраїнського національного університету, доктор політичних наук, кандидат історичних наук, громадський діяч, учасник бойових дій у російсько-українській війні.
Проф. Іван Патриляк, Київ — Декан іст. факультету Київського національного університету, Доктор історичних наук, голова Вченої ради Центру досліджень визвольного руху, громадський діяч.

Доповідачі поділилися своїми думками про Україну, українців, про місце України та українців у сучасному світі, в умовах російської агресії.
У своїй промові Евген Чолій наголосив, що відновлення Незалежності України є однією з найважливіших геополітичних подій двадцятого століття. З проголошенням відновленої Незалежності України почалася нова геополітична ера, яка дозволила українському народові вийти з колоніалізму та увійти у коло вільних народів світу.
Професори Іван Патриляк та Микола Лазарович провели історичні паралелі з різними періодами Української історії. Україна має довготривалу історію, але на жаль доволі коротку історію власного державотворчого процесу. Доповідачі зазначили важливість розуміння та вивчення історії визвольних змагань Українського народу.

Хто ми є, що ми хочемо, чому українська державність важлива для українців і яку роль ми, прості люди та українська інтелігенція відіграє у формуванні українського простору? Саме висвітлення цих питань стало дуже цікавим у виступах доповідачів. Зокрема Микола Лазарович поділився своїми спогадами про участь у захисті України на сході нашої держави, та про дискусії з українцями на тих територіях. Іван Патриляк розповів як доводилось захищати українські позиції на професійній ниві у контексті міжнародних історичних подій.

Евген Чолій зазначив, що внесок української діаспори у відновлення Незалежності надзвичайно великий але — “Ці всі факти і статистичні дані повинні також заохочувати нас бути ще більш жертовними з нашим часом і фінансами щоб подальше допомагати українському народу в ці складні часи, тому, що Росія - хоч визнала Незалежність України за назвою – але ніколи не прийняла геополітичну реальність, що виникла в результаті відновлення Незалежності України”.

Голова ОУОН Ростислав Сукенник та заступник ОУОН Андрій Капроцький проінформували присутніх про роботу дахової організації у напрямку захисту інтересів українців у Німеччині і нав’язуванні зав’язків з українським та німецьким громадянським суспільством та закликали присутніх долучатися до роботи у громадських організаціях.
У заключному слові Евген Чолій наголосив на важливості Німеччини, як провідної країни Європи для української діаспори та звернувся до присутніх з закликом долучатися до різних ініціатив українських організацій. Чи то поборювання фейків організоване ГО«Україна-2050», чи різні Акції від СКУ та ОУОН направлені на захист інтересів та привернення уваги до українських питань.

Користаючись нагодою, Президент «Україна-2050» подякував всім учасникам цього заходу, які вже приєдналися до постійної міжнародної місії медіа-моніторингу Громадської організації «Україна-2050», щоб поборювати дезінформацію проти України та української діаспори. Станом на сьогодні ця місія нараховує 166 членів із 56 країн, включаючи США, які на волонтерських засадах здійснюють моніторинг на 42 мовах та протидіють такій дезінформації.
На закінчення Голова Правління ОУОН подякував Евгену Чолію, Івану Патриляку та Миколі Лазаровичу за цікаві виступи та дискусії.

Вебінар ОУОН Українська незалежність - Др. Евген Чолій, Ростслав Сукенник, Прф. Іван Патриляк, Проф. Микола Лазарович

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram