Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Фільм "МАТИ АПОСТОЛІВ" серед тих у кого є мама, навіть на краю світу

16 Березня, 2021


"МАТИ АПОСТОЛІВ"
Присвячено матерям, діти яких загинули, захищаючи Україну
Фільм "Мати Апостолів" є надбанням українського народу.
У часи війни, коли Велика Матір Україна втрачає найдорожче - життя своїх дітей, картина «Мати Апостолів» грузинського режисера Зази Буадзе стала фільмом-зверненням і до кожної Матері українського воїна і до Архетипу Матері взагалі. І ім’я головної героїні обране не випадково. Софія — це символ мудрості, духовної висоти, турботи, підтримки та любові.
У непрості часи діти завжди звертаються до Мами за допомогою. У думках або словами, до своєї матусі чи до Божої у молитві.
Матір-Берегиня, у виконанні актриси Наталії Половинки, ніби спускається у пекло і кожним кроком стикається з ще більшими жахіттями війни: ненавистю, зрадою, шкурництвом, залякуванням та вбивствами. Але на своєму шляху вона бачить і справжню людяність та співчуття. Місцевий мешканець Федір (роль Богдана Бенюка) допомагає зберегти життя побратимам її сина.
У фільмі піднімається нова тема для українського кінематографа - жертовний біль матері українського воїна, який виконує свій військовий обов'язок на лінії вогню: «Любов матері - безмірна. Коли її сину загрожує небезпека, вона стрімголов кидається йому на допомогу. Заради спасіння дитини вона здатна на все, навіть пройти крізь пекло війни. Коли мати Софія дізнається, що літак її сина збито, вона не вагаючись вирушає на його пошуки. Але ніхто і ніде не знає де її син, чи вижив він, чи може в полон попав. Заради його спасіння жінці доведеться відчайдушно пройти крізь небезпечні випробування, ворожу ненависть і погрози. Вона й не здогадується на що спроможна, як змінить її ця жахлива подорож, яка перетворить її зі звичайної жінки на велику Матір, що своїм безмірним материнським серцем і любов’ю здатна прощати навіть пропащі душі ворогів.»
Фільм «Мати Апостолів» знятий за реальними подіями, які відбувалися на сході України в 2014 році, де ще й дотепер продовжуються бойові дії. Трагізм війни показано через історію однієї людини - матері. Перед очима глядача постає повна картина трагедії, яку несе війна. Процвітаючий раніше край, перетворився на руїни не тільки міст і сіл, а що значно гірше – на руїни тіла і душі. І це все пронизує пекучим болем і жалісним співом безмірної любові матері, яка у цьому пеклі війни біжить на порятунок свого сина.
У фільмі немає політики, тільки пронизуючий біль війни, якій немає жодного виправдання. Кожна війна - це смерть синів і страждання матерів. То в одному, то в іншому місці виникають конфлікти, ведуться бойові дії, гинуть люди, чиїсь сини, яких гірко оплакують матері, як сьогодні в Україні. Світ не має бути омитий сльозами матері, він має бути осяяний її любов’ю і теплом.
Всеукраїнський тур фільму "Мати Апостолів"
З 14 березня фільм вирушає у Всеукраїнський тур. Тур розпочинається з Волинської області (м. Ківерці, м. Луцьк, м. Горохів, м. Володимир-Волинський, м. Нововолинськ, м. Ковель) та пройде містами, в яких останніми роками покази українського сучасного кіно стало рідкістю. Протягом року фільм побачать у більш ніж 100 містах України.
На покази запрошені ветерани, волонтери, військовослужбовці, матері та дружини загиблих героїв, курсанти військових закладів. В кожному місті фільм представлятимуть виробники та актори фільму.
Тур організований з метою посилення ролі кіно у житті суспільства та культурної ідентичності українського народу сходу та заходу, півдня та півночі України задля протистояння російській пропаганді, яка точиться багато років за нашу свідомість.

Організаторами Всеукраїнського туру фільму «Мати Апостолів» є компанії Pastel production та «Студія «Золоте Руно» за сприянням Міністерства культури та інформаційної політики України і Генерального штабу ЗСУ.

Сайт фільму: https://mother-apostles-film.in.ua
Фейсбук: https://www.facebook.com/apostlesmother
Офіційний трейлер: https://youtu.be/I29busdbo-U

ДЛЯ ДОВІДКИ:
Фільм створений компанією "Студія "Золоте Руно" за підтримки Міністерства культури України за сприяння Міністерства оброни України, Генерального Штабу, Повітряних Сил та Десантно-штурмових військ ЗСУ, добровольчих батальйонів.
Режисер-постановник - Заза Буадзе
Оператор-постановник - Олександр Земляний
Композитори - Роман Григорів, Ілля Разумейко
Автори сценарію - Ратха Макеєнкова, Заза Буадзе
Художник-постановник - Інга Житня
Графіка - Віктор Романюк
Художник-гример - Ольга Ахтарнія
Художник-костюмер - Марія Керо
Директор картини – Світлана Яцинич
Продюсер - Дмитро Овечкін

В листопаді 2020 року фільм «Мати Апостолів» став переможцем ІІІ Міжнародного Кінофестивалю «Буковина» в номінації «Найкращий національний художній фільм», а також отримав нагороду за найкращу чоловічу роль. В лютому 2020 року відбувся спеціальний показ в рамках European Film Market кінофестивалю Берлінале та отримав значні відгуки іноземних глядачів.

Р.С. від редакції Порталу Україна – це українці, та радіо Українська хвиля х Європи дякуюємо продюсеру Дмитру Овечкіну, що написав для нас цей матеріал пропустивши через своє серце, а ми маємо надію що кожен з нас зробить більше. Цей фільм достойний Всесвітньої української прем’єри зустрічей та показів від серця до серця. Нехай на пароль для перегляду фільму У Вас є мама?, буде відповідь , - Мама була у кожного з нас, вона може все…
Портал Україна – це українці виступає з підтримкою у організації та дякує за велику роботу творцям фільму "Мати Апостолів", який вже є надбанням українського народу, а ми разом зробимо надбанням світового мистецтва коли переглянуть українці та їх друзі у всьому світі. Ми першу прем’єру організовуємо на станції Вернадського в Антарктиді.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram