Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук сказав: «Тримаймося разом» – на такій єднальній ноті завершилася наша розмова з делегацією Сейму Литовської Республіки.

8 Грудня, 2021  


Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук сказав «Тримаймося разом» – на такій єднальній ноті завершилася наша розмова з делегацією Сейму Литовської Республіки.
Поінформував колег про безпекову ситуацію, пов’язану з концентрацією російських військ та озброєння вздовж українського кордону. Окремо обговорили кроки, яких Україна вживає та має намір вжити для активізації процесу мирного врегулювання.
Подякував Литві за те, що сьогодні ми пліч-о-пліч спільно працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки. Разом з Литвою ми можемо більше. Також вдячний литовцям за їх підтримку та віру в те, що одного дня український прапор буде поряд з іншими прапорами країн ЄС та НАТО.
Військова агресія Російської Федерації проти України свідчить про відверте зневажання Кремлем міжнародного права та справедливих вимог цивілізованого світу.
Сподіваюсь, що ХІ засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму й Сенату Республіки Польща та Сеймасу Литовської Республіки дозволить визначити подальші пріоритети взаємодії парламентів України, Польщі та Литви в цьому питанні.
Важливим є продовження активних дій наших країн, у тому числі наших делегацій у ПАРЄ, ПА НАТО, а також у Європейському Парламенті. Розраховую на подальшу підтримку Польщею та Литвою курсу України в ЄС і НАТО. А також на активну взаємодію країн у межах новостворених форматів, якими є Люблінський трикутник та Кримська платформа.
Переконаний, що виклики сьогодення зміцнюватимуть нашу дружбу й партнерство.
Про подальшу співпрацю між парламентами України та Литви говорили зі Спікеркою Сейму Литовської Республіки Вікторією Чмілітє-Нільсен.

Переконався в повній взаємній підтримці наших парламентів і народів. Ми рухаємось разом в одному напрямку. Під час розмови розглянули кілька значущих для України питань.
1️⃣ Висловив сподівання, що парламент Литви одним з перших долучиться до втілення парламентського виміру «Кримської платформи».
2️⃣ Звернувся із проханням поділитися досвідом ведення міжпарламентського діалогу. Для України було б цінним пожвавити міжпарламентський діалог з іншими країнами та досягти сталої позитивної динаміки.
3️⃣ Закцентував увагу на ключових аспектах взаємодії з питань політики безпеки та оборони. Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви для протидії намірам Республіки Білорусь та Російської Федерації дестабілізувати ситуацію. Ми особливо розраховуємо на підтримку литовської сторони в цьому питанні.
Дуже добрим кроком було створення торік Люблінського трикутника між нашими країнами. Міжпарламентська асамблея України, Польщі й Литви, яка була створена задовго до цього, розставила крапки, а Люблінський трикутник з’єднав їх лініями.
Наостанок поінформував, що Україна виконала більше 60% вимог Копенгагенських критеріїв, з них 25% за останній рік. Ми цілеспрямовано рухаємось в цьому напрямку!
Про це та інше у Вільнюсі говорив

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram