Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

У нас історичний момент – перестати сперечатись самим про себе, пізнати себе краще

9 Травня, 2022


Російсько - Українська війна, день -75, доба наче рік, триває боротьба за українство!
Є у нас великі завдання – вистояти, перемогти, та будувати новий свій світ українських людей. Яким він повинен бути, зможемо зрозуміти тільки якщо будемо критично мислити, знати історію і відрефлексуємо на свої помилки!
Найважливіше питання людської істоти – питання про ідентифікацію та ідентичність. Головний ідентифікатор, який визначає – хто ми? з ким ми? що мусимо будувати чи не будувати. Кому довіряємо? Яка шкала цінностей в середі нас? На ці питання вже повинні бути відповіді. На часі!
Під час вторгнення московітів на нашу землю, ми усвідомили себе великим звитяжним об’єднаним народом. І саме зараз маємо реалізувати своє призначення, почати етап оприсутнення разом всього, що писалось за минулі 300 років.
Що означає російське - «можем повторить», на жаль ми мало про це замислювались. А це знищення народів, мародерство, і 4 мільони зґвалтованих Красной армией жінок в Європі, сотні тисячі каліцтв, поламаних доль.
І тільки на початку ХХІ ст. з’явились перші публікації про ці жахливі явища. Та і про Щоденник Марти Хіллерс «Жінка в Берліні» про трагедії і садизм «доброго руського солдата» не всі чули тим більше читали, не вивчають в школах...
Тільки нещодавно ми почали усвідомлювати вплив Голодомору. Тисячі сколічених і вбитих в ГУЛАГах, таборах при цьому 60 років дякували КПРС за «наше счастливое детство», країну рад, викравлену «історію», рятівникам від фашизму. Люди довгий час жили в стаху і під гіпнозом, а страх, паралізував свідомість.
Пізніше думали, що ну хто ж ще захоче це «повторити»? Але змогли – монстри народили нових монстрів, «баби нарожали».
Наразі у нас історичний момент – перестати сперечатись самим про себе, пізнати себе краще, що з рештою вже і відбувається, повільно з зрозумілих причин, але відбувається. Пізнати по справах, а не на тусовках центральних медіа ресурсів, де кожний говорить про «свою країну», як писав Орвелл «люди подібні ковбасі, чим їх начиниш, то в собі і носять».
Усвідомити, що мова стає маркером національної самоідентичності і свідомо відмовлюємось від малоросійського «двоязичія» та зрадницького «двоєдушия».
Безперечно, ми починаємо писати нову сторінку в історії України, як новий якісний етап державотворення. Визначитись, що таке спільнота і її вплив на владу, хто такі еліта, національна самовизначенність. Вкрай важливо вийти з ганебної парадигми, в якій нема пророка в своїй вітчизні, мовляв, як може бути «пророком» чи «генієм» людина «з нашого села», краще хай нам скаже якійсь «хороший кацап». Будувати світогляні речі, і обирати владу для якої Україна понад усе.
Ми, творчий колектив ТБ I-UA.TV пропонуємо не багато етерів, бо у нас не має задачі поставити їх на потік. Інформаційної піни і так вистачає. Ми орієнтуємось на інтелект, просвіту, історичну спадщину. Запрошуємо цікавих, високо освічених людей, які можуть запропонувати ідеї розвитку держави і країни в цілому. Які професійно пов’язують історію з завтрашнім днем.
Сьогодні, 9 травня, і не випадково гостя нашої студії Івшина Лариса, головна редакторка газети «День». Людина з фаховим вмінням системно аналізувати історичні і політичні процеси, справедливою критикою і широким світоглядом.
Саме і цей день повинен звучати історичний екскурс для того щоб в українських серцях і пам’яті не згасла думка про відродження своєї державності, бо цей генетичний код волелюбності сформувався в період трипільської культури в IV –III тисячолітті до н.е. тоді і почав формуватися індивідуалістичний характер української нації . І досвід боротьби за свою волю не згасав ніколи.
Посилання на етер в першому коментарі.
Підписуйтесь на наш канал, дізнавайтесь про всі новини в країні і світи, читайте наші блоги і статті, дивиться етери.


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram