Євген Чолій: Країни-члени НАТО є об'єктами військової агресії Путіна і повинні відповідно діяти в Україні

7 Березня, 2022

ДУМКА
Євген Чолій: Країни-члени НАТО є об'єктами військової агресії Путіна і повинні відповідно діяти в Україні
Українські військовослужбовці допомагають людині, коли люди перетинають зруйнований міст під час евакуації міста Ірпінь на північний захід від Києва під час потужних обстрілів і бомбардувань 5 березня 2022 року, через 10 днів після того, як Росія запустила військові дії на Україну. (AFP/Getty Images)
Після розмови з президентом Росії 3 березня 2022 року президент Франції Еммануель Макрон зазначив, що « найгірше ще попереду » і що Путін хоче захопити всю Україну.

Важко уявити, що може бути гіршим за вчинення військових злочинів шляхом невибіркового щоденного бомбардування столиці України та інших міст російськими військовими протягом тижня, вбиваючи мирних жителів, у тому числі невинних дітей, та руйнуючи українську цивільну інфраструктуру.

Проте вранці 4 березня 2022 року світ був шокований, коли російські військові обстріляли найбільшу в Європі атомну електростанцію, розташовану в Енергодарі Запорізької області України. Неймовірно, але навіть після того, як у навчальному корпусі Запорізької атомної електростанції сталася пожежа, обстріли тривали ще деякий час, не даючи українським пожежникам його загасити. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба попередив міжнародну спільноту у Twitter: « Російська армія з усіх боків обстрілює Запорізьку АЕС, найбільшу атомну електростанцію в Європі. Пожежа вже спалахнула. Якщо він вибухне, то буде в 10 разів більший за Чорнобиль! Росіяни повинні НЕГАЙНО припинити вогонь, допустити пожежників, створити зону безпеки! ”

Напад не був випадковістю, це був сигнал, і він безпрецедентний в історії.

Росіяни знайомі з цією атомною електростанцією, оскільки вона була спроектована за радянських часів. Крім того, видання The Globe and Mail повідомило, що, за словами радника мера Енергодара Віктора Бучнєва, у штурм Запорізької атомної електростанції входили представники російської державної корпорації з атомної енергії Росатому. Обстріл сайту був особливо нерозважливим актом, який мав на меті сигналізувати про те, що немає межі, яку Путін не переступить. Це є актом ядерного тероризму.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррелл Фонтеллес попередив у Twitter, що « Обстріл і вогонь на Запорізькій електростанції можуть поставити під загрозу всю Європу. ”

На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН щодо Запорізької АЕС 4 березня 2022 року посол США Лінда Томас-Грінфілд зробила такі жахливі зауваження:

« Милістю Божою минулої ночі світ ледве відвернув ядерну катастрофу. Ми всі чекали, щоб видихнути, спостерігаючи, як жахлива ситуація розгортається в реальному часі. Я схвалюю здатність українських операторів утримувати всі шість реакторів у безпечних умовах під час обстрілу та повідомляти, наскільки вони були в змозі, своєму ядерному регулятору. […]

Атака Росії минулої ночі поставила найбільшу в Європі атомну електростанцію під серйозну небезпеку. Це було неймовірно необачно і небезпечно. І це загрожує безпеці мирного населення Росії, України та Європи. […]

Сполучені Штати як і раніше дуже стурбовані тим, що російські військові сили, які контролюють Чорнобильську територію, не дозволили операторам змінити зміну з минулого тижня. […]

Протягом останніх дев’яти днів ми стали свідками руйнівних наслідків війни президента Путіна, яку вибрав президент, на український народ. Вчора ООН повідомила, що вторгнення Росії перетворило півмільйона дітей на біженців. Росія вбила тисячі українців і принесла життя ще тисячам російських солдатів. Росія руйнує критичну інфраструктуру, яка не дозволяє людям пити воду, щоб вижити, і газ, щоб люди не замерзли посеред зими».

Контролюючи Чорнобильську та Запорізьку АЕС, Путіну вдалося зброїти ці цивільні АЕС проти євроатлантичного світу.

На позачерговому засіданні міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі 4 березня 2022 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що « ми не є частиною цього конфлікту, і ми несемо відповідальність за те, щоб він не загострився та не поширився за межі України, тому що було б ще більш руйнівним і небезпечнішим ».

У контексті зброї Путіна щодо цивільних атомних електростанцій, ця заява не враховує аргумент США в Раді Безпеки ООН, а саме: « Атака Росії минулої ночі поставила найбільшу в Європі атомну електростанцію під серйозний ризик. Це було неймовірно необачно і небезпечно. І це загрожує безпеці мирного населення Росії, України та Європи ». Той факт, що країнам-членам НАТО зараз загрожує військова агресія Росії, суперечить оцінці Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що НАТО « не є частиною цього конфлікту ».

Дійсно, радіації не потрібна шенгенська віза, щоб подорожувати по всій Європі.

Більше того, країни-члени НАТО вже відреагували на « спеціальну військову операцію » Путіна, відверто постачаючи Україні оборонну летальну зброю та вводячи суворі санкції проти Росії, Путіна та російських олігархів – явні акти агресії в очах Путіна.

Для того, щоб військова агресія Путіна проти України фактично закінчилася в Україні, країни-члени НАТО повинні допомогти Україні встановити заборонену для польотів зону над її повітряним простором, якщо НАТО не нав’язуватиме її, як просив президент України Володимир Зеленський, і громадянське суспільство на Заході активно підтримує.

Це може бути досягнуто шляхом надання Україні додаткової оборонної летальної зброї, а саме винищувачів, гелікоптерів, дронів та ефективних систем протиповітряної оборони. Країни-члени НАТО також могли б вжити необхідних заходів для передачі льотчиків під український оперативний контроль у складі Міжнародного легіону територіальної оборони України з метою забезпечення її повітряного простору та захисту української цивільної інфраструктури.

Військові злочини Росії проти українців і зростаючу готовність Путіна загрожувати країнам-членам НАТО, включаючи ризик витоку радіації та опадів з двох ядерних об’єктів, мають бути припинені без подальших зволікань.

Країни-члени НАТО повинні негайно захищатися від ескалації та відвертих загроз Путіна їхній індивідуальній та колективній безпеці.

Автор: Євген Чолій
Євген Чолій є президентом неурядової організації «Україна-2050» і обіймав посаду президента Світового конгресу українців у 2008-2018 роках. «Україна-2050» створена з метою сприяння реалізації протягом одного покоління – до 2050 року – стратегій сталого розвитку України як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної європейської держави.


More Записи for Show: Радіо Українська хвиля з Європи
Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram