Підтримати

Евген Чолій: Росія заплямовує День Перемоги українською кров'ю

10 Травня, 2022

8 травня міжнародне співтовариство відзначає День Перемоги в Європі або День V-E, згадуючи офіційне підписання в Берліні беззастережної капітуляції нацистської Німеччини перед Альянтами, і вшановує всіх тих, хто загинув, захищаючи свободу і демократію під час Другої світової війни, включаючи мільйони українців.

Росія відзначає цей день 9 травня, коли радянська влада оголосила про перемогу над нацистською Німеччиною. За Путіна це стало щорічним військовим парадом для демонстрації військової техніки Росії.

9 травня було заплямоване з самого початку в 1945 році, оскільки радянська влада ніколи не припиняла жорстоко безкарно пригнічувати людей у Радянському Союзі та його так званих державах-сателітах.

З початку свого повномасштабного військового вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року Росія заплямувала глибоким шаром крові, вчиняючи геноцид проти українського народу. Цей факт був визнаний Президентом Сполучених Штатів Америки Джо Байденом 12 квітня 2022 року і одностайним рішенням Палати громад Канади 27 квітня 2022 року.

Насправді, совєтизм, нацизм і сьогоднішній рашизм мають одну жахливу спільну рису – кожен із них повністю несе відповідальність за вчинення найгіршого злочину проти людства – геноциду – а саме Голодомору, Голокосту та нинішнього геноциду, що триває в Україні.

В результаті Путін приєднався до огидної компанії найбільш деструктивних, імперіалістичних і авторитарних правителів у світі, а саме Сталіна та Гітлера.

На веб-сайті ООН можна прочитати, що:

«Конвенція про геноцид була першим договором про права людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 9 грудня 1948 року, і означала зобов’язання міжнародного співтовариства «ніколи більше» після звірств, скоєних під час Другої світової війни».

Незважаючи на це похвальне зобов’язання «ніколи більше», у 2022 році – через 90 років після Голодомору – знову відбувається геноцид проти українського народу, і міжнародне співтовариство має допомогти зупинити його зараз.

Цього року, 9 травня, Росія планувала оголосити, що її «спеціальна військова операція» в Україні пройшла успішно, і що Росія взяла під повний контроль всю Україну та замінила її органи управління прокремлівським маріонетковим урядом.

Коли цей початковий план з тріском провалився через грізний і героїчний опір України, Росія змінила свої імперіалістичні плани і натомість збиралася оголосити, що вона «звільнила» весь Донбас. Цього теж не сталося.

Який би наратив Росія не вирішила б використовувати, щоб виправдати свою аморальність, світ не повинен бути засліплений спотвореною логікою Росії, яка налаштована пролити ще більше української крові на національне полотно різанини Росії.

Автор: Евген Чолій
Евген Чолій є президентом неурядової організації «Україна-2050» і обіймав посаду президента Світового конгресу українців у 2008-2018 роках. «Україна-2050» створена з метою сприяння реалізації протягом одного покоління – до 2050 року – стратегій сталого розвитку України як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної європейської держави.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram