Євген Чолій: У пакеті Канади Україні для забезпечення миру відсутня важлива частина

2 Лютого, 2022

Канадська навчальна місія Operation Unifier проводить медичне навчання для Національної гвардії України 12 березня 2021 року в Золочові, Україна. (Збройні сили Канади в Україні/Facebook)
Примітка редактора: цей документ був опублікований Інститутом Макдональда-Лор’є . Передруковано тут з дозволу.

Прем'єр-міністр Джастін Трюдо нещодавно оголосив про продовження та розширення операції UNIFIER, військової місії канадських збройних сил з підготовки та зміцнення потенціалу в Україні. Оскільки місія триває до березня 2025 року, найближчими днями буде розгорнуто 60 військовослужбовців, які приєднаються до 200 військовослужбовців канадських збройних сил, які вже знаходяться в Україні, із можливістю збільшити загальну кількість на місцях до 400. Крім того, Канада буде надати Україні 50 мільйонів доларів на розвиток та гуманітарну допомогу.

Але для того, щоб операція UNIFIER тривала ще три роки, потрібно, щоб Україна залишалася незалежною країною, а Збройні сили України – які вітають місію – залишалися захисниками українського суверенітету.

Проте незалежність України та її Збройні Сили знаходяться під неминучою загрозою подальшого військового вторгнення значно краще оснащеної російської армії, яка розмістила близько 100 000 військовослужбовців на кордонах України.

Щоб зарахувати її в цей час, коли на карту поставлена ​​демократія, Канаді потрібно буде негайно приєднатися до інших країн-членів НАТО у наданні Україні летальної оборонної зброї. Ця зброя має вирішальне значення, щоб допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і, зрештою, стримати будь-яке військове вторгнення Росії проти країни-члена НАТО.

Згідно з опитуванням Abacus Data, 75% канадців підтримують або могли б прийняти це, якщо Канада надасть Україні зброю для захисту.

Оттава припустила, що вона зосереджена на дипломатії, а не на відправленні в Україну вкрай необхідної зброї та боєприпасів. Надання летальної оборонної зброї не покладе край дипломатії, про що свідчить продовження дипломатичних відносин між Росією та країнами-членами НАТО, які вже поставляли таку зброю Україні. Відправлення зброї насправді є ключовою частиною дипломатичного інструментарію.

Тактично ця зброя підвищує обороноздатність України та є серйозним стримуючим фактором російського вторгнення. Навпаки, нездатність сприяти здатності України захищатися лише робить її легшою мішенню для Росії, що робить дипломатичне рішення менш ймовірним. Ось чому в пакеті Канади Україні щодо забезпечення миру відсутній важливий елемент, а саме летальна оборонна зброя.

У цій нестабільній ситуації напівзаходи, мабуть, найнебезпечніші; вони провокують Росію, не даючи Україні інструментів, необхідних для захисту чи запобігання російської агресії.

Історія дала нам гіркий урок, що політика умиротворення з безжальним, експансіоністським авторитарним лідером просто не працює. Таку політику авторитаристи сприймають як ознаку слабкості, яку необхідно повністю використати.

Справді, прем’єр-міністр Великобританії Невіл Чемберлен намагався заспокоїти іншого воюючого диктатора, що закінчилося трагічними наслідками. 30 вересня 1938 року, коли Чемберлен повернувся додому після підписання Мюнхенської угоди з Гітлером, він заспокійливо заявив своєму народу: « Я вважаю, що для нашого часу це мир. […] А тепер я рекомендую вам піти додому і спокійно спати у своїх ліжках. ”

Одинадцять місяців потому, 1 вересня 1939 року, Великобританія прокинулася від звірств Другої світової війни, коли нацисти перейшли до Польщі, а через два дні, 3 вересня 1939 року, у того самого прем’єр-міністра Великобританії не було іншого вибору, як оголосити війну нацистська Німеччина.

Канада не повинна ненавмисно вносити свій внесок у умови, які можуть призвести до повторення такої історії.

Як і всі диктатори, Путін розуміє і реагує лише на мову сили. Попередні поступки Росії лише дали більш агресивну Росію.

Показовий приклад: необдумане зняття санкцій США в липні 2021 року, які блокували завершення будівництва дуже суперечливого газопроводу «Північний потік-2». Після такої щедрої поступки Заходу ціни на газ різко зросли в результаті маніпуляцій Росії щодо створення штучної кризи поставок газу, намагаючись тиснути на Європейський Союз і Німеччину, щоб вони надали швидке схвалення регулюючими органами газопроводу «Північний потік-2».

Маючи ці уроки, такі країни, як Канада, повинні переглянути свій підхід. Єдиний спосіб успішно вести переговори з Путіним – це залізний кулак в оксамитовій рукавичці.

І найкращий спосіб гарантувати, що Путін не спровокує нову світову війну, вторгнувшись в країну-член НАТО, — це надати Україні смертельну оборонну зброю, щоб вона могла захистити свою територіальну цілісність і стримувати експансіоністські амбіції Росії. Амбіції Путіна потрібно зупинити зараз, а не дозволити їм продовжувати поширюватися на весь регіон і за його межі.

Операція UNIFIER демонструє розуміння Канадою важливості незалежної державності України. Заради глобального миру та безпеки канадська влада тепер має надати Україні летальну оборонну зброю, щоб доповнити значні інвестиції Канади на підтримку України та її суверенітету.

Автор: Євген Чолій
Євген Чолій є президентом неурядової організації «Україна-2050» і обіймав посаду президента Світового конгресу українців у 2008-2018 роках. «Україна-2050» створена з метою сприяння реалізації протягом одного покоління – до 2050 року – стратегій сталого розвитку України як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної європейської держави.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram