Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Євген Чолій: Захід має діяти зараз

26 Лютого, 2022


24 лютого 2022 року на вулиці в Києві після того, як Росія розпочала повну війну проти України, люди бачать за межами оточеної зони навколо залишків снаряду. (AFP через Getty Images)
З безжальним і неспровокованим вторгненням Росії в Україну рано вранці 24 лютого 2022 року Володимир Путін нахабно кинув виклик Заходу.

Україна мужньо тримає форт дорогою ціною людських життів, як військових, так і цивільних, а також неоціненним знищенням майна. Підрозділи територіальної оборони України успішно протистоять армії вторгнення Росії. Постачання оборонної летальної зброї союзниками України, безумовно, сприяло цьому.

Щодо Заходу, то він повинен діяти зараз або заплатити набагато більшу ціну пізніше.

За два дні до жорстокого військового нападу Росії проти всієї України, Путін у гніві передав
недвозначно чітке повідомлення Заходу, заявивши: «Я поясню, що в документах стратегічного планування США […] передбачається варіант так званого превентивного удару. на ракетні комплекси противника. І ми знаємо, хто є головним
ворогом для США і НАТО. Це Росія. Документи НАТО офіційно оголошують Росію як головну загрозу євроатлантичній безпеці. І Україна буде плацдармом для такого удару».

Путін, очевидно, бреде, що Захід – точніше США та НАТО – мають намір завдати удару по Росії. Більше того, Путін повністю одержимий Україною і переконаний, що Україна є ключовим компонентом відродження російської імперії. Справді, приблизно два місяці тому, 17 грудня 2021 року, Росія висунула напівзавуальований ультиматум НАТО і США щодо того, як уникнути військової відповіді Кремля: прийняти два розколотих проекти ялтинських угод про «безпеку»; а саме, взяти на себе зобов’язання не приймати Україну до НАТО та виводити війська та озброєння НАТО з 14 із 30 держав-членів НАТО. Це фактично розвалило б НАТО і відновило б сферу впливу Росії на території колишніх країн Східного блоку.

Ультиматум Путіна дає зрозуміти як його ненаситні імперіалістичні амбіції, так і те, що він має намір йти набагато
далі на захід, ніж Україна. Зараз Захід має вирішити, чи дозволити Росії почати ефект доміно, починаючи з України, чи допомогти Україні захистити свою територіальну цілісність і зупинити будь-яке подальше військове просування Росії на захід.

Час має основне значення.

Україна закрила свій повітряний простір і терміново потребує підтримки, щоб забезпечити це та врятувати життя цивільних від російських винищувачів, безпілотників і ракет, які порушують її зону заборони польотів. Вона також потребує додаткової ефективної оборонної летальної зброї та палива, а також економічної та гуманітарної допомоги. Що стосується Росії, то вона має бути повністю ізольована без доступу до будь-яких джерел фінансування, які сприяють військовій скрині Путіна. Це має включати повне торгове ембарго проти Росії, вилучення її
з міжнародної банківської системи SWIFT і заморожування активів російського керівництва.

Такі санкції мають бути негайними та скоординованими США, ЄС, Великобританією та Канадою. Уникнути загострення та небезпечної світової кризи та забезпечити мир, безпеку та стабільність у Європі все ще можливо. Різниця між двома можливостями полягає в політичній волі демократично обраних урядів.

Автор: Євген Чолій
Євген Чолій є президентом неурядової організації «Україна-2050» і обіймав посаду президента Світового конгресу українців у 2008-2018 роках. «Україна-2050» створена з метою сприяння реалізації протягом одного покоління – до 2050 року – стратегій сталого розвитку України як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної європейської держави.

menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram