Європа готується до відкриття кордонів: коли і кому дозволять в'їзд

9 Травня, 2021  


Після майже року закритих кордонів Європейський Союз може в червні відкритися для туристів. Відповідно до плану, оприлюдненого днями, в'їзд можуть дозволити повністю вакцинованим мандрівникам і туристам з країн з низьким рівнем зараження Ковідом.

Крок до відкриття кордонів продиктований тим, що більшість країн Європи заявили про великі плани на туризм. Якщо рівень зараження знову зросте, буде "надзвичайне гальмування" ("emergency brake"), пише CNN.

У зв'язку з тим, що кампанія з вакцинації триває і далі, в ЄС хочуть пом'якшити правила, як потрапити до списку "безпечних" країн. Очікується, що мандрівники з цих держав не будуть проходити карантин, коли приїдуть в країни Європи.

Швидкість прийняття такого рішення залежатиме від того, як швидко європейські країни підпишуть цю пропозицію. Але які держави будуть вважатися безпечними за новими критеріями (які поки не затвердили, а тільки запропонували), поки невідомо.

Посадовці сподіваються, що план може бути реалізований до кінця червня, але кордони можуть відкритися раніше, залежно від того, наскільки швидко європейські країни підпишуться на пропозицію.

Минулого місяця Греція, економіка якої страждає від відсутності туристів, заявила, що з середини травня буде приймати повністю вакцинованих або протестованих на ковід.

В опублікованих Європейською комісією пропозиціях йдеться про те, що туристи мають бути вакциновані за 14 днів до прибуття вакциною з затвердженого списку, включаючи BioNTech /Pfizer, Oxford University/AstraZeneca, Johnson & Johnson і Moderna.

В основі плану – так званий "цифровий зелений сертифікат" ("Digital Green Certificate"), який буде слугувати доказом вакцинації або наявності імунітету до коронавірусу і дозволить подорожувати через внутрішні та зовнішні кордони Європейського Союзу.

Крім того, запропонували також змінити спосіб, за яким в ЄС вирішують, які країни знаходяться в його списку "безпечних". Сьогодні тільки мандрівники з семи країн, включаючи Австралію, Нову Зеландію і Руанду, можуть приїхати в деякі країни Європи у відпустку без доказу вакцинації або проходження карантину.

"Пропозиція полягає в тому, щоб збільшити поріг кумулятивного числа повідомлень про випадки COVID-19 за 14 днів з 25 до 100 (на 100 000 жителів). Це значно нижче поточного середнього показника по ЄС, який сьогодні становить понад 420", цитує заяву CNN.

Підготувала Ганна Агішева за матеріалами ЗМІ

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram