Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

ІТАЛІЙЦІ БУЛИ ПЕРШІ ХТО СКАЗАВ СВІТУ ПРО ГОЛОДОМОР І ВОНИ ПЕРШІ В ЄВРОПІ ВІДКРИЛИ ПАМ'ЯТНИК ЖЕРТВАМ ГОЛОДОМОРУ В УКРАЇНІ

26 Листопада, 2021

На італійському острові Сардинія встановили пам’ятник жертвам Голодомору 16 грудня 2016 року це перший в Європі пам'ятник жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
За словами посла України в Італії Євгена Перелигіна, це перший подібний монумент в західній Європі.

Біля пам'ятника другий ліворуч – скульптор Армандо Лекка (фото Володимира Боровика)
"Сьогодні, 17 грудня 2016 року, у Кальярі, столиці автономного регіону Сардинія, відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника жертвам Голодомору в Україні. Це перший монумент такого масштабу, присвячений жертвам геноциду українського народу 1932-1933 років, встановлений в західній Європі. Багатотонна монолітна кам'яна брила з цінного сардинського каменю "Нуріччі" руками і душею відомого італійського майстра, скульптора "Armandi" (Armandino Lecca), перетворилася в "поклик українців - невинних жертв цього жахливого злочину проти людяності", - повідомив посол.
«Ми вирішили встановити цей монумент у парку, бо тут буває багато людей. Всі будуть бачити і дізнаються про трагедію українського народу, про яку мало хто тут чув», – пояснив під час церемонії відкриття представник міської ради Кальярі Філіппо Петруччі.
Місцевий художник, автор коміксів про Україну і Голодомор Ігор Тувері назвав появу згаданого монумента важливою подією для Італії.
Пам'ятник жертвам Голодомору в Україні у Кальярі на Сардинії (фото Володимира Боровика)
«Це чергове нагадування про одну з найбільших трагедій людства, і Європа має бути чутливішою до пам’яті про її жертви», – сказав Тувері.
Монумент жертвам Голодомору створений за підтримки благодійних асоціацій ARCOIRIS ONLUS, OCI, посольства України в Італії, Світового конгресу українців та релігійної асоціації «Свята Софія». За інформацією представника місцевої громади українців Володимира Степанюка, вартість проекту складає близько 4 тисяч євро, не враховуючи роботи скульптора. Армандо Лекка вирішив подарувати монумент на знак солідарності з українським народом.

Це перший пам’ятник в Італії жертвам Голодомору в Україні 1932-1933 років. Загалом у світі налічується 13 таких пам’ятників.

ПІДГОТУВАЛА Єгенія Шалата (Італія) з відкритих джерел інтернету

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram