ІВАН ХОЛОМЕНЮК:- Я З ВАМИ, В БЕЗСМЕРТНИХ ОБРАЗАХ ГЕРОЇВ МОЇХ ПОЛОТЕН

14 Жовтня, 2021  

Сьогодні у литовській Галереї АРТАУШРА, готується відкриття ВІРТУАЛЬНОЇ виставки творів Івана Холоменюка з нагоди його 95 річчя. Мені Петру Олар, журналісту, кінорежисеру і другу світлої пам'яті Маестро Івана з яким нас не розєднує навіть межа вічності є що згадати. Ми пройшли дорогами численних пленерів, поїздок до Героїв його картин.В цей день хочу згадати багато невідомих вам деталей,як вкі арбувалось в память мені, а саме написання трьох картин - це портрет Анни Дущак, який ще мокрим Іван Холоменюк подарував легендарній поетесі До речі вжне скоро цей портрет стане центральним експонатом в меморіальному музеї Анни Дущак в її рідному селі Тисівець. Там вона як жива, серед квітів, а всі негаразди і болі за межами рами. бо митець побачив у світіні її очей ту радість і силу духу що через погляд та віршісіяла на Землі Добро і красу.


 

 
Цю картину де біля криниці в Новоселицькому районі, ще більше 30 років тому зустрілись два сусіди, повні кавалери орденів Слави за війну та за працю, я про це писав і знімав. А Іван Холоменюк написав за один сеанс портрет двох ветеранів, який як мені тоді казав є незавершений і мабуть таким залишиться навічно, як й імена цих героїв які на привеликий жаль я сьогодні не можу згадати. Допоможіть, цим ми і згадаємо світлої пам'яті Івана Холоменюка в день його 95 річчя. І якщо вдасся то попросимо сина теж відомого в світі художника, щою розповів про батька його творчість та колецію картин яку дозволить нам показати в галереї АРАУШРА. Бо за життя не судилось Маестро Івану виставлятись в Литві чи інших мистецьких галереях Європи.

Петро Олар - кінорежисер

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram