Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

ІВАН МАРЧУК - Геній, що зумів на полотні в образах показати генетичний код українця

18 Травня, 2021

Окрім трьох відомих речей, вічно можна дивитися ще й на живопис. Особливо, якщо це роботи геніального Івана Марчука, якому сьогодні виповнюється 85 років.
Український художник, уродженець села Мoскалівка Ланoвецькoгo райoну на Тернoпільщині, є лауреатом Національної премії України ім. Шевченка та одним зі 100 геніїв сучасності за версією британської газети "Дейлі телеграф". Доробок митця налічує близько 5000 творів, понад 120 персональних і 50 колективних виставок. Картини Івана Марчука зберігаються в багатьох колекціях у різних країнах світу.
І це не дивно: його стиль є абсолютно унікальним та неповторним. «Пльонтанізм» - таку назву митець жартома дав своєму стилю від слів «плести», «пльонтати», адже його картини ніби створені з клубочків чудернацьких ниток. Авторська техніка передачі зображення полягає у нанесенні фарби тонкими кольоровими лініями, їх переплетенні під різними кутами, чим досягається ефект об'ємності й світла.
Дивовижно, як в такому поважному віці пану Івану вдається зберігати активність та жагу до життя. Він часто буває за кордоном з виставками, зокрема в осередках нашої діаспори, де його завжди радо зустрічають.
Тож побажаємо панові Івану многая і благая літа!
#УД_Іван_Марчук

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram