Підтримати

Хіт Джамали став третім у списку найкращих пісень в історії Євробачення

20 Травня, 2023

Після ABBA та Франс Галль. Хіт 1944 співачки Джамали став третім у списку найкращих пісень в історії Євробачення за версією The Guardian
Британське видання The Guardian склало список найкращих переможних пісень в історії Євробачення та помістило хіт української співачки Джамали 1944 на третє місце.
Перше місце посіла легендарна пісня Waterloo групи ABBA, яка принесла перемогу Швеції у міжнародному пісенному конкурсі у 1974 році.
На другому місці розташувалася пісня Poupée de Cire, Poupée de Son, виконана французькою співачкою Франс Галль, яка посіла перше місце на Євробаченні у 1965 році і значною мірою вплинула на подальший розвиток конкурсу.
Почесне третє місце у списку найкращих переможних пісень в історії Євробачення посіла композиція 1944 співачки Джамали, з якою вона здобула перемогу на конкурсі у 2016 році.
«Текст пісні 1944 про етнічне чищення кримських татар Сталіним викликав суперечки: російські політики скаржилися, що це було пов’язано з анексією Криму Росією у 2014 році. Але це був би справді фантастичний трек, про що б він не був», — зазначили в редакції The Guardian.
На своїй сторінці в Instagram Джамала висловила подяку за високу оцінку її композиції.
Перші рядки пісні 1944 були написані у 2014 році українською мовою. У пісні Джамала співає про депортацію кримських татар 1944 року. Розповіді про цю подію Джамала чула від своєї бабусі Назилхан, яка пережила депортацію. У приспіві слова, які співачка чула від своєї бабусі — два рядки з приспіву кримськотатарською мовою запозичені з пісні Ей, Гузель К’ирим. Пісня має складну вокальну партію з багатьма півтонами та мугамами.

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram