Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

Храми Анатолія Гайдамаки: церква-маяк святого Миколи Чудотворця с. Малоріченське Крим

28 Вересня, 2021


Храми Анатолія Гайдамаки.
Храм в Кримському селі Малоріченське створив геніальний український художник Анатолій Гайдамака. Унікальна споруда на березі Чорного моря може служити і маяком висотою 67 метри. Храм пам'яті, а в цоколі, з великим музеєм катастроф неповторної форми з багатьма українськими символами. Храм став окрасою для всього Криму. І зараз екскурсоводи кажуть про творця цього шедевру, "Великого російського архітектора" Анатолія Гайдамаку.тільки численні відвідувачі храму і музею згадують, і до кінця не знають, що будували цю церкву – маяк українські будівельники і розписували його художники з Чернігова, Львова, Галича, Івано-Франківська. Величну мозаїку Миколи Мерликійського, що дивиться в море, а також мозаїки Богородиці Покрова та інші мозаїчні роботи за картонами Маестро Гайдамаки робили Майстри з Києва. Це цілий меморіальний комплекс присвячений тим, хто загинув в морських хвилях впродовж минулого століття. Це єдиний в світі Музей морських катастроф, в якому зібрані унікальні факти та свідчення, а на берегових підпірних стінах вибито багато імен тих кого забрало море. Цей творчий задум Анатолій Гайдамака втілив в українському Криму в 2005-2007 роках, всього за два роки сорено цей величний храм.
Таким, цей храм бачать сьогодні птахи з України що летять в теплі краї за моря.

Петро Олар - кінорежисер

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Copyright 2021 - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram