Кожен з нас може долучитись до Великої справи, а I МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «МИСТЕЦЬКІ ПРОМЕНІ УКРАЇНИ» обʼєднує укоаїнців з усього світу.

12 Червня, 2024  

Ось і завершився I МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «МИСТЕЦЬКІ ПРОМЕНІ УКРАЇНИ» , який проходив під патронатом Департаменту культури КМДА.

Засновники і організатори I Міжнародного фестивалю-конкурсу "Мистецькі промені України" - Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького, його директор Ольга ГУРАЛЬ Olga Gural, Культурно-просвітницька асоціація "Mist-Il Ponte ", її голова Леся КОРОЛИК-БОЙКО, Міжнародний фонд Івана Франка, його голова Ігор КУРУС.

Прийом заявок тривав з 3 квітня по 21 травня 2024 року, результати оцінювання оприлюднено 27 травня і, як підсумок цього міжнародного проєкту - два Гала-концерти. 29 травня у Києві і у Івано-Франківську - 4 червня.

На фестиваль-конкурс було подано 294 заявки, а це 808 учасників з Києва та Київської області, Івано-Франківська - Івано-Франківської області,Тернополя і Тернопільської області, Запоріжжя - Запорізької області, Дніпра і Дніпропетровської області, Львова, Рівного, Кривого Рогу, з міста Суми, Харкова, Одеси, Миколаївської області, Чернігова, Хмельницька, Кривого Рогу та інших міст і сіл України, а також з Італії, Іспанії, Естонії, Німеччини, США, Канади, Греції, Швейцарії, Ірландії.

У кожній номінації, у кожній віковій групі висококваліфікованим журі було визначено переможців Гран-прі, лауреатів I, II, III місця та дипломантів.

ГО Федерація жінок за мир у всьому світі, голова Тетяна КОЦЕБА Тетяна Коцеба відзначила найкращих учасників кришталевими нагородами. Їх цього разу є 4.

Перша – "Спеціальна відзнака голові журі I Міжнародного фестивалю-конкурсу "Мистецькі промені України" Леся КОРОЛИК-БОЙКО Lesya Korolyk, яку вручила голова комітету з питань культури НРЖ України, членкиня наглядової ради ГО "Федерація жінок за мир у всьому світі" Людмила ГРАБОВЕНКО.

Три інші кришталеві нагороди -"Гран-прі I Міжнародного фестивалю-конкурсу «Мистецькі промені України" призначено найкращим учасникам у різних трьох номінаціях.

Першу отримала Народна аматорська чоловіча капела "СУРМА" імені Богдана Волосянка ІФНМУ у номінації "Вокальний жанр. Хорове мистецтво", керівник Володимир САВЧУК.Її вручила Леся Королик-Бойко - голова журі на Гала-концерті у Івано-Франківську.

Другу передали Ользі ЛЕДО Olga Ledo, членкині Творче Об'єднання "Наше Слово", Мадрид, Іспанія,Asociacion"Nuestra Palabra в Іспанію, у місто Мадрид. Учасниця була відзначена у "Літературному жанрі" за поетичний переклад творів українських класиків з української мови на іспанську.

Третю відправили Вікторові ОСТАП’ЮКУ, випускнику Українського Музичного Інституту Америки, відділ у Детройті, клас викладача фортепіано Галини ЯЛОВЕНКО Halyna Yalovenko у США, в місто Фармінгтон-Гіллс, штат Мічиган, який відзначений журі найкращим у номінації "Інструментальний жанр".

ГО Спілка жінок міста Києва ", голова Лідія МОСКАЛЕНКО Лідія Москаленко для переможців фестивалю-конкурсу представила 12 кубків "Гран-прі I Міжнародного фестивалю-конкурсу "Мистецькі промені України".

Під час Гала-концерту в Києві очільниця спілки особисто нагородила талановитих учасників з Києва та Київської області:
- Народний вокально-хореографічний ансамбль "ЗЕРНЯТКО" Будинку дітей та юнацтва "Вітряні гори" міста Києва, керівник Раїса ЗАКЛЕЦЬКА Раїса Заклецька (Фольклорно-етнографічний жанр)
- Народний художній колектив Театр пісні "ЛАДОНЬКИ" Центру позашкільної роботи Святошинського району міста Києва, художній керівник Світлана САДОВЕНКО Світлана Садовенко (Фольклорно-етнографічний жанр)
- Карину КУРБАНОВУ – здобувача бакалаврату 4 курсу Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, кафедра оперного співу, викладач Ірина СЕМЕНЕНКО (Вокальний жанр, академічний спів)
-Максима САВИЦЬКОГО - методиста, керівника гуртка гри на гітарі Центру позашкільної освіти "Оберіг" Боярської міської ради Київської області (Літературний жанр)
-Анжеліку СЕРВЕТНИК, Катерину ТЮТЮННИК, Анастасію ЦОВМУ – здобувачів бакалаврату 2 курсу КНУТКІТ ім. І.К. Карпенка-Карого, перша кафедра акторського мистецтва та режисури драми, майстерня н.а. України О.С. Замятіна та кафедри ОТС імені І.Д. Безгіна, викладач Лариса Недін, художній керівник майстерні Олег ЗАМЯТІН (Театральний жанр)
Ще 2 кубки відправлено:
- Світлані БІДНІЙ Светлана Бидна, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сумського обласного осередку, виховательці ЗДО №13 "Купава" у місто Суми (Декоративно-ужиткове мистецтво)
та
- Галині ПОНОМАРЕНКО Galina Ponomarenko - найстаршій учасниці фестивалю-конкурсу у місто Кіркленд, штат Вашингтон, США (Образотворче мистецтво)
5 кубків від "Спілки жінок міста Києва" поїхали до Івано-Франківська і голова журі їх вручила переможцям з Івано-Франківська та Івано-Франківської області на Гала-концерті 4 червня.
Серед нагороджених:
- Софія ПЕТРОВСЬКА, учениця 4 класу Івано-Франківської ДМШ №2 ім. Василя Барвінського, клас викладача фортепіано Ірина ГОНСЬКА Ірина Гонська (Інструментальний жанр)
- Тріо акордеоністів (Іван Шушваль, Володимир Олійник, Іван Турчиняк) – студенти Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського, клас викладача акордеону Віктор ПОЛІЩУК Віктор Поліщук (Інструментальний жанр)
- Назарій Тимків, здобувач бакалаврату 2 курсу Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, кафедра сценічного мистецтва і хореографії, викладач Надія КУКУРУЗА Kukuruza Nadiya (Театральний жанр)
- Вокальний гурт "Джерельце" Освітньо-мистецького центру Івано-Франківської міської ради, керівник Тетяна ШИПТУР Tetyana Shyptur (Вокальний жанр, естрадний спів)
- Зразковий аматорський танцювальний колектив "Калинонька" Будинку культури села Радча Івано-Франківської області, керівник Тетяна ВАЦЕБА Таня Вацеба (Хореографія).
Від ВУТ "Просвіта" ім. Т. Шевченка", голова - Кирило СТЕЦЕНКО та його заступниця Ольга ХОДАЦЬКА Ольга Ходацька та ІФМО ВУТ "Просвіта", голова - Марія ГУЦОЛ Марія Гуцол , її заступник Іван ГАВРИЛОВИЧ Іван Гаврилович володарям Гран-прі та лауреатам 1 місця "Літературного і театрального жанрів ", а твкож членам журі фестивалю-конкурсу подарували "Кобзар" та інші книги українських письменників і вручили Подяки. Просвітянці, членкині Івано-Франківської "Просвіти", голові журі - Грамоту.
Зоя РУЖИН Зоя Ружин – голова ГО "ВО "Поступ жінок-мироносиць" всім переможцям фестивалю-конкурсу подарувала свою книжку "За Перемогу! За волю народу!" та книжки інших авторів.
Подарунки були і від @Публічної бібліотеки імені Лесі Українки міста Києва, директор Ольга РОМАНЮК Ольга Романюк та Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.І.Франка, директор Людмила БАБІЙ Людмила Бабій.
Організатори, ргкомітет, члени журі, вчителі, викладачі, керівники і концертмейстери від Департаменту культури КМДА отримали Подяки, а всі учасники - Дипломи.

29 травня на церемонію нагородження та Гала-концерт у Києві, що проходив у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького зійшлися переможці та члени журі з Києва та Київської області.

4 червня, на Гала-концерт у Івано-Франківську прибули члени журі і переможці з міста та області - Калуша і Коломиї, а також зі Львова і Монастириська Тернопільської області.
На двох Гала-концертах з вітальними словами виступали - засновники і організатори фестивалю-конкурсу, представники влади, громадських організацій, члени журі.

Звучали пісні і вірші у виконанні переможців та членів журі цього потужного міжнародного проєкту.
Родзинкою Гала-концерту у Києві став виступ Заслуженого народного хору "ДАРНИЧАНКА" під керівництвом Петра АНДРІЙЧУКА, який відкривав урочисте дійство, а у Івано-Франківську - виступ Камерного хору "ДЖЕРЕЛО" Освітньо-мистецького центру Івано-Франківської міської ради, художній керівник Ігор ДЕМ'ЯНЕЦЬ Ігор Дем'янець та Народної аматорської чоловічої капели "СУРМА", керівник Володимир САВЧУК під керівництвом голови журі.
Завісу I Міжнародного фестивалю-конкурсу "Мистецькі промені України " опущено і учасники вже чекають його продовження, а це неабияк тішить.

Велика вдячність організаторам фестивалю-конкурсу, оргкомітету, громадським організаціям, управлінням, товариствам, інформаційній підтримці ЗМІ,членам журі, учасникам, вчителям, викладачам, керівникам та всім небайдужим, хто долучився до підтримки і участі у цьому потужному I Міжнародному фестивалі-конкурсі і його реалізації в життя.
І хоча все відбувалося у дуже складних умовах - день у день постійні тривоги, відключення світла, вибухи у містах і селах, та ми зібрали воєдино свій національний дух, свої здібності і талант, і всі разом це зробили!
Велика вдячність нашим доблесним ЗСУ за можливість працювати і творити!
Велика вдячність всьому українському народу за небайдужість і нескореність!
Міжнародний проєкт "Мистецькі промені України" об'єднав талановитих учасників - аматорів і професіоналів та творчу інтелігенцію з усіх куточків України й світу в одну мистецьку родину, ще раз засвідчивши, що українському роду - нема переводу!
І, як писав Великий Кобзар:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине...
От де, люде, наша слава
Слава України!

P.S. Далі буде...Є дуже багато красивих світлин з церемонії нагородження та Гала-концерту у Києві і у Івано-Франківську.
Поволі буду публікувати і знайомити з цікавими учасниками та щасливими митями фестивалю-конкурсу.

Підготувала

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram