Країна талантів, настав час про них дбати, підтримувати, не лише визнанням, а і впровадженням у виробництво цих винаходів.

30 Квітня, 2024


Коли 17-річного студента з України Ігоря Клименка було визнано найкращим студентом світу 2022 року, за версією престижної Всесвітньої премії Global Student Prize . Це нагорода в розмірі 100 000 доларів США, що присуджується винятковому студенту, який має вплив на життя своїх однолітків і на суспільство. В інтервʼю тоді Ігор сказав: «Мене робить щасливим те, що у майбутньому я зможу зберегти життя чийогось батька, мами, сестри, сина, дочки».
Він отримав приз за розрσбку рσбσтів для розмінування.
Пристрій дасть змогу швидко знайти вибухσнебезпечні об’єкти на поверхні та під землею і мінімізувати участь людини в цих пσшуках. Це допσможе зберегти життя багатьом людям.
Це потребувало багатороботи і часу, але тепер я σтримав дσступ дσ світσвσгσ ком’юніті та можливість співпрацювати з великими інвесторами та людьми по всьому світу! А також – стипендію у $100 000!
ʼЯ впевнений,що більшу її частину витрачу на розроблення дронаʼ зазначив 17-річний Ігор Кліменко.
Хлопець зробив інноваційний винахід, поєднавши безпілотник з міношукачем.
Коптер дистанційно віднаходить вибухонебезпечні предмети завдяки електромагнітному й оптичнσму дослідженню поверхонь.
Може знаходити різні типи мін, а найголовніше, це передавати точні координати знайдених об’єктів саперам.
Зараз Ігор навчається на фізико-математичному факультеті в КПІ імені Ігоря Сікорського, але пошуками рішення, як допомогти своїй країні, займався ще з 5 класу. Хлопець сформувався в умовах війни, найбільше прагне зменшити кількість жертв від вибухσвих пристроїв і почати відбудσву України.
Хлопець, який увійшов у список 100 найкращих студентів світу, хоче почати масове виробництво свого винаходу, залучити якомога більше компаній та організацій, щоб інвестувати в готовий продукт і розповсюдити його для допомоги своїй країні.
Ігор Клименко – студент фізико-математичного факультету Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського – став переможцем премії Global Student Prize 2022. Він здобув 100 тисяч доларів за розробку технологій для дистанційного розмінування.

Про це повідомили організатори премії Varkey Foundation.

"Ігор Клименко створив Quadcopter Mines Detector – квадрокоптерний міношукач. Дочірня нагорода Global Teacher Prize у розмірі 100 тисяч доларів США присуджується одному видатному студенту, який справив реальний вплив на навчання, життя своїх однолітків і суспільство", – йдеться у повідомленні.

Ігор Клименко зацікавився розв'язанням проблеми наземних мін, які становлять небезпеку для українців, ще у 5 класі, коли почалась російсько-українська війна.Хлопець з дитинства цікавився наукою і вирішив застосувати свої знання для розробки роботів для розмінування. У 10 класі почав використовувати квадрокоптери та дрони у своїх винаходах.

Останні два роки він активно працює над своїм останнім винаходом – квадрокоптером-міношукачем, який він успішно представив на численних конкурсах та виставках. Зокрема, Ігор став фіналістом X фестивалю інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2021: Україна та світ" та здобув золоту медаль у молодшій категорії на Малайзійській 21-й технологічній виставці-2022.

Ігор розробив два робочі прототипи свого пристрою і зараз працює з інвесторами та різними організаціями для швидкого впровадження свого винаходу у реальне життя, щоб допомогти зменшити кількість жертв вибухових пристроїв та розпочати відновлення України.

Зараз Ігор бере участь у бізнес-інкубаторі UF Startup School Beginner 2022 та планує незабаром підписати угоду про співпрацю з цією організацією.

Крім того, Ігор Клименко є членом Малої академії наук України та залучає молодь до вивчення науки та реалізації своїх ідей. Ігор також читав лекції про просування освіти та науки для студентів інноваційної школи Think Global. Наприкінці 9 класу він почав вести онлайн-заняття з математики для молодших школярів з різних куточків України і досі активно викладає.


Пристрій складається з дрона і металодетектора, який дозволяє визначити точне місце розташування міни, пояснює Ігор.
"Ми забезпечимо комплексне сканування територій дистанційно.Так ми зможемо врятувати сотні або навіть тисячі життів за допомогою цього спеціального пристрою", – каже хлопець.

За словами Ігоря, він продовжував роботу над проєктом, навіть перебуваючи в укритті з 8 людьми, коли біля його села відбувалися бойові дії, щоб допомогти українським військовим.

Ігор уже отримав два офіційні патенти на свій пристрій від України. Здобуту грошову премію інноватор спрямує на залучення компаній, які могли б інвестувати у масове виробництво його пристрою з розмінування.

Більш детально в одному з інтервʼю з Ігорем Клименко: https://dou.ua/lenta/interviews/igor-klymenko-global-student-prize/

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
ПАРТНЕРИ
Допомога біженцям і мігрантам, консультації з питань захисту у кримінальних справах та представництва у сімейних спорах

+38-097-752-51-77
consulting@lawargument.com
ГАЛЕРЕЇ
Наші митці в галереї Європи
Купуй українське
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram