Україна - це українці
Підтримати
Підтримати

КУКЕРІ чи МАЛАНКИ - ДРЕВНІ РИТУАЛИ СЕРЕДИНИ ЗИМИ

15 Січня, 2022

Зима, час коли ми вільні, в різних народів та регіонів багато свят, традицій, забутих вірувань та веселих розваг. Зараз це уміло використовує туристичний бізнес і забуті Богом та людьми хутори і села стають справжнім відкриттям інших світів та цивілізацій. Але існує те що єднає Землян, просто треба копнути глибше , порівняти і піднати те як хлібороби Єиропи проганяли Зиму і кликали Весну... В Україні МАЛАНКИ вже мають традиційні центри Красноїльск, Вашківці, Бояни, Веоикий Кучурів, та навіть фестивальна хода в Чернівцях, а ще в кожному селі якась своя таємниця МАЛАНКИ.


Куховарка
У глибоку зиму було багато унікальних ритуалів, щоб відсторонити небезпеки цієї пори року.
Кукері - це давній ритуал, який практикується в Болгарії, Угорщині та Балканах, де танцюристи в масках відривають злих духів та запрошують добро.
Кукері - це дуже костюмовані болгарські чоловіки, які виконують традиційні ритуали, призначені для того, щоб відлякати злих духів. Тісно пов'язані традиції зустрічаються на всьому Балканському півострові.
Костюми покривають більшу частину тіла і включають декоровані дерев'яні маски тварин (іноді дволикі) та великі дзвіночки, прикріплені до пояса. Близько Нового року і перед Лентом кукери ходять і танцюють по селах, щоб налякати злих духів своїми костюмами і звуком їхніх дзвонів. Вважається, що вони також забезпечать гарний урожай, здоров'я та щастя селу протягом року.
Кукері традиційно відвідують будинки народів вночі, щоб "сонце не застало їх на дорозі. "Після параду по селу зазвичай збираються на сільській площі, щоб дико танцювати та потішити людей. Ритуали Кукері різняться за регіоном, але залишаються в значній мірі однаковими за суттю.
"Якщо ви коли-небудь бачили [кукері], вони просто занадто дивовижні", - каже Джеральд Крід, професор антропології в Хантерському коледжі та Випускному центрі, КУНІ. "Вони монополізують сенси. Ви не можете відвести погляд. ”
Ритуал - це публічний, глибоко давній, сповнений вистави та метафори. Близько ранньої зими або середини зими, групи кукери (вимовляються KOO-kuh-ree) розробляють костюми — доповнюють фантастичні маски та пояси масивних металевих дзвонів — і супроводжують музикантів по всьому селу, ритмічно танцюючи, щоб відігнати Еві Я і запрошую добро.
Ось така проста версія. Крід, чиє десятиліття навчання в Болгарії привели його до написання книги про практику Кукері, першим би сказав вам, що в ній більше, ніж це.
Він описує їх як «багатоцільові» ритуали: Клапання дзвонів та шокуючі обличчя костюмів розводять лихе око, але шлях танцювального муміра по всьому селі також викликають родючість людей, тварин та сільського господарства. Ритуали Кукері також слугували церемоніями настання для юнаків.
"Їх походження занадто далеко, щоб дійсно знати", - каже Крід, і хоча основні елементи ритуалу зустрічаються по всій країні, "вони дуже змінні відповідно до місцезнаходження, регіону, діалекту. ”
Наприклад, у громадах біля кордону Македонії, де тваринництво є центральним, ритуал може йти за назвою Сюрвакарі, відбуватися приблизно в новому році, коли народжують вівці та кози, і залучати костюми з масками, подібними до тварин олен гарб. А кукері, проводячи обряд навколо середини зими з більш абстрактно оформленими костюмами, можливо, більше пов'язаний з аграрною економікою долин на південь від Балканських гір. [Відвідайте пам'ятник, схожий на космічний корабель на Балканських горах. ]
Деякі ритуали сурвакарі навіть беруть на себе елементи глузливого весілля, де символічні наречена і наречений ходять від будинку до будинку, приймаючи грошові подарунки в обмін на благословення.
Практика змінної також спостерігала ширші зміни за останні півстоліття. Колись виключно молода чоловіча гру, кукері тепер практикують чоловіки та жінки різного віку. Розвиток поглядів на гендерні ролі, безумовно, є одним із факторів, каже Крід. Але коли населення Болгарії зменшилося комуністичною сільськогосподарською практикою в 1960-х і 70-х роках, і знову масовим виходом сільської молоді після економічного краху 1989 року, жінки, діти та літні люди стали більше залучатися до практики Кукері сі mply тому, що вони єдині залишилися.
https://www.nationalgeographic.com/.../kukeri-survakari...?
www.wildrevolution.com

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram