Підтримати

Любіть Литву. Вільнюс. Цитати: "Багато є добрих міст, але немає такого міста, як Вільнюс"

30 Листопада, 2021


"Багато є хороших міст, але немає такого міста, як Вільнюс", - напише у своєму дорожньому щоденнику після поїздки до Литви, відвідування її столиці та інших міст останній російський романтик Костянтин Паустовський.
Усі міста та країни, в яких побував цей класик російської літератури, майстер поетичної прози був оспіваний ним так, що сумнівів не залишається — це місто, люди, країна, краєвид унікальні та неповторні, інших таких немає. Хіба це не так? У Литву Паустовський приїжджав у 50-х роках минулого століття і описав цю поїздку в дорожньому щоденнику "Вітер швидкості" з безліччю примітних деталей про відвідані місця та зустрінутих людей. Статті по темі: "Литва. Вільнюс. Цитати": красуня Майка з "Електроніка" та її улюблене місто (40) "Литва. Вільнюс. Цитати": "Заріччя" міського поета Томаса Венцлови (1) "Це були, звичайно, останні , Але справжні візники - балакучі, цікаві, з ремінними батогами за поясом, - розповідає про незвичайну зустріч у Єлгаві Паустовський.- Прольотки їх грали на ходу, як скоб'яний оркестр, а в очах худих коней відбивалася світова туга. Латвією та Литвою". "Пахнуло чимось рідним і трохи стародавнім, і ми здогадалися, що ми їдемо вже Литвою", - ділиться своїми враженнями російський письменник. Дорога у Вільнюс проходить через Йонішкіс, який полонив "затишком і простодушністю", "новенький і чистий" Шяуляй, Каунас, де "найкращі литовські народні вишивки та в'язання" та "найкраща у світі колекція метеликів усіх країн земної кулі". А прогулянка столицею починається у "Вітрі швидкості" із Замкової гори: "З вежі Гедеміна видно всю Вільнюс, оточену по височини темними лісами". "Мені здається, що прогулянки Вільнюсом із деяким правом можна назвати прогулянками "маленьким Римом", - декламує в рамках проекту "Литва. Вільнюс. Цитати" фрагмент дорожнього щоденника К.Паустовського актор і режисер Російського драмтетара Литви Юрій Щуцький. "Як він пройшов Вільнюсом, як він побачив усе те, що тут є! Прочитавши це, будь-яка людина захоче відвідати Вільнюс обов'язково", - із захопленням сказав актор з Литви, для якого деякі фрази з творів Паустовського стали життєвим кредо. Про своє сприйняття творчості відомого письменника, цікаві факти його біографії та зв'язки з Литвою.

Старе місто Вільнюса
Визначні пам'ятки Литви починаються зі Старого міста Вільнюса. Це справжній історичний центр, де панує особлива атмосфера минулих століть і є безліч пам'яток культури. У Старому місті Вільнюса практично повністю збережено старовинну архітектуру. Вузькі вулички, вимощені бруківкою та каменем, припускають можливість лише піших прогулянок. У ході прогулянки цими хитромудрими стежками, що пролягають між старовинними кам'яними будинками, можна опинитися біля не менш цікавих храмів – православних, лютеранських, католицьких. Також серед об'єктів, що заслуговують на увагу, - музеї, готельні двори, навчальні заклади, житлові будинки. Тут можна познайомитися з готичною архітектурою, побачити споруди, створені у стилі ренесансу, модерну, класицизму, бароко. Крім візуального знайомства з історичною частиною міста, прогулянка старим Вільнюсом передбачає можливість перекусити в затишному кафе або ресторанчику. Тут є безліч сувенірних лавок, де можна придбати щось у подарунок близьким і друзям.
Фільм Вільнюс, столицю Литви, про подорожі в 4K! Це красиве європейське місто вразить вас старовинною міською архітектурою, чудовими замками, старовинними брукованими вулицями, сучасними багатоповерхівками, доглянутими міськими парками та чарівною природою. Досліджуйте історичні будівлі, а також вражаючі скляні хмарочоси за допомогою нашого міського фільму 4K! Старий центр Вільнюса – це свято для очей! Яку б вулицю чи провулок ви не вибрали, щоразу з’являтиметься гарна споруда, чарівна площа чи затишне кафе. Тож на кожному розі вас чекає щось приголомшливе. У цьому фільмі представлені основні визначні пам'ятки міста, такі як Бастіон Вільнюської оборонної стіни (0:19), панорамні краєвиди старого міста (0:37), Ворота світанку (6:17), Литовська національна філармонія (9 :16), готель «Імперіал» (11:31), Пам’ятник Йонасу Басанавічусу (11:33), Вільнюська ратуша (11:50), Будинок підписантів (13:40), Парк Вінгіс (21:17), Палац с. великих князів литовських (23:01), міст короля Міндовга (23:29), замок Гедиміна (26:01), статуя короля Міндовга (27:40), Вільнюський собор (28:51), вулиця Вільнюська (32: 56), Президентський палац (35:49), Центр міста (37:09), Литовська національна бібліотека (1:00:54) тощо. Насолоджуйтесь прекрасними литовськими пейзажами на річках Нарис і Вільняо, помилуйтеся краєвидами на червоночерепичні дахи старого міста та відчуйте неповторну атмосферу міста! Цей урбаністичний фільм 4K покаже вам найкрасивіші місця Вільнюса з пташиного польоту та подарує натхненні інструментальні мелодії. Перетворіть свій телевізор у віртуальне вікно цього прекрасного європейського міста, наповненого чарівними міськими пейзажами!

Визначні місця Литви - Кафедральний собор
Кафедральний собор-базиліка Святого Станіслава та Владислава у Вільнюсі
Список місць, які потрібно обов'язково відвідати в рамках знайомства з Литвою, був би неповним без такої визначної пам'ятки, як Кафедральний собор Вільнюса. Це найголовніший римо-католицький собор Литви. Храму надано статус – «малої базиліки». Історія кафедрального собору йде в глибину століть. Будівля храму буквально пам'ятає дні заснування Вільнюса. Це найстаріший храм Литви, де коронувалися великі литовські князі. Розташований кафедральний собор у самому центрі Вільнюса, біля підніжжя Замкової гори. Будівля пережила багато змін, у тому числі й руйнівних. Проте сьогодні собор зберігає статус найкрасивішої архітектурної пам'ятки Литви. Споруда виконана в стилі класицизму. Зовні кафедральний собор нагадує давньогрецький храм. Усередині собор не менш привабливий із погляду художнього оформлення. Унікальні картини, фрески та інші витвори мистецтва створюють неповторний колорит внутрішнього оздоблення храму. На нижньому ярусі собору організовано музей, де дбайливо зберігається історія з часів язичництва.

підготував Петро Олар

Україна - це українці
Ми у європейських країнах - це великий резерв для піднесення України в світі і дієва дапомога діаспорі дистанційно бути в українському середовищі.
Підтримати
© Радіо Українська хвиля з Європи - All Rights Reserved
menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram